Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM82a75r73i14č31k12a 62C97r19o56s29s17e28t93t21e
Pozdě Bycha (recept) honiti
. Když jsem před časem dostala od kamarádky gallon (skoro 4 litry) čerstvých jahod z farmy, recept bych byla určitě vyzkoušela
Protože byly krásně skrz naskrz vyzrále (což se ne vždy u kupovaných povede), jedli jsme je skoro týden denně prosypané cukrem, a van. zmrzlinou a šlehačkou.
Ale uvažujeme, že zase v červnu půjdeme na sběr borůvek, protože zásoba mých zavařených už je skoro vyčerpaná. To pak budu mít hromadu také čerstvých a tenhle snadný koláč vyzkouším - zatím recept ukládám
Z83v40í91ř63e56t17n34i38c29e 29M18a94w27e
mnam
Z16.40M42a54t30y87l74d80a 14Z30.83M75a44t32y26l80d37a
Mám pár jablek a listové těsto, bude štrůdl. Ale tohle vypadá dost dobře.
T41v18í78ř48e54t97n43í42k 69Z73a57n46a
Jo, podobný dělám. Většinou s rybízem, přijde mi to takové pěkně kontrastní. Byly doby, kdy jsem místo drobenky dávala zlehka zapéct sníh z bílků, ale nějak jsem zlenivěla a většinou ten vršek nechám holý. A říkám, že žijeme zdravě
.
Z53v84í23ř17e45t90n77í24k 73J86a39n28a39b79a
Tohle je velice vděčný koláč. Dělám podobný, jednodušší, bez tvarohu, pouze s jabkama. Spojím těsto, rozdrobím ho, půlku posypu na hrubo nastrouhanými jablky, posypu cukrem, pokapu máslem a zasypu druhou půlkou rozdrobeného těsta. Ještě na to kápnu trochu másla a šoupnu do trouby. Je to vlastně klasika jablkového koláče, jen je křehký a jemně křupe. Když jsem v dobré náladě, přihodím rozinky, ořechy, skořici. Jak říkám, klasika, ale je klasicky velice jedlý.
T19v17í87ř21e83t18n56í91k 86Z98a25n77a
Vlastně takový cramble, ne?
L61i41k97a 22L60i24k27a
Můžu potvrdit, že je výborný. A vzhledem k blížící se lavině jahod je to dobrá inspirace, díky, Jajko.
Z43v59í45ř70e67t98n40í47k 66X62e54r77x60o18v74á
hezký koláčový pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 
dělám hodně podobný. Ale ovoce v mrazáku došlo, a zůstala v něm obří krabice vlašáků. Budou ořechové rohlíky v listovém těstě. Přijede švagrová se švárou... tak něco ke kafi být musí
Z. Jajka
Právě, něco ke kafi být musí. V mrazáku jsou ještě nějaké švestky a dýňové pyré s cedulkou, že je na koláč...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz