23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


PSI: Pět měsíců a pět let

19.7.2016

Tak je to tady. Zní to tak hezky. Karamelce je pět měsíců a Světlušce pět let. Víckrát se nám ta čísla tak hezky nesejdou.

Pětiměsíční Karamelína je něco mezi štěnětem a malým drakem. Prostorem se přemisťuje tak bleskurychle, jako kdyby lítala, ale to ji jen nosí nekonečně dlouhé tlapky :) V tlamce má ještě pořád něco, co vypadá jako ostré dračí zuby – dálkový ovladač od DVD přehrávače o tom ví své (naštěstí udělala jen díru v rohu a dálkovka funguje). Leccos se už vyměnilo, ale ty jehlicové tesáky pořád drží.

Mokré letní foto

Mokré letní foto

Běhá, skáče, tryská – ještě že mám možnost ji tady nechat běhat a nemusím ji jen vodit na vodítku. Venku nadšeně všechno zkoumá a z ničeho si nic nedělá – šťastná to povaha. Když na ni jako na malé štěňátko vlítla divoká choďanda, došla k názoru, že je třeba se bát velkých černých psů.

Spřátelené černé fletky poprvé dlouze zkoumala z povzdálí, než si došla čuchnout, pak šla sice opatrně, ale napotřetí k nim nadšeně letěla s vrtícím ocasem. Ale je to s nimi jako se všemi psy – přivítá se, čuchne, ale nějaké tanečky neprovozuje. Bodejť, na ty má Světlušku a pořádají tanečky s okusováním zhruba třikrát denně :)

Pětiměsíční Karamelka si chladí tlapky

Pětiměsíční Karamelka si chladí tlapky

Když jsme byli na dovolené, tak zvěřinec hlídaly děti. Na dva dny se jim ztratil Kilián, který se pak vrátil tmavě šedý, smrděl slámou a řval hlady. Sice ho volali, ale došel až sám. Já jsem po příjezdu našla na zahradě kus pánského kapesníku. V bobcích na zahradě byly kousky, které prošly, ale měla jsem dojem, že velký kus chybí.

Karamel dva dny ublinkávala, ale nic jí nebylo, průjem neměla, lítala – až konečně půlku velkého kapesníku vyzvracela. Snažím se držet textilie z jejího dosahu, ale je neuvěřitelně mazaná, pokud jde o jejich zaopatřování.

Nemohl by ti spadnou kousek jídla?

Nemohl by ti spadnou kousek jídla?

I když zajímavé jsou prý i kočičí granule – jednou jsem odložila misku v nepatřičné výšce (nějak mi nedošlo, že Karamelína tam už dosáhne) a slečna si posloužila druhou večeří. Ani špatně jí z toho nebylo, protože co se ukradne, to neškodí, že.

Jako malinká byla zcela vzorná. Zato včera během naší nepřítomnosti rozcupovala balíček papírových kapesníků a přečetla časopis Živá historie, kde projevila názor na Přemyslovce.

Strniště je místem mnoha radostí

Strniště je místem mnoha radostí

Světlušce přítomnost štěněte jednoznačně prospívá. Vrátila se do mladších let a hraje si jako nikdy dřív.

Madam Světluška je taky vylítaná

Madam Světluška je taky vylítaná

Dokonce už shodila váhu, kterou nabrala v době Borůvčiny nemoci – asi kilo a půl, při její velikosti je to dost – a zhoršený šelest se vrátil na původní slaboučkou úroveň z jara, kdy byl při očkování odhalen.

Ovšem dokážou neuvěřitelně spolupracovat na honění kocourů, tichém loudění jídla a přenášení hraček po celém domě.

V autě

V autě

V autě Světluška nervózně funí, zato Karamelka si lehne a do tří minut spí. Výlety milují obě, tak si je s nimi rádi užíváme :)

Foto: autorka. Klikněte do kteréhokoli obrázku a podívejte se do fotogalerie!

Matylda Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!