10.4.2021 | Svátek má Darja


VíP: Aneb víkendový pokecník

6.2.2021

To pude.

Napadlo mě to, když mi Jajka poslala tuto lednovou fotku:

Maceška v lednu 2021

Maceška v lednu 2021

A pak když jsem se dočetla, že půda u nás se sytí vodou (viz článek zde, více na stránkách Českého hydrometeorolgického ústavu).

A dokonale mě v tom přesvědčení utvrdilo, když jsem uviděla tancovat švýcarskou policii. Mimochodem k ní jsem se dostala přes Novojičínskou nemocnici. Je vidět, jak se lidi dychtivě chápu možnosti na pár minutek vypnout, vyblbnout se, osvěžit se, načerpat sílu.

A přes ně jsem se dostala i k videu o tom, jak ta píseň vznikla (jihoafrický DJ vymyslel hudební podklad a přizval sestru - ano, je to její hlas - aby společně vymysleli melodii a slova. A ta jsou plná naděje. Ono to pude.)

A přes ně jsem se dostala k instruktážnímu videu, pod kterým se děcka přes půlku světa baví o tom, že dostala za úkol naučit se kroky a skoky a otočky k téhle písničce, protože to jejich třída bude nacvičovat. A budou se přitom chechtat. Jako třeba tyhle jeptišky ze Španělska, nemluvě o nácviku klášterního osazenstva v Německu, kde to jde zpočátku ztuha, ale nakonec to jde.

Napadlo mě - kdo máte poblíž nějaké mládežníky, jestlipak také dostávají nějaké bizarní domácí úkoly? Plníte nějaké bojovky? Třeba i tancovací?

Dokud to jde, tak se hejbejte :-)

Přeji pěknou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Foto: Jajka

Lika Neviditelný pes