Neviditelný pes

ČLOVĚČINY: Pohádka pro Matýska 4

24.5.2019

V jedné velké králíkárně spolu spokojeně žili králíci bílí, červení, hnědí, černí i strakatí. Vedle králíkárny stál seník, ve kterém ráda spávala pruhatá kočička. Díky těm pruhům byla v seníku téměř neviditelná.

Jednoho krásného večera se poblíž králíkárny objevila liška a se zájmem ji zkoumala. Kočička si jí všimla a věděla, že pejsek je zrovna na druhém konci zahrady, kde hlídá kluky hrající za plotem fotbal. Proto lišku pozorně sledovala a ve chvíli, kdy se liška protáhla plotem, utíkala za pejskem.

Pejsek opravdu sledoval fotbal a byl spokojený, protože tým jeho malého páníčka vyhrával. Kočička pejskovi pověděla o lišce, pejsek nechal fotbal fotbalem a oba se rychle pustili ke králíkárně. Kočička tam byla dřív, protože to vzala zkratkou přes plot, který musel pejsek oběhnout.

Doběhla tam zrovna ve chvíli, kdy liška vytahovala z králíkárny prvního králíka. Kočička neváhala, vytasila drápky, naježila se a výhružně na lišku zasyčela. Liška leknutím pustila králíka a dívala se, kudy může utéct. Jenže kočička ji uniknout nenechala a držela ji v šachu, dokud nedorazil pejsek.

Pejsek lišku popadl a tak důkladně jí vyprášil kožich, že už se nikdy nevrátila. A přátelství mezi pejskem a kočičkou bylo ještě silnější než dřív.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

LA Neviditelný pes


zpět na článek