2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Po dlouhé době

Návštěva pražské Zoo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 21.9.2021 19:55

Jitur, krásné fotky a moc hezký popis, jak sis užila volný den (a huráá, neztratila ani mobil, ani klíče). Měla jsi štěstí, na spoustu zvířat a ptáků, přijde mi, že mají kolem sebe příjemné prostředí. V ZOO jsem byla s bratrem při jedné návštěvě Prahy, snad 8 let zpět (?). Zrovna, když jsme šli kolem plameňáků, zaměstnanec jim přišel čistit bydlík, a vypustil je ven - krásná podívaná, jak to růžové hejno s křikem vyběhlo ven :-). Také jsme toho tenkrát hodně prošli, též jsme chvilku pozorovali líného Richarda a vůbec to byl moc hezký den. Na příběh Gastona se nepamatuji, budu si ho muset vygooglit - chudák lachtan! Ten červený štětkovec je tu oblíbený keř. Při své procházce chodím kolem jednoho velkého u domu a když kvetl, vždy jsem se u něj zastavila a obdivovala ho. Anglicky se keři říká "Bottlebrush" :)

Gaviál indický a želva na fotce - jsou živí? Tady totiž želvy patří do jídelníčku aligátorů a krokodýlů, takže mě udivuje, že jsou pohromadě. Na streaming sledujeme náš oblíbený pořad "Dr. Jeff, Rocky Mountain Vet" (jeho žena Petra je ze Slovenska - oba úžasní veterináři, stejně jako ostatní z týmu). V jedné epizodě tam přišel pán s huskym, který vyčmuchal a byl napaden "ursonem" (am. porcupine, typ dikobrazu). Chudák pes měl z čenichu kartáč, byl plný "jehel". Museli to částečně uspat, než mu je začali kleštičkami vytahovat, byly snad 10cm dlouhé a polovina zarytá v čenichu a kolem).

Z. Jitur 21.9.2021 22:59

Díky za pochvalu. Opravdu to byl den jak víno. Nebylo ani horko, ani zima, a zvířata díky tomu nejspíš byla taky dobře naladěná. Richard je úžasný, jak vypadá, jakou má v rodině autoritu. S Gastonem to bylo tenkrát moc smutné, všichni mu přáli, když už dokázal ustát tu dlouhou cestu, aby to zvládl, nestalo se bohužel. Štětkovec je hodně dekorativní. Gaviály a želvy - ti i ty - jsou živá zvířata - nevím, pro bližší info, jak soužití funguje, by bylo asi potřebné juknout někam na net, nebo do nějaké odborné literatury. No, on snad Urzon má ty ostny s háčky, takže není jednoduché se jich zbavit...