29.9.2023 | Svátek má Michal


MAILEM: Ztracená dobrmanka a Lucinčina výhra

13.12.2005 0:17

Začneme dobrmankou. Mail poslala RenataR a píše: dobrmaní štěně

V Karanténní stanici Zvolen je umístěná 3-4 měsíční fenka (tedy štěně) dobrmana. Stanice ji prezentuje jako ztracenou. Čekala jsem týden a doufala, že si fenku vyzvedne majitel. Druhá možnost byla, že KS najde majitele podle tetování v uchu, které fenka má. Musí být tedy zapsaná v plemenné knize s kontaktem na chovatele. Chovatel by měl mít kontakt na nového majitele, kterému fenku prodal. Zatím ale bez výsledku. Fenka je stále v KS. Nevím jak je tam dlouho. Zatím je zveřejněná v sekci "mám víc času". Od příchodu do KS má přesně 28 dní na umístění, jinak bude utracena. Nechybí někomu z vás dobrmaní štěně?
RenataR

V KS Zvolen však není v nouzi jenom nalezené štěně dobrmana, ale celá řada dalších psů. Nevím proč, ale platí tam pravidlo, že nalezení psi jsou po 28 dnech utracení. Podívejte se tedy prosím občas na stránky www.kszv.sk...

Druhá zpráva je od Jany Burdové, která se starala o fenku Lucinku, která zůstala sama po těžkém onemocnění své paničky (viz zde). Tento mail naštěstí patří mezi ty radostné - ostatně čtěte se mnou:

Milá paní Ruščáková,
ráda bych vám tímto mailem poděkovala. Na Zvířetníku jste 2. 12. 2005 zveřejnila prosbu - SOS, že Lucinka hledá nový domov. Já se o ní tehdy doma starala, aby nemusela do kotce. Představte si, že v jednu v noci hned ten den (či noc :)) mi psala zájemkyně SMS, skutečně ráno zavolala a domluvily jsme se. V té době byla Lucinka po operaci (mléčná žláza), tak paní musela počkat... a počkala, no a včera Lucinka odešla do nového domova.

Paní je bezva, čtyřicetiletá, má asi čtyřletou fenku a hlavně má takové povolání, že je hodně času doma se psy a to Lucka potřebuje. Tak teď už jen, aby fenka Lucku přijala (zatím nejsou problémy) a bude vše perfektní.

Děkuji Vám za zveřejnění článku, díky němu je jedna stará fenka už v novém stálém báječném domově!
Jana Burdová
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !