15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

PSI: Jak jsme hlídali Megginku

Naši mladí se nás před časem uctivě zeptali, jestli bychom mohli případně přijet k nim na tři dny hlídat pejsku, zatímco oni by si udělali krátkou dovolenou s letenkou za levný peníz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 11.4.2022 10:01

Jasně! Lepší je to doma u pejskové,tam kde má svoje.V S tou elektrikou vás lituji,to tedy nářez, lepší je se na chvíli odstěhovat.

Z. Lika 11.4.2022 8:24

Zano, to byla teda psí maturita - absolvovat hned tolik nového, navíc s pejskem, který není úplně malý a není úplně zdravý... panejo R^ Stali se z vás psí lidé V Nevím, jak moc jste při hlídání nervózní a jestli se vám nezvyšuje tlak - moc bych vám přála, aby vám ty společné chvíle s Meggie přinášely co nejvíc pohody a radosti. Ale vypadá to, že nejste žádní "nerváci", jste fakt dobří.

Přišlo se na to, čím se ten zažívací problém způsobil? Něco sežrala? Žere kytky?? Možná žere cibulky?

Znovu opakuji, jste fakt dobří R^

T. Zana 11.4.2022 8:58

Meggie žere králičí bobky a produkty dalších bíložravců (zaplaťpánbu POUZE bíložravců). Je očkovaná proti tetanu, ale není jen tetanus, že. A dělali jí rozbor (to ještě Franta vezl vzorky, už bez psa, na veterinu) a prý tam byl nějaký cizopasník, na kterého nestačí normální odčervení. Takže dostala ještě něco dalšího.

Hlídání je celkem v pohodě, zvlášť u nich doma - myšová louka, lesíky a tak :-).

Z. Lika 11.4.2022 12:57

Zano, teď jsi mi opravdu nasadila brouka, než jsem přišla na to, co mi tak vrtá hlavou. A ten tvůj mobilový autoopravář si z tebe fakt dělá legraci ;-D

Pro mě je zajímavá informace, že psi se očkují proti tetanu. Hm, taky bych se asi měla zajímat, ač nejsem pes!

J. Hlavsová 11.4.2022 14:45

Ano, i psi se očkují proti tetanu. Koru jsem musela venčit mimo civilizaci a v okolí je dost koní, kteří se pohybovali po stejných polních cestách, takže, když si jednou poranila tlapku a zmínila jsem se drvetovi, že chodíme po cestách, kde potkáváme koňské kobližky, hned dostala protitetanovku.

L. Blaza 11.4.2022 6:46

Pěkný den přeju! Zano, byli jste zodpovědnými hlídači, tak si to můžete zase někdy zopakovat. ;-D

T. Zana 11.4.2022 7:49

Blážo, to si piš:-)) Už máme poptávku na květen :-)

Z. Xerxová 11.4.2022 6:15

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Meggí mě zklamala - já totiž zaně říkala, že už má flekatice věk na hárání a protože zákon schválnosti je mrcha, tak to přijde na jejich hlídání... ;-D A ona začala až po. Tak si vás alespoň vychutnala prvním použitím košíku, první jízdou autobusem i první delší odlukou od páníků... Jste skvělí, že jste to tak elegantně všechno zvládli.

T. Zana 11.4.2022 7:48

A tady vidite, k čemu má člověk kamarády :DD

Teda fakt je, že jsem Xerxovou předem upozorňovala, že bude fungovat jako přítel na telefonu ;-)

A s tou elegancí... asi nejblíž k ní měl ten let nad myší loukou :D

Z. Lika 11.4.2022 8:27

Jsem myslela, že bys Meggie popadla a odvezla ke Xerxovým, ať se druží s Yodou ;-D Mmch, vadila by Yodovi háravá fenka v této době? Šel by časně do puberty?

Z. Xerxová 11.4.2022 8:35

dogy dospívají pozdě - Yoda je ještě štěňátko. Takže si myslím, že by mu sice voněla, ale nevěděl by proč... U malých plemen je to jinak - dospívají brzy a tam bych se už trošku bála. 4 měsíční "mimino" dogy by nemělo ještě být "nebezpečné"

Z. Matylda 11.4.2022 8:50

S tím časným dospíváním jsem tomu dlouho nevěřila, až se ve vedlejší ulici vyskytl raslík Clint. To je harašivej vopruzák snad od mimina :-)

T. Zana 11.4.2022 8:51

Zvláštní je, že teprve teď hárá Cibi (jezevčice rodičů synkovy slečny. Je stejně stará jako Meggie).