25.7.2021 | Svátek má Jakub


PSI: Komediant - díl druhý.

23.11.2020

První díl najdete na tomto odkazu zde.

Když jsem minule říkala, že si Rumíček věci vynalézá sám a já mu u toho jen asistuju, nelhala jsem ani v nejmenším a nejednalo se ani o autorskou nadsázku.

I tentokrát vzal iniciativu do svých tlapiček a já tomu v podstatě dala jen jméno. Asi si zase v Domečku připadal nevyužitej a nebo mu schovávačka přišla málo sofistikovaná, když už se ji pomalu učí i Taliprtka, a tak přišel s něčím novým.

Vychází to - logicky - z jejich naučeného zavírání dvířek od kuchyňský linky. Kdy překvapivě i Taliprtka pochopila, že pokud to náhodou odstrčí opačným směrem a dvířka se nezavřou, ba naopak zůstanou otevřený, jsem zticha a musí zkusit do toho drcnout z druhý strany dvířek, aby se to zavřelo. Dalo jí to roky práce, ale nakonec to dokapalo tam, kam mělo :D .

Ten den zase šaškoval, když jsem vařila, a poté, co jsme projeli pár blbinek, se opět postavil vedle mě a dělal Máchala - neboli máchal ocáskem. Jasněě, jasněě, jen to tady zamíchám a jdem.

Vběhnul teda do pokoje, rozhlídnul se a když já nic, tak žďuchnul do dveří. „Hmm, no, to si ššššiikovnej,“ pravila jsem mu. Ale nepřišlo mi to nějak zázračný. Vteřinový zamyšlení, zaběhnul za dveře a drcnul do nich, až se přivřely. „To už je lepší, seš výýbornej,“ dostalo se mu mojí pochvaly. A při dalším kroku už jsem byla zticha, dokud dveře nezavřel docela.

A protože je k tomu nutná troška razance, dveře pěkně bouchly a já se rozesmála. Okamžitě mě totiž napadlo k tomu přidat povel znějící: „Rumoušku, a co uděláš, když nechceš s nikým mluvit?“

No a tak jsme za pár minutek dali dohromady tuhle ptákovinu:

Nebo se můžete pokochat přímo zde na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=Cbk2FrI73Zw&feature=emb_logo

Mimochodem - ten začátek, kdy dělá na úvod toho cíplýho pejska, to je taky jeho iniciativa, která to celý ešče víc zhumornila :D :D . Tak snad se pobavíte stejně jako já.

Osobní stránky autorky: https://zrzavec.com.cz/

A LIKA NAVÍC PŘIPOMÍNÁ, ŽE AKCE UŽ JEDE!! VÍCE NA HADECH ANEBO NAPIŠTE LICE.

Petra K. Neