12.8.2020 | Svátek má Klára


NÁVRH: Což takhle založit galerii Portrétů?

12.8.2005 19:27

Jak vypadá Blesk a jeho nový přítel Benji? Jak se uzdravuje tlapka Quidovi? Jestlipak se malá Abbie podobá babičce Andule? A co Levuška - připomíná opravdu malou lvici? To už nemluvím o kavkazí rodince Lídy Š. (Omlouvám se, že jsem nevyjmenovala všechny zvířecí hrdiny, ale NAŠTĚSTÍ je jich opravdu moc!)

Díky psavým autorům leckteré pejsky nebo kočičky známe velmi dobře (kdo by zapomněl na Ašíka, že?), ale spousta z nich je nám dosud neznámých. Takže mám návrh. Což takhle zřídit rubriku Portréty?

Fungovalo by to tak, že byste mi poslali stručné povídání o svém zvířecím miláčkovi a k tomu tři fotografie. Počítám, že by tam mělo být něco o tom, jak jste se našli, popis pozoruhodných vlastností vašeho zvířecího přítele, možná údaj o věku, plemeni..., jak budete chtít. Upozorňuji, že Zvířetník je určen všem zvířatům bez výjimky, takže i když je vaším mazlíkem kůň, papoušek nebo třeba křeček, neváhejte, a pošlete portrét.

Portrét by mělo vaše zvíře jenom jeden, ale povídání mohou být desítky! U štěňat bych se pokusila fotky postupně aktualizovat. Portrét by vždy vyšel jako článek a uložil by se do rubriky Portrét. Takže pokud budete třeba číst, že si Sesi našla nového kamaráda, Sam kontroloval festivalové hosty, Míša se vyválel v hnusotě nebo že Boominka má štěňátka, můžete se podívat do rubriky Portréty a najít si fotku příslušného hrdiny. Co vy na to?

Samozřejmě bych očekávala příspěvek i od pravidelných zpravodajů, abychom měli "katalog" úplný. Jinak drobná rada pro ty, kteří mají pouze klasické fotografie svých zvířátek a nemají přístup ke skeneru - je možné je při troše snahy jednoduše přefotit digitálním fotoaparátem (půjčeným třeba v práci...).

Takže netrpělivě čekám na vaše názory a s prvním portrétem se objeví i stejnojmenná rubrika. Takže je to na vás...:))