27.5.2022 | Svátek má Valdemar


PSI: Jak jsme hlídali Megginku

11.4.2022

Naši mladí se nás před časem uctivě zeptali, jestli bychom mohli případně přijet k nim na tři dny hlídat pejsku, zatímco oni by si udělali krátkou dovolenou s letenkou za levný peníz. Usoudili jsme, že by to mělo jít (i když dodatečné zjištění, že spíš než o tři dny se jedná o tři noci, tj. skoro pět dní nás trochu znejistělo).

Byli jsme domluveni, že přijedeme v pondělí odpoledne. V pondělí ráno synek volal, že Meggie měla v noci průjem a zvracela, jede s ní z veteriny, kde dostala injekci a nějaké věci na doma, a zítra má přijít znova. Takže otázka zněla, jestli si myslíme, že bychom to zvládli.

Dohodli jsme se, že pokud přestane zvracet, tak přijedeme…

Meggie s nákrčníkem

Meggie nás uvítala skoro standardně (někdy bych si přála vyfotit její „radostný úsměv“ – prostě se na člověka řítí s vyceněnými spodními zuby – pro neznalé je to trochu zarážející). Meg si zopakovala ještě dva řídké případy, natěšeně zkonzumovala speciální pastu z veteriny a trochu konzervy koupené tamtéž.

Takže ráno odjeli, pejska nevypadala, že by jí to moc vadilo, a my se duševně připravovali na výlet na veterinu. První problém totiž byl, jak se tam dostaneme. Jak známo, jsme bezautoví. Větší půlka cesty se dá absolvovat autobusem, ale Megginka v něm ještě nikdy nejela.

Ráno zlatíčko samozřejmě zcela rezolutně odmítlo milou speciální pastu pozřít. Tak jsme ji halt vzali na stopovačku a vydali se přes louku směrem do Štěchovic. Na louce – nemám ještě ten trénink – uviděla hejno ptáků dřív než já. Vzlétli, samozřejmě. Já taky. Naštěstí na louce člověk padá do měkkého.

V lese

Další část cesty byla náročnější, šlo se po silnici, žádná radost. Takže vzhledem k tomu, že autobus měl zrovna jet, jsme se rozhodli, že to zkusíme. Dopadlo to nečekaně dobře, protože pejska se v tom velikánském autě chovala způsobně, dokonce se ani moc nesnažila sundat si náhubek.

Další příjemné překvapení byla veterina – v čekárně nás uvítal výjev, kdy z ordinace vypadla koule, skládající se z mohutného chlapíka a psa nějaké veliké vlčákoidní rasy, která se valila za hlasitého kvílení co nejrychleji k východu. Pak tam byla paní s fenkou retrívra, která zoufale kňučela při představě, že bude muset dovnitř, a paní s kočkou v přenosce, která ji bez problémů překřikovala.

K mému nadšenému údivu Meggie nijak nereagovala a celkem bez problémů seděla mezi námi. Dokonce i uvnitř se chovala mravně… a ona není ani klidný ani příliš zvládnutelný pes. Ale až na tu slíbenou injekci, o níž pídr omluvně hlásila, že je nepříjemná, docela spolupracovala.

Zpátky jsme hrdě jeli autobusem.

Takhle se razí metro!

Pak už se situace lepšila. Meggie dojedla zdravotní konzervy a začala se ohlížet po něčem pořádném do misky. Středa byla ve znamení souboje o kus žvance. Hlady týraný pes byl tak nějak všude, zejména u stolu, když jsme jedli. Jakkoliv normálně nežebrá, teď jsem si ji musela sundávat z klína.

No ale čas milostivě pokročil a my mohli misku opatrně začít plnit. Podle psího pohledu na věc sice dost lakomě, ale aspoň že tak. A taky jsme začali víc chodit ven, což tedy Meggie viděla hlavně tak, že bude na louce hrabat myšáky. Dovedla tím strávit neuvěřitelné množství času.

A tak jsem mohla telefonické kontrole hlásit, že všecko je v pořádku, Meggie je spokojená, řádně žere i vyměšuje… Jak prohlásil synek: „Ani pes po nás neštěkne.“

Ležím na postali... a co jako?

Nicméně v pátek už to i pejskové asi bylo dlouhé, takže byla dost nepokojná, ale večer konečně dorazili! Poté, co je poskákala a vylízala ze světa, mohli jsme se s nimi i my opatrně přivítat. A ještě jednou přespat a jet domů. Synek nám večer ohlásil, že Meggie začala hárat.

Foto: Zana

Zana Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !