25.7.2021 | Svátek má Jakub


VíP: Aneb víkendový pokecník

27.3.2021

V pondělí jsme měli Světový den vody (snad se u nás doplňuje i ta spodní). Napadlo mě, jakou vodu známe - sladkou, slanou, pitnou, kalnou... a v názvech obcí? Hrubá, Červená... znáte další? A víte, odkud konkrétně se bere voda ve vašem kohoutku?

Ve středu měla svůj den Horská služba. Tak jsem vzpomínala, jestli znám nějakého svalnatého horského služebníka, a asi ne. Ale pokud ve svém okolí někoho takového máte, tak pozdravujte. Nemají to fakt lehké, když člověk občas čte ty zprávy o spadených, zapadených a jinak upadených.

Dnes je Den divadla. Mňo, na divadlo ve velkém stylu si ještě počkáme, ale napadlo mě, jestli máte třeba energii si nějaké scénky a inscenace sehrát doma třeba s dětmi?

Což mě vede k zítřejšímu dni, kdy se narodil Jan Amos Komenský, a je tím pádem Den učitelů.

Oslavím ho tím, že si přečtu Labyrint světa a ráj srdce, je volně ke stažení. A učitelům přeji, aby v síle a dobré víře přestáli distanční výuku i změny osnov a kdoví čeho ještě.

Škola hrou!

Nadále držím všem palce, ono tu pude!

Ještě teď koukám - v úterý byl Světový den meteorologie. Mám moc ráda mraky, takže pro ty, komu se stýská po volném povětří a možnosti se rozletět, sem přidám jedno moc pěkné video:

(odkaz na youtube zde: https://www.youtube.com/watch?v=F29kpua3Im4&t=70s )

Přeji co nejlepší sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Jo a mění se čas!

Lika Neviditelný pes


LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.