27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

ZANINY CESTY: Slaný a deštivý

Slaný se jmenuje podle slaného pramene pod Slánskou horou. Ten pramen existuje pořád, ale sůl už zřejmě došla – podle historických pramenů jeho slanost postupně slábla, až zmizela docela. Nicméně někde pod městem je prý slané jezero.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 23.1.2020 18:35

Zano, jako ostatní, také jsem ráda, když vykouknou tvoje modré botky, které už zase můžeš nazout ! Vás prostě žádné počasí neodradí, abyste někam nezajeli "provětrat si plíce" a porozhlédnout se po dalších krásných koutech české krajiny. Však byste se oba mohli z fleku učit hrát na dudy , plíce by vám na měchy určitě stačily.:-)

Ve Slaném jsem nikdy nebyla, ale vypadá moc hezky - díky za foto-nakouknutí. Název "ferrata" jsem četla prvně, vůbec jsem netušila, co to může být, až dole u vysvětlivky "mi svitlo" - znám název Klettersteig. Ale jak píše YGA, také mi to přijde dost brutální zásah do přírody (její narušení struktůry).

Zano, u minulého Vípáku jsem přidala dva odkazy možných výletů. Možná jsi to už viděla, nebo všechny návrhy znáš, ale kdyby náhodou ne, tak se koukni,

T. Zana 23.1.2020 19:05

Maričko, děkuju za upozornění, určitě se kouknu - nápadů není nikdy dost.

Právě z takových tipů vznikají naše výlety, každý rok si dělám seznam nápadů, něco použiju dřív, něco později, něco třeba ne - ale bez toho bychom moc novinek nevymysleli .