25.5.2020 | Svátek má Viola


VíP: Aneb víkendový pokecník

2.6.2018

Dnes bude opět obvyklý víkendový pokecník s nákukem do kalendáře za uplynulé dny.

Tak copak tu máme: například Mezinárodní den mléka. Jaképak asi mají zakladatelé/vyhlašovatelé tohoto svátku na mysli? Tučné, polotučné, nízkotučné, bez tuku, bez laktózy? Kravské, kozí, ovčí, rostlinné? Které je to „vaše“?

Pak tu je Den otevírání studánek. Moc pěkný svátek. Určitě jsou místa, kde se slaví aktivně - opravováním, čištěním. Mnoho studánek zaniká. Znáte nějakou, která vznikla?

No a Světový den bez tabáku. Bojovníci proti kouření by snad mohli vzít na milost aspoň okrasný tabák - voní nádherně. Bez tabáku bos, ukousl si nos. Světový den bez tabáku na mě zafungoval jako připomínka, že už jsem si dlouho nedala jeden ze svých výborných doutníků. Už se těším, až bude Světový den bez tequily.

A prvního června byl Mezinárodní den dětí. To býval vyhlížený den. Vybavují se mi bílé punčocháče a plisovaná sukénka. A střevíce s přezkou :-) Stánky s atrakcemi a družení dospělých. Taky vám tyto oslavy připadaly (tehdy) hrozně krátké?

Doufám, že jste měli příjemný a činorodý týden. Přeji pěknou sobotu a neděli a pište sem o všem, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes