28.1.2020 | Svátek má Otýlie


PSI: Bydlí tu špion!

3.10.2016

Letos v září to byl rok, co se z nás náhle stala bezpsí rodina. Byla jsem si jistá, že žádný další pejsek už se u nás neobjeví, aspoň ne v dohledné době. Ale člověk míní, CD mění... se svým předsevzetím jsem vydržela pět měsíců.

Pak jsem jednoho smutného lednového dne zavolala kamarádce, že takhle to dál nejde. Že už to nedávám. A hodná, zlatá kamarádka moje hned přišla s řešením. Nabídla, že mi přenechá jeden drahocenný parsoní kousek ze svého úspěšného chovu.

Bibi na projížďce

Bibi na projížďce

A tak byl k nám do domácnosti nasazen špion. Má krycí jméno Bibi a na první pohled se tváří jako pes, přesněji řečeno fenka. Na druhý pohled vypadá jako hodný, klidný a celkem poslušný pejsek. No a ten třetí pohled jakož i všechny další pohledy odhalí krutou pravdu.

Jak říká moje dcera, naše nová fena je poněkud „bibolární“. Co to znamená, to nedokážu specifikovat, to se zkrátka musí vidět a zažít. Bibi je sedmiletá fenka plemene Parson Russell teriér. Zbarvením je fenka v podstatě sněho bíBlá s několika delikátními puntíky na uších a jedním elegantním flíčkem na pravém očičku.

Bibi - portrét

Zbarvení se dále mění podle toho, kde se to malé monstrum zrovna vyválí. Bibi upravuje své proporce pomocí ježení chlupů na různých částech těla; naježená pak nejvíce připomíná malého bílého nosorožce. Dále Bibi disponuje drobnou, roztomilou postavičkou a poněkud nižším podvozkem než parsoni běžně mívají.

Bibi na lodi

Bibi na lodi

Bibi je neúnavný špion a také potvora, která se vyskytuje současně všude a nikde. Všechno ví, všechno prozkoumá a vyzkoumá. Dovede se pohybovat neuvěřitelně rychle a stejně rychle umí zase zastavit (když už to vypadá, že v tom svém letu to rozhodně musí někam napálit, ona náhle zastaví jakoby nic).

Bibi na dovolené

Bibi na dovolené

Není sice nějak zvlášť vycvičená (kromě naprosto bezvadného přivolání), ale nějak si vytvořila svoji formu komunikace a dokáže člověku brilantně vysvětlit, co právě chce. A ujišťuji, že co Bibi chce, to taky dostane. Má ohromně sympatickou a otevřenou povahu a tomu jeden těžko, přetěžko odolá :-)

Abych to shrnula, bez psa to u nás prostě nebylo ono a díky Bibi je naše rodina opět kompletní.

Linda H. Neviditelný pes