4.12.2023 | Svátek má Barbora


MAILEM: Ať je utratí, až zemřu...

24.7.2006 10:09

Dobrý den paní Ruščáková,

velmi ráda čtu Zvířetník, protože jsem velký milovník zvířat. Vlastním koně a z útulku už mám druhého kocoura. Obracím se na Vás, protože jsem se setkala s případem, který mne nenechá v klidu:

V Hořovicích se nacházejí dva osiřelí staří psíci rasy Jack Russel - fenka a pes. Jejich pán zemřel a ponechal je svému osudu, resp. požádal majitele pozemku, na kterém stojí jeho chata, aby je nechal utratit. Samozřejmě pejsci stále čekají, až se pán vrátí. Náhodně jsem se to dozvěděla a protože vím, že psíkům nehrozí utracení, ale zabití, byla bych ráda, kdyby někdo s dobrým srdcem pejsky nechal někde dožít. Jsou hodní, zvyklí i uvnitř. Psík je hnědý s bílými tlapkami, fenka černá s bílými

Protože tam mám v blízkostí ustájeného mého koně, starám se o ně já nebo mé přítelkyně, ale majitel pozemku už je netrpělivý. Včera večer mi volal, že už to chce ukončit, ale ještě jsem získala nějaký odklad. Já si je vzít nemohu, protože bydlím v Praze, jsem celý dlouhý den v práci a doma mám kocoura, který má panickou hrůzu ze psů.

Můžete, prosím, prostřednictvím Zvířetníku požádat hodné lidi o pomoc?

V úterý večer bych byla schopna poslat fotky, ale situace je tak vážná, že každý den je dobrý.

Děkuji a přeji hezký den.

Naděžda Špačková

Dala jsem vědět i paní Fenclové do OS Podbrdsko, ale stejně: nenajde se mezi čtenáři někdo, kdo by mohl pejsky ubytovat aspoň na nějakou dobu, než se nám podaří jim na webu najít pánečka?
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !