6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZANINY CESTY: Podkrkonošský týdenŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 12.11.2018 15:03, přehled diskusí

Milá zano,:
Autor: Z. Vave Datum: 12.11.2018 15:03

vždycky obdivuju, co všechno zvládnete. Do Kuksu a na další Tebou zmiňovaná místa se chystám na jaře. P/ojedeme jen s Vaškem, protože se čtyřmi až pěti dětmi je cestování jedním autem nemožné a na veřejnou dopravu s nimi nemám nervy. :)

Milá Zano,:
Autor: Z. Jenny Datum: 9.11.2018 10:22

včera jsem tu nebyla,ležím s ATB, je mi hnusně.

Obdivuji,kolik toho za ten den, někdy, dva stihnete, vždycky si říkám, že snad máte nějaký skrytý raketový pohon. Ještě štěstí, že Franta brzdí u techniky. :-) Na safari jsem byla, objela jsem ji dvakrát,přehrada a Kuks, to bych taky ještě ráda. Dík! ještě půjdu později na fotky.

Re: Milá Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 10.11.2018 18:34

Jenny, držím palce, ať se uzdravíš co nejdřív a ještě si užiješ zbytek hezkého podzimu!

Přehrada, Kuks... Hořice (sochy, secesní plovárna a Masary\kova věž samostatnosti, Lázně Bělohrad - je tam toho spousta :-)

Zano, moc pěkně, svižně a velmi čtivě popsaný výlet:
Autor: M. Crossette Datum: 8.11.2018 19:58

do míst, z nichž znám pouze Kuks, kde jsme byli hóódně dávno, snad rok, dva po svatbě :), ale dodnes si pamatuji ty úžasné sochy.

Zasmála jsem se větě "zbytky starých továren ještě nespadly, ale nakročeno mají", ta je velice povedená. Všechna města, která mají podloubí kolem dokola, se mi moc líbí(a že jich v českých a moravských zemích je hodně!) Takže zase díky za poutavé vyprávění a krásné fotky !

Tolik žiraf na jednom místě tedy vidím poprvé! Kolik jich mají v pražské ZOO? Uživit takové stádečko dlouhých krků jistě není snadné. Ale hezky se na ně kouká, to ano.

Re: Zano, moc pěkně, svižně a velmi čtivě popsaný výlet:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 20:07

Kolik je v Praze žiraf? Nevím... Chvíli jsem to hledala, ale nenašla. Řekla bych tak 10 - 15, ale extra jistá si nejsem.

Maričko, taky mám ráda náměstí s podloubím. To byl úžasný vynález! A ti obři. To se fakt musí vidět, asi jsme se měli vyfotit s nimi... jsou to - no, úplní obři :DDD

Měli jste:
Autor: A. Lex Datum: 8.11.2018 18:43

zajímavě prožitý týden, i když to počasí asi nebylo zrovna nejlepší. Popisovala jsi jej tak živě, že mne rozklepala zima. Naprosto chápu, že jsi jela nepřipravená. Po takovém horkém a suchém létě člověk prostě nevěří, že by mohlo být i chladněji :-). A dokonce i sprchnout!? A teď jdu mrknout na fotky.

Re: Měli jste:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 19:14

Skvělé bylo, že jsme si mohli zatopit. Vůbec bydlení bylo úžasné - apartmán (to my rádi), ale - co jsme nečekali - přibližně stejně velký jako náš byt, perfektně zařízený vším možným i nemožným. K dispozici bylo i posezení na zahradě... prostě báječné.

Hezký týden,:
Autor: Z. Hanča Datum: 8.11.2018 18:31

škoda jen, že počasí tak úplně nespolupracovalo, ale 30 st. by taky nebylo úplně ideální. Myslím, že v Hořicích a okolí jste byli nedávno, a nedivím se, že jste si dali repete, je tam opravdu nádherně. A já ráda jak hořické trubičky, tak miletínské modlitbičky.

V Josefově jsme byli v září, děti (a syn jako rodinný tým s nejmladším) tam běžely gladiátorský závod, část trasy vedla i podzemím. A když jsme u pevností, pak Terezín stojí taky rozhodně za návštěvu. Několik pevnostních objektů je tam nově poměrně velkoryse zrekonstruovaných, to by se vám mohlo líbit. :-)

Re: Hezký týden,:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 19:11

Máš pravdu, není to dlouho, co jsme tam byli :-) Rádi jsme se vrátili, Hořice se mi fakt moc líbí, moc. A okolí taky.

Hm, Terezín, pravda :-) Vždycky jsem tvrdila, že pevnosti mě nepřitahují. A ejhle - Josefov na mne udělal fakt dojem. Možná na Terezín taky dojde :-)

:
Autor: Z. Maw Datum: 8.11.2018 15:56

Pekna dovolena, i kdyz to pocasi a nahle ochlazeni asi cloveka zaskoci... tydenni predpoved dopredu nepouzivas?

jinak ty sochy jsou super, vubec nevim, ze tam takove jsou a doma se vrhnu na vetsi album na rajceti:)

znam.jen zoo a vytopnu jaromer - ostatni je pro me fajn inspirace:)

Re: :
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 17:16

Týdenní předpověď sleduju, jenže po asi čtyřech měsících veder jsem jim tak docela nevěřila a taky jsem nějak zapomněla, jak moc zima může být :-)

Ty sochy fakt doporučuju! Ideálně na jaře, když kvetou ty sady, kde jsou rozmístěné.

Zano:
Autor: D. Ruščáková Datum: 8.11.2018 15:38

to mě fakt mrzelo, že jsme se nepotkaly, ale tu střevní virózu, co jsme si v tu dobu s Martinem pěstovali, bych vám nepřála:))

Jinak jo... je tu pěkně:)) A ze Zálesí, odkud se dá jít k Čertovým hradům bys nám viděla málem až na dvorek:))

A jo, v tu neděli byla tak pekelná zima, že my s Berry jsem to vzdaly a šly ven jen na dobu nezbytně nutnou:))

Re: Zano:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 17:10

No právě, však snad zase někdy do těchhle vašich končin zajedeme.

Trochu mě mrzí, že asi neuvidíme Les království v novém, ale ono to snad chvíli vydrží :-)

sochy mě baví:
Autor: M. Beda Datum: 8.11.2018 14:06

skoro stejně jako žvižátka, mohlo jich být víc!!!! Křesťanský bojovník mě moc zaujal, zejména jako provokace vůči jezuitům, ty v lásce taky nemám, a ti obři na radnici jsou velkolepí

Les Království prostě miluju a můžu na něj koukat skoro pořád, je to jako z pohádky

a ano, vyzobávala jsi tentokrát hodně Dede, chicht - asi vám na setkání nezbyl už čas, co?

Re: sochy mě baví:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 14:22

No jo, nejdřív byla v Rožnově, pak marodila (a to už je naše druhá dovolená poblíž - před časem jsme byli na Pecce, taky jsme se minuly). Třeba časem do třetice :-)

Mám 386 fotek :P

Je tam hezky:
Autor: Z. Janaba Datum: 8.11.2018 10:53

Vzhledem k vzdálenostem mě mnoho hezkých míst v Čechách minulo. S hrdostí mohu říct, že tentokrát jsem se našla, protože místa jsem obdivovala in natura. Na Zvičině jsem pojedla, v Miletíně koupila mastičku na odřené koleno, pozdravila Betlém, spočítala sochy na Kuksu, vychutnala tajemnost Čertových hradů a vůbec.

Dede mi umožnila ten jeji přívětivý kraj trochu obhlédnout, čímž mi udělala velkou radost. A tak jí a za fotky Zaně, vřelý dík.

Re: Je tam hezky:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 12:21

Jasně, trochu jsem pytlačila u Dede v revíru :-)

Před pár lety jsme byli týden na Pecce, to je taky blízko - je to moc hezký kraj. Takový... akorát, nejsou tam vyložené hory, ale hezké kopce, spousta lesů, zajímavá města a městečka.

Milá Zano,:
Autor: Z. Yga Datum: 8.11.2018 8:52

jediný studený týden letošního podzimu a vy ho chytíte! Ale fotky nádherné - přehrada Les království a Safari a Kuks a vůbec všecko. Moc se mi tu líbí, asi je načase vymyslet nějaký rodinný výlet i v tyto kraje ...

Re: Milá Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 12:23

Určitě se jeďte podívat - na Moravě je krásně, ale tu už nejspíš máte docela vyšlapanou :-)

A po okolí, o kterém nepíšu, jsou další pěkné kousky - Jestřebí hory, Kuks... Krkonoše, pokud byste přijeli na jaře (v létě se jim rozumný člověk obloukem vyhne :P ).

A Les království bude mít napřesrok ty slavné narozeniny!

Na těch fotkách:
Autor: Z. Lika Datum: 8.11.2018 8:25

máš tak krásně :-) Fotka z depa mi připomněla leporelo ze školky "O veselé mašince", asi by se mi tam taky líbilo.

Jo, ta změna teplot byla drsná, mi to až tak nepřišlo, protože jsem se zrovna vracela od teplého móře, takže se to tak nějak patřilo, ale přece jenom lidi schoulení v prošívaných bundách byli cu fíl.

Za chvíli se půjdu kochat fotkami, už se těším.

Re: Na těch fotkách:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 12:26

Na změně počasí bylo nejkurioznější, jak člověk za ta dlouhá vedra odvykl zimě. Třeba mě vůbec nenapadlo, abych si vzala něco na hlavu a na krk (a v pondělí by se bývaly snesly i ty rukavice).

Je to velice fotogenický kraj - výběr fotek na Rajče vyloženě bolel ;-)

Re: Na těch fotkách:
Autor: M. Beda Datum: 8.11.2018 14:01

Liko cu fíl oblečení mi lidi přijdou i teď - já krátký rukáv a vesta (byť zateplená) a doslova snad všichni kolem v bundách a šálách(!!! to skoro všichni) a dost lidí a skoro všechny děti i v čepicích... nevím co budou nosit až bude deset pod nulou :-((((((((

Re: Na těch fotkách:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 14:24

Mně vždycky udiví, jak lidi - třeba sami rozumně oblečení - nabalujou děti. Vždyť se (pokud je nechají) pohybujou víc než dospělí...

Re: Na těch fotkách:
Autor: Z. Lika Datum: 8.11.2018 15:07

No jo, Zano, myslím, že háček bude v tom "pokud je nechají".

Re: Na těch fotkách:
Autor: Z. Lika Datum: 8.11.2018 15:05

No, Bedo, chodím v sukni (ale dlouhé), naboso a v tričku s krátkým rukávem. Je tu ráno kolem deseti stupňů a nefouká, a nemusím nikde venku postávat, takže se to dá.

Tam leccos znám!:
Autor: Z. Matylda Datum: 8.11.2018 8:23

Josefov se svíčkovou lampičkou jsem absolvovala s rodinou- děti byly nadšené- taky safari, Kuks, a to další s Dede :) Les království jsem viděla v době barevného listí, takže to bylo nádherné. Zvičinu jsem měla s modrou oblohou a výhledem, v Miletíně jsme se aspoň prošli a modlitbičky mi na rozdíl od trubiček chutnají :)

Re: Tam leccos znám!:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 12:28

Však Dede by si zasloužila od Podzvičinska medaili za propagaci kraje!

Ten Kuks musí být pro děti ještě větší zážitek (i když já jsem v tomhle dost dětinská :-))

trochu jsem si zavzpomínala:
Autor: Z. Inka Datum: 8.11.2018 7:53

na loňskou dovolenou, něco z toho jsme absolvovali též. Kuks, Hořice a jeho nádherná sochařský dvojpark, les Království, muzeum v Nové Pace jsme ještě zastihli. Jaroměř a zejména Josefov máme z jindy. V josefově jsme strávili nádherný den, jenom do kostela jsme se nedostali, právě tam měli mši motorkáři. Ale muzeum, celé město, plán, sochařské výstavy, prostě nádhera

Re: trochu jsem si zavzpomínala:
Autor: T. Zana Datum: 8.11.2018 12:31

Ano, sochařské parky u Hořic jsou skvělé - a viděli jste hřbitovy po okolí? Ono je i tam vidět, že tohle je sochařský kraj.

A strašně se mi líbilo, jak ve Dvoře Králové mají Hankovo náměstí a Hankův dům...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 8.11.2018 6:12

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

pětkrát jsem byla na přehradě Les Království na táboře s vodními skautíky. Takže tohle tvé vyprávění je mi většinou dobře známé. JInak klasika - typické zaní povídání a typické zaní fotky - prostě paráda