4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

KOČKY: Othello, mouřenín benátský (z archivu)

Já už vím, jak takový Othello vypadal: byl malý, šedivý a sebevražedně vzteklý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 11.6.2020 19:49

Díky za další příděl od Terry a smečky. Vzpomínám ráda i když.....

Achjo. V

Z. Asteris 11.6.2020 15:39

Krásný, hebký článek, taky často vzpomínám. Jestlipak sem třeba občas Terra nahlédne...

A. Zemanová 11.6.2020 14:51

Céčka, Dalí - ptala jsem se Terry, jestli si chce pořídit celou abecedu. To se nestalo, ale smečku ještě posílil Ebony. Terra tehdy prozradil, že hodně dlouho vymýšlel jméno na E. Byl to laskavý a hravý člověk, hebký a kočičí, stejně jako Terra-san. Oni byli taky taková "dvojkočka". Doufám, že se Terrovi i jeho lidem a kočkám daří dobře. V

Z. Lika 11.6.2020 11:25

Jo, sžívání koček, to je věda veliká. Věřím, že to nakonec dopadlo dobře, Terrovi se svým taktem a porozuměním to určitě kočkám usnadnili.

Líbí se mi postřeh k Othellovi - malý prošedivělý vztekloun :DD Na rozdíl od operního černočerného obra. Vzteklého asi taky :D

Jsem ráda, že jsem mohla Terrovy aspoň virtuálně poznat, také často vzpomínám.

M. Crossette 11.6.2020 18:08

Přesně Liko, take se mi líbí definice Cedrika "Já už totiž vím, jak takový Othello vypadal: byl malý, šedivý a sebevražedně vzteklý" :)))

MMCH, znáte výbornou hru "Jago" (tedy Othello z pohledu jeho podřízeného?). Také v ní jde o závist a žárlivost.

Jinak moc krásné vzpomínkové čtení, tu rvačku úplně vidím. Zažili jsme ji s tehdejší Dixie a Smoky (reakce na přesměrovanou agresi na kocoura za oknem) a nikdy na to nezapomenu. Také to byla jen koule chlupů, šílený ryk a já nevěděla jak zasáhnout.

Jak zmínila Vave, třeba sem Terra někdy nakoukne, aby věděl, že se na ně a jejich tak milé povídaní o kočkách nezapomnělo.

Modrý vánoční ubrus co se pod ním Cedrik ukrývá mám a používám na vánoční stůl. Teď si ho budu spojovat s Cedrikem :)

T. Zana 11.6.2020 10:20

Casto vzpomínám na Terrovic rodinu. Ty jejich holky už musí být velké. A na Terru, jak se mu daří. No, snad dobře, čas je velký léčitel.

Krásné povídání, ono všecko z jejich rodiny bylo fajn.

Céčka by měla mít tak čtrnáct let.

Z. Yga 11.6.2020 8:50

Další jemné terrovské vyprávění, i když tentokrát s dramatickým nábojem. Docela mne mrzí, že zde není fotka Dalího (kocoura s profilem - rozuměj, nemá spláclý čumáček ;-)), to byl můj oblíbenec v Terrovic smečce.

Pane jo, už dvanáct roků?! Ten čas neskutečně letí .

E. Zvolánková 11.6.2020 10:37

Přesně to mě také napadlo, že bych ráda alespoň na fotce poznala i Dalího. Sibiřské kočky mi byly vždy sympatické. Jsou to takoví něžní obříci. Naše známá je chovala a byli úžasné. Milovala jsem jejího Hupáka, ten měl skoro 11 kg...skoro jsem ho neunesla. Byl to obr, ale, pravda, i trochu tlouštík. Já měla kdysi chvíli sibiřko-mainku, byla zlatá, leč bohužel nemocná.

E. Zvolánková 11.6.2020 10:38

fuj hrubka - byly úžasné;-D

E. Zvolánková 11.6.2020 7:44

Krásný (byť u nás teda deštivý) den všem a díky za to báječné povídání. Ráda bych věděla, jak je to s těmi "Céčky" a "Déčkem" teď? Žijí ještě? Jak moc archivní to povídání vlastně je? Přece jen jsem tu ještě oproti mnohým dost nová, tak nevím.

Ale strašně krásně se to čte a je to poučné. Já o kočkách tolik nevím, tak se ráda poučím. Tchyně má koček několik (teď myslím 4). Kocoura už jen jednoho - maiňáka Špunta, ale ten vyrůstal po boku hodně velkého Čerta, což byl klasický kočičí "vestaj". Jak já ho znám, byl to svým chováním takový aristokrat "nad věcí". Když mu ale tchyně pořídila "kamaráda" Špunta, dlouho se s tím srovnával a trucoval. "Žárlil" na paničku, protože k té jediné něco cítil (jinak mu všichni byli ukradení). A Špuntík je hodně poseroutka, takže ti dva se vlastně nikdy snad nervali, ale měli spolu takovou "tichou domácnost". Teď už je tam Špunt za "chlapa" sám, ale o své spolubydlící se vůbec nezajímá...(jako samec o samice ani nemůže, je kastrovaný, ale i jako potenciální kámošky jsou mu fuk). Jakoby převzal roli, kterou dříve zastával čert "nafoukaný aristokrat" (se srdcem v kalhotách :-))

E. Žampachová 11.6.2020 8:17

Články jsou datované, tenhle 2008. Vše dopadlo tragicky ne pro kočky, ale pro rodinu. Zvířetnice Terra -san (z japonštiny san je manželka) podlehla ošklivé chorobě a Terra se odmlčel. Pochopitelně, i když ke smutku spousty zvířetníků. Oba byli chytří,vzdělaní, vtipní,laskaví s jemným humorem. Těch lidí, co za ta léta už chybí je řada, někteří byli naprosto skvělí a je po nich díra veliká a nezacelitelná.Velkých osobností není nikdy dost. Noví naštěstí přicházejí, takže zvířetník naštěstí žije a má se k světu.

E. Zvolánková 11.6.2020 10:34

Evi děkuji za osvětlení. Já si té datace článku nevšimla, jinak bych se neptala. Rok 2008, to už je historie. Kočky jsou někdy opravdu dlouhověké, ten tchynin Čert se dožil 17 let. Mrzí mě, že jsem "Terrovic" nemohla poznat.

Z. Xerxová 11.6.2020 6:36

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Krásná další lekce etologie koček. I po letech (nějak děsně to letí) si to ráda přečtu