7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

105 PLUS: Čárový kód

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 22.4.2021 20:58

Děkuju vám za milé komentáře, soucítění i spoustu návodů, kterak se zbavit těch otravných nálepek a nášivek. Spousta mě jich zaujala, vyzkouším příležitostně. Já ty lepivé zbytky většinou nakonec umývám benzínem z lékárny. Přijde mi jaksi neškodnější, než benzín na čištění skvrn. :)

T. Zana 22.4.2021 15:45

Je to mor, tyhle cedulky. Tam, co bydlí synek, má krám výborný řezník. Kromě jiného prodává naprosto geniální škvarky. Mají jedinou chybu - jsou v takové asi půlkilové piksle z pružné umělé hmoty, co se taky používá na kilové jogurty. No a nahoře na víčku je cedulka, co to je, kdo to vyrobil a tak.

Ta cedule je neodstranitelná. Synkova slečna už podnikala všechny možné pokusy, protože ta piksla by byla jinak úžasná, ale vždycky to končí lepivým víčkem. Osobně bych to nechala být, klidně i s cedulí, ale asi má taky zásady :-).

Z. Jajka 22.4.2021 14:45

Na malé cedulky - samolepky, pokud se sloupnou a na předmětu zůstane už jen část lepu, stačí tou samolepkou lep poťupkávat tak dlouho, až všechen skončí na té samolepce ;-)

Z. Janaba 22.4.2021 11:09

Nalepit papír na papír je opravdu geniální! Naposledy jsem, já naivní tele, odstraňovala podobnou blbost na krásné, velké vánoční tašce. Skoro stejně drahé, jako sám dárek. Samozřejmě výsledek marného snažení byl bílý, zubatý obdélník, navíc ještě s vytrženým cancourkem.

Osvítil mě, podotýkám vyjímečně, nápad. Z počítače jsem vytiskla fotku adolescenta, vystřihla a nalepila na postižené místo. Pak jsem ani nepotřebovala jmenovku a má neobvyklá kreativita byla kvitována zdrženlivým puberťáckým uznáním.:-/

Taška však už nemohla kolovat a o to výrobcům asi jde. To by tak hrálo, abysme nenakupovali stále nové a nové věci!

Z. Jajka 22.4.2021 14:41

Hlavně, že si máš do obchodu na pečivo, ovoce a zeleninu nosit vlastní nylonový pytlík. Pravidelně je zapomínám...

M. Skálová 22.4.2021 17:03

a hlavně, že se většinou v tom přehrabuje kde kdo holýma rukama i když jsou u toho rukavice

T. Zana 22.4.2021 15:47

Papír na papír - taky už jsem zažila pár knih, u kterých -no, nakonec jsem tu pitomou ceduli dostala dolů, ale byla to dřina ;-€.

Z. Lika 22.4.2021 19:27

To je vtipný nápad, s tou fotkou!

Z. Jenny 22.4.2021 11:07

Milá Vave, tak mně dnes naprosto fascinují Tvé obsedantní představy,třeba o tom čárkovém kódu,který by si viděla i přes zarostlé víno. Mám to totiž s ledas čím taky tak. Prostě něco musí pryč i kdyby mne to stálo zlomenou ruku,jako posledně.;-D Jednou ,v dávném mládí, kdy jsem zapnula džíny klidně ve stoje,menší už neměli,:-):-)jsem dokonce musela odejít z operního představení Rusalka v mém rodném městě,kde nám tento kus převáděli olomoučtí pěvci.Rodiče mne vzali sebou a když jsem viděla Rusalku zvíci metráku s tou koudelí na palici, obsedla mne myšlenka, že musím nahlas vykřiknou slovo, které tady nazýváme "enono", už to bylo neudržetilné,vyběhla jsem ven,zavřít se na WC a aspoň částečně svou představu splnit. ;-D No a pokud jde o čárkový kód, tak mi ho v Kaufu někdo přilípl na zadel a pískala jsem u pokladny, asi někdo potřeboval od sebe odvrátit pozornost, chvíli trvalo, než se na to přišlo. Cedulky nenávidím, žerou a výrobci vymýšlejí sofistikované systémy přišití tak aby mne připravili o nervy.:-/

