9.12.2021 | Svátek má Vratislav


ČLOVĚČINY: Pohádka pro Matýska 4

24.5.2019

V jedné velké králíkárně spolu spokojeně žili králíci bílí, červení, hnědí, černí i strakatí. Vedle králíkárny stál seník, ve kterém ráda spávala pruhatá kočička. Díky těm pruhům byla v seníku téměř neviditelná.

Jednoho krásného večera se poblíž králíkárny objevila liška a se zájmem ji zkoumala. Kočička si jí všimla a věděla, že pejsek je zrovna na druhém konci zahrady, kde hlídá kluky hrající za plotem fotbal. Proto lišku pozorně sledovala a ve chvíli, kdy se liška protáhla plotem, utíkala za pejskem.

Pejsek opravdu sledoval fotbal a byl spokojený, protože tým jeho malého páníčka vyhrával. Kočička pejskovi pověděla o lišce, pejsek nechal fotbal fotbalem a oba se rychle pustili ke králíkárně. Kočička tam byla dřív, protože to vzala zkratkou přes plot, který musel pejsek oběhnout.

Doběhla tam zrovna ve chvíli, kdy liška vytahovala z králíkárny prvního králíka. Kočička neváhala, vytasila drápky, naježila se a výhružně na lišku zasyčela. Liška leknutím pustila králíka a dívala se, kudy může utéct. Jenže kočička ji uniknout nenechala a držela ji v šachu, dokud nedorazil pejsek.

Pejsek lišku popadl a tak důkladně jí vyprášil kožich, že už se nikdy nevrátila. A přátelství mezi pejskem a kočičkou bylo ještě silnější než dřív.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

LA Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !