4.12.2020 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

Bernská smečka: Když se řekne švýcarský bernský honič

Švýcarští honiči jsou lovečtí psi ušlechtilého vzhledu obdaření úžasnou noblesou a elegancí pohybu. Je to prastaré středně velké plemeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 29.1.2018 22:04

Moc se mi líbí

tihle pejsci, jsou elegantní a přitom vypadají tak mile a jemně! Díky za rozšíření obzorů.

Zaujala mě zmínka o tom, jak jsou čím dál tím vyšší. Stejný problém mají čeští strakáči, také jich čím dál víc přerůstá svůj standard. Čím to asi je, že by krmením, které je kvalitnější než dřív?

R. Menšíková 30.1.2018 4:31

Re: Moc se mi líbí

Může mít vliv i krmení. Je ale nesprávné se tvářit, že to nevadí. Jestliže ale standard platí, nemůžu se tvářit, že ten přerostlý pes je přece krásný, tak co? Nedávno jsem četla článek, kde se psalo, že výška bernských honičů je maximálně kolem 60 cm. To mne dost rozčililo, přiznám se. Podívala jsem se, kdo je autor, a přirozeně psal o všem možném, hodně o cestování, žádný kynolog.

D. Ruščáková 30.1.2018 18:14

Re: Moc se mi líbí

Radano, já mám dojem, že třeba choďáky zase tak zmenšují, že jsou z nich lištičky:))

Jinak máš pravdu, standard byl tvořen s nějakou ideou o kvalitě psa a měl by se dodržovat. Vím, jak lidé množili německé ovčáky bez papírů, až byli větší a větší... měli širší hrudníky a dysplazie a potíže s páteří (včetně torzí) je začaly kosit.

Jinak díky za bezvafdný článek a skvělé fotky. Máš perfektní smečku a jsem ráda, že jsem aspoň jednu holčičku mohla vidět na vlastní oči:)) Co Kalinka?

R. Menšíková 31.1.2018 6:32

Re: Moc se mi líbí

Kalinka je oříšek. Minulou středu dostala druhou dávku trocoxilu a tak jsem hned volala na veterinu, abych objednala další. K dotazu paní doktorky jsem sdělila stav: perfektní, jí, běhá, raduje se. V pátek začala chodit po třech. V sobotu jsme jeli na veterinu. Dostala injekce (hlavně vit. B). Zlepšila se, ale ne do původního stavu. V neděli v poledne jí noha otekla a nešlapala na ni. Kdyby něco, měli jsme volat pana doktora, ale nechtěli jsme rušit při obědě. Když byla přijatelná doba, noha byla dál oteklá, ale Kalinka ji používala. V pondělí jsme jeli na veterinu, oba doktoři nad tím kroutili hlavou, Kalinka dostala injekce a prášky. Chodí a mně se zdá, že otok mírně ustoupil, ale těžko říct, možná přání otcem myšlenky. V každém případě jí chutná a občas se chodí s ostatními motat do kuchyně, zájem má...