21.4.2021 | Svátek má Alexandra


KOČKY: Na výstavě

10.3.2015

Nedávno se v Praze – Dejvicích konala Mezinárodní výstava koček. Na neděli jsem neměla žádný plán, a tak jsem si řekla, že se zase jednou půjdu juknout, místo na psí výstavu, na tu kočičí.

Spojení MHD od nás z Modřan mám přímo výsostné, popojela jsem tedy tramvají č. 17 na zastávku Staroměstskou, přestoupila na metro „A“, dojela na Dejvickou a odtud jsem se vydala na „místo činu“ pěšky. Nějak jsem to popletla, chybička se vloudila a já tak dorazila do hotelu International – to je ten, co trochu architekturou připomíná moskevský Kreml a dodnes se honosí pěticípou hvězdou na čelní věži hotelu… Dotazem na recepci jsem pak zjistila, že výstava se sice koná v hotelu, ale v hotelu Diplomat na Evropské třídě, kousek nad „Kulaťákem“.

Zpět jsem se tedy svezla jednu zastávku autobusem a teď už dorazila opravdu na to správné místo. Koupila jsem vstupenku a dál už jsem se mohla nerušeně soustředit na zástupce jednotlivých plemen.

A bylo se opravdu nač dívat.

2 Na kočičí výstavě

V silné sestavě tu byly mainské mývalí, norské lesní, britky, ragdoll; ale i ruské modré, siamky, bengálky, cornishrex a burmy… Byli k vidění vesměs samí dobře naladění, spokojení jedinci, ale všimla jsem si i pár vyloženě znuděných kočičáků, kteří se už nejspíš těšili do svého domácího pelíšku. Své zastoupení tu k mé nemalé radosti měli i chovatelé Kanadských Sphynxů, se kterými jsem dala řeč, a společně jsme se shodli, jak výjimeční Sphynxové jsou. Ale zaslechla jsem i hlášku: „Podívej, to je ale ošklivá kočka! Proč jí tohle udělali?!“ No návštěvnice si nejspíš myslela, že jde o vyholenou kočku, ne kočku přirozeně holou… (plemeno vlastně vzniklo náhodně narozením holého kotěte a následným nápadem tuto výjimečnost podpořit a dále rozvíjet).

1 Na kočičí výstavě

A jako na každé výstavě i zde byly stánky, kde jste mohli koupit pro své kočičí miláčky něco na zub, hračky, škrabadla, šplhadla aj. Nebo sobě či přátelům drobný dárek – šperk, textil, keramiku – vše s kočičí tématikou.

Během výstavy jsem také fotila. Některé z fotek se docela vydařily, tak jsem se rozhodla se o ně s Vámi všemi podělit. Pokud tím někoho z Vás zlákám k osobní návštěvě některé další kočičí exhibice, budu mít radost… :-)

Foto: autorka

Fotografie si můžete prohlédnout i zde a můžete tipovat kočičí „kdo je kdo“.

Jitur Neviditelný pes


Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F
Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F

Jaro máme v plném proudu, a tak je nejvyšší čas vybavit své ratolesti pohodlným, kvalitním a zároveň trendy oblečením. Co třeba vyzkoušet novou...