Z. Janaba 22.4.2021 11:22

Hehe, jak jsem tak zvědavá, na tom záchodě sis ulevila tím výkřikem, nebo in natura. Promiň, nedalo mi to.:-)

Někdy mám smysl pro humor, zvláště když se to netýká mne. Ten kód na zadku mě pobavil. Jestli to ovšem byla zlomyslnost, tak je to opravdu, ale opravdu ošklivé!

Z. Yga 22.4.2021 11:28

Ano - hodně ošklivá zlomyslnost... ale já nikdy nic takového nevidím, a to je ještě ošklivější ;-D;-D;-D

Z. Jenny 22.4.2021 11:38

;-DR^

Z. Jenny 22.4.2021 11:38

Byl to tichý výkřik;-D ale na pos /rání.8-o;-D

A. Alimo 22.4.2021 10:43

Cedulky, když nejsou vidět a vyloženě mě neškrábou a jinak nevadí, neřeším. Oblečení s nějakým logem - cedulkou zásadně nekupuju.

Čárové kódy se snažím sundat tam, kde je to vidět a vadí mi to. Třeba ty už zmiňované dárkové tašky nebo bomboniery a pod. Tam, kde nejsou na první pohled vidět to neřeším. Cedule na sklenicích - tam, kde to jde sundám, kde to nejde, kašlu na to;-D. Abych se namáhala s nějakým benzinem a pod. to mě teda ani nenapadne. Když nejdou dál použít tak je vyhodím samozřejmě i s cedulí a když jdou, obvykle na zavařování, tak přes to stejně lípnu svou ceduli, abych věděla, co a ze kdy to je. Např. R č+č 2019 znamená, že to je rybíz, směs červeného a černého z roku 2019;-D

L. Blaza 22.4.2021 9:45

Zrovna včera jsem odstřihávala z nového oblečení dlouhatáááánské látkové cedulky, jako by na mě oblečení vyplazovalo jazyk. Už nevyplazuje. Jo a blahořečím nálepkám, které se dají lehce odstranit a nezanechávají po sobě stopy.

Z. Lika 22.4.2021 8:34

Poprvé jsem zjistila, že jde takhle něco ze skla odstranit, když jsem nalila do vinné sklenky dost horkou vodu. Sklenka vydržela, ošklivá zlatá nalepená ozdoba odpadla. Pro mě objev desetiletí! A nejvíc mi vadí papírové cenovky na papírových obalech - třeba dárkové tašce. Takové by měli prodávat se slevou, protože jsou jasně znehodnocené.

Pobavila mě představa, jak Vave odlepuje kódy a cenovky z těch vložek do komína. Ale nakonec - vždyť by mohly za provozu chytit plamenem, takže jsou přímo nebezpečné :-)

Nejvíc mi asi vadí různé nápisy a značky přímo na oblečení - sehnat něco "čistého" je fuška.

Z. Matylda 22.4.2021 10:56

Existuje Bez potisku- tak se to jmenuje.

Z. Yga 22.4.2021 8:10

Jsi můj člověk - cedulky na oblečení bytostně nesnáším a blahořečím ty výrobce, které je přišívají čtyřmi velkými stehy anebo aspoň je našívají a ne všívají. A čárový kód musí pryč též.

Zvláštní kategorie jsou etikety na skleněných obalech - protože je často recykluju, tak se je snažím sundat. Někteří osvícení dodavatelé zavařených oharek, řepy a jiných pochutin a pochoutek je lepí klihem, či co to je, a po odmočení to jde dolů téměř samo. Ale najdou se darebáci ;-D, kteří je lepí takovým tím tahavým ulpívajícím sajrajtem a ti mne teda do hloubi duše štvou. Takže nejprve ozbrojena starým hliníkovým příborovým nožem se ji snažím seškrábat, seč to jde a pak sáhnu do hrnku se sádlem, nanesu vrstvu sádélka a nechám nějaký ten čas působit. A pak ve vřelé jarové vodě vydrhnu houbičkou a ejhle, sklenice jako nová . Jo sádlíčko, na to nedám dopustit...

Z. Jajka 22.4.2021 9:31

Odmočení je první krok. Pak oškrabu. V lepším případě je lepidlo vodou rozpustné. V tom horším dojde na papírové utěrky a benzín. A pak šup do myčky. Sádla by mi bylo líto :-), to si schovám na topinky.

Co se týče cedulek na oblečení - někdy jdou po částečném odstřižení rozebrat na nitky a vypreparovat, chce to nemít čerstvě ostříhané nehty a mít trpělivost. Těch triků mám víc, ale někdy stejně u tlusté sbírky cedulek v bočním švu šev rozpářu, cedulky vyhodím a znovu - obvykle jen v ruce, sešiju. Také mě štvou.

Z. Yga 22.4.2021 10:04

Když mně se zdá, že tím benzinem to jde daleko hůř než tukem. Je-li líto sádla, jde využít i olej - klidně "vyjetý", třebas po smažení. Ta myčka mne nenapadla - vyzkouším.

Z. Lika 22.4.2021 10:28

Nejlepší by asi byl toluen. Ha, navštívím modelářovo doupě.

Z. Jajka 22.4.2021 11:41

Dej vědět, jak funguje. Nedokážu si vybavit, jestli nenaleptává některé plasty.

Z. Lika 22.4.2021 19:31

Jajko, tak z modelářova doupěte zaznělo "skoro všecky" ;-D

Z. Matylda 22.4.2021 7:49

Cedulky nesnáším, protože se mě snaží sežrat, jak strašně koušou. Navíc jsou čím dál větší a je jich víc! Některé obchody jich mají fakt tlustý fascikl a snaží se to vylepšit tím, že je na nich vyznačená čára, kde je lze ustřihnout. Jenže ve švu ta boule stejně zůstane, že.

Čárové kódy sundávám a snažím se je sundávat decentně jemným popotahováním, aby tam nezůstalo to hnusný lepidlo. Ale občas to stejně nevyjde a v případě nouze dojde na nějaký ten odstraňovač, fuj.

Z. Jajka 22.4.2021 8:00

Odstraňovač (technický benzín), odlitý do skleněné lahvičky, je v koupelně... Používá se docela často.

Z. Xerxová 22.4.2021 6:19

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

cedulky neřeším (jen ty opravdu škrábavé) a čárové kódy se snažím sundávat. Ale často nejdou... a pak holt zůstává na povrchu matný flek po samolepce.

Z. Maya 22.4.2021 10:10

Odtraňovač etiket prodávají snad v každé drogerce dneska už. Netřeba neškrabávat nebo odmačovat.

Z. Lika 22.4.2021 10:12

Mayo, tak tomu říkám pokrok, hned jdu pátrat.

J. Hlavsová 22.4.2021 12:16

Chtěla jsem též doporučit, ale zase jsem zjistila, že jsem odhlášená, což mě trefí tak každý třetí pokus o vstup sem, a když se přihlásím, tak to zas vymáhá souhlas s cookies nebo čím to. ;-€Už mi, stařence ta IT občas přerůstá přes hlavu.;-€ Ten odstraňovač etiket je značky HG, u nás ho mají jak v tetě, tak v domácích potřebách. O.T. - koukám v TV na Panoramu, v Beskydech chumelí.:-/ U nás naštěstí tuninko títí (říkával synek, když začínal mluvit) ;-D

T. Zana 22.4.2021 15:50

U nás sluníčko zásadně slunilo ;-).