10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

KOČKY: Akta Amanda

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 10.10.2022 15:01

Děkuji moc za krásné i poetické povídání, i když v závěru smutné. Bohužel odcházejí dřív než my, takže smutno je pak nám. Ale ten nápad s následnicí by myslím nebyl špatné řešení stesku... :-)V

J. Muller 27.9.2022 16:16

Tady nejde jen o čistokrevné kočky. Ona i ta Amanda byla z útulku a její plemeno byl jen kvalifikovaný odhad, měla příslušné znaky. Stejně tak to mohl být i potomek běžného pouličního kočičího křížení, kočičí uprchlík nebo odložená či zapomenutá kočka. Pokud budeme mít další kočku, zcela jistě bude z útulku, bude jakž-takž zdravá navzdory vyššímu věku a bude špatně snášet útulkové prostředí. Tohle byla naše kritéria, která nam přinesla Amandu, a nebudeme na nic měnit.

M. Crossette 20.9.2022 20:08

Pane Mullere, váš krásný ale smutný člunek čtu se zpožděním a je mi líto, že vám nádherná, obrovdaká kočička Amanda umřela. Ale - jako už napsali ostatní - umožnili jste jí prožít si zbylé roky v teplo domova se vším všudy, udělali jste pro její zdraví co se dalo. A tak se o ona rozhodla zůstat s vámi do poslední chvíle, a "umřít doma". A jak už take napsali ti přede mnou, kočky umí zatnout drápek do lidských srdcí. Naše kočka Kotě nebyla moje první, ale byla osudová, měli jsme ji nejdéle a její odchod jsem dlouho oplakávala. No a vida, po ní postupně následovalo dalších 9 koček - všechny nalezenkyně. A myslím, že ani současné tři si u nás nemají na co stěžovat :-) Tak až bolest po Amandě částečně přebolí, myslím, že se vám začne po další kočičce stýskat. Seznam "čekatelek na domov" je trvale dlouhý V . Nebude to Amanda, ale to je na zvířatech to krásné, že každá kočka, každý pes je osobnost sobě vlastní (jako lidi, že?) :-)V

E. Beranová 20.9.2022 13:22

buďte bez obav, Nejvyšší Kočka má vše pod kontrolou a kde má být zakočičeno, tam pošle zamňoukat toho správného číčánka ;-) rychle, přesně a neomylně :-)

A. Zemanová 19.9.2022 23:07

Krásné povídání o nezapomenutelní kočičí dámě. Děkuju.

Kdo ví, třeba vám Amanda pošle do života jinou kočičku. Amandu nemůže nahradit žádná, ale kde je psáno, že nová kočka má nahradit tu starou? Kočky jsou tak pružné a obratné, určitě se do jednoho srdce dokážou stulit nejen dvě, i mnohem víc koček během jednoho lidského života.

Z. Lika 19.9.2022 21:03

Šmarjá, chudera zdredovatělá, to je peklo. Ještě že se ji podařilo odchytit R^

A moc pěkné doplnění k loveckým zálibám. Vždycky se utěšuju tím, že zdravý silný pták by snad uletěl... A věřím, že mainka by i toho zajíce dokázala skolit, no jo, je to dravec!

Moc bych vám přála dalšího vhodného kočičího společníka.

J. Muller 19.9.2022 20:38

Milé dámy, ono je to těžké.

Amanda byla skutečně unikát a manželka má pravdu, že Amanda už tady nikdy nebude. Prostě je to skutečně tak, že se kdysi kdesi narodila právě pro nás a pro tenhle dům, a že totéž našla v nás dvou. A to jsem kočku původně vůbec nechtěl a souhlasil jsem s tím jen proto, abych svou drahou polovičku nezarmoutil.

Co se týče Amandy a jejích loveckých zkušeností, tak si zcela jistě zalovila naostro. Bůh ví jak dlouho byla bezprizorná a nějak se živit musela. Když ji v Rapoticích u věznice odchytili a odvetli do útulku v Třebíči, museli ji tam ostříhat prakticky dohola. Místo srsti měla zdredovatělý krunýř, vyztužený různými zachycenými semeny a květenstvími s háčky. Lov si pak opakovala při pravidelných vycházkách do zahrady. Myši, ptáci, ještěrky. (Ptáky jsem se pokoušeli plašit, ale vždycky jsem ji neuhlídali. Asi tři/čtyři dostala, jednoho jsme ji stačili sebrat než ho zneschopnila. Ta tenkrát zuřila !) Měla i vyšší cíle - jednou se nám do zahrady zatoulal zajíc, podruhé bažant. Zajic našel v plotě díru a bažant uletěl. Jako měla měla lov malých trávních sarančat. Ne že by to žrala, ale asi to pro ni byla výzva, ulovit ty malé skákající a létající potvory.

S paní, která nám ji tenkrát v Třebíči vydávala, jsme byli v občasném spojení. Někdy se zeptala ona, někdy jsme jí novinky posílali my. Ptávala se jí na Amandu i manželka pána, který tenkrát Amandu v Rapoticích odchytil.

No, možná jsme si s Amandou tak rozumněli, protože o nás dvou, mně a Iloně, už řada našich známých prohlásila, že oba máme hodně z kočičí povahy. Pokud je to pravda a objeví se tady nějaká další kočka, snad si s ní taky porozumíme.

Párkrát na sebe mrkneme a pak už se jen budeme respektovat....

Z. Matylda 19.9.2022 19:15

Aspoň kus života prožila v klidu a kočičí pohodě. Krásné povídání.

A. Rgova 19.9.2022 16:08

Krásná, ty bílé tlapky jsou kouzelné. Báječné je, jak se našel přesně ten správný domov a jak jste se sžili.

Z. Tečka 19.9.2022 16:04

Krásné vyznání jedné krásné kočce. My, co se zde scházíme, už máme nějaký ten rok se zvířátky odžitý, a taky nějaká ta rozloučení s nimi. A nejsou to vždycky jen ta čistokrevná. Já jsem měla a mám taky kočičky z útulku a jsou to ta nejvděčnější stvořeníčka. A vlastně se pokouším dát jim nový domov, který nepoznala. A taky proto bych se přimlouvala, podobně jako J.Bu, za nějakou další kočku, která vám přinese zase do života radost. Třeba jinak, ale stejně silně. V útulcích je narváno, stále nová a nová koťata, zkuste se podívat, jestli by vám nějaké kotě či dospělá kočička nezaplnila prázdné místo po Amndě.

Z. Janaba 19.9.2022 15:41

Amanda byla krásná!

A žádné obavy. Každý kočičí dům je už drápkem chycen. U nás to tak bylo. Distribuční centrála poslala, Pánbůh odvelel. Protože jsme byli uznáni jako způsobilí, CD poslala, Pánbůh... .Přicházeli nemocní, odcházeli po pěti, šesti letech. Tenhle poslední přišel jako puberťák a už je u nás dvanáct let. Spokojen on, pes i my.

Takže nemáte vůbec jisté, že zůstanete bez kočky.:-)

Z. Lika 19.9.2022 12:35

Pokud jde o druhý odstavec, mám jisté tušení, ale ještě se všechno ukáže, ať to nezakřiknu.

J. Bu 19.9.2022 11:55

Amanda byla opravdová kočičí osobnost, co se zapíše navždy do srdce! A měla krásných sedm let se správnou posluhou :-)

Jen se přimlouvám za další nešťastnou kočičí dušičku, nebude to Amanda, ale vytvoříte si zase jiné kočičí rituály a budete moc hladit hebký kožíšek V útulky praskají ve švech.....

T. Zana 19.9.2022 11:22

Krásný článek na rozloučenou s elegantní kočičí dámou.

Prožila s vámi spokojených sedm let a pak tiše odešla tak, jak jí to přišlo nejlepší.

Z. Lika 19.9.2022 10:21

Všechny fotky jsou povedené a některé i vtipné momentky. Nejhezčí je pro mě ta z 20. 1. 2020, jak leží pod radiátorem a hoví si, jazýček uvolněný, prostě pohoda. V

Z. Jenny 19.9.2022 8:31

VVR^ Pláču s tebou.

Z. Jenny 19.9.2022 8:31

Amanda byla Vaše srdcová kočka a umožnili jste jí krásných 7 let s Vámi. Zapsaná ve Vašich srdcích navždy a tak to i zůstane. R^V Byla nádherná ! Díky za krásný článek o životě s milovanou kočičí osobností,oživil i mé vzpomínky na ty koče, co už nejsou s námi a tak moc nám chybí.VV

M. Skálová 19.9.2022 8:22

Já ti v bulení pomůžu. Každému z nás odešlo nějaké zvířátko, ať kočička nebo pejsek a každé bylo jedinečné. I když se tu díru v srdíčku snažíš zalepit tak náplast bude vždycky jiná - opět jedinečná. Amanda měla štěstí v neštěstí. Hodní lidé ji připravili krásný život a ona jim.

Š. Matyášová 19.9.2022 7:23

a tak to prostě je...vždycky si nás nějaká koč omotá okolo packy a když přeběhne za Duhu, rve nám to srdce na kusy a bolí to víc,než seknutí packou s ostrými drápy.. a tak tu zas bulím, i když jsem tu zrzavou krásnou kočku poznaloa před chvílí a vzápětí se s ní musela rozloučit...dali jste jí domov a dovolila Vám ji milovat...a to je od kočky prostě nejvíc !!!

Z. Lika 19.9.2022 7:16

Moc dobrých sedm let u vás měla, bez stresů, mohla si pozorovat, "lovit" (možná i lovit?), měla pořádné škrabadlo a opravdu své teritorium... správný kočičí život u opravdu milujících lidí, kteří vědí, že projevem lásky ke kočce není ji za každou cenu muchlat a dolovat ji zpod gauče smetákem (znala jsem takové, bohužel). Jsem moc ráda, že u vás Amanda byla, a že jste si navzájem dali ze sebe to nejlepší V Amanda tedy byla moc hezká, a rozhodně osobnost. :-)

Z. Xerxová 19.9.2022 6:35

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Je krásná - a měla velikou životní kliku, že se stěhovala z útulku k vám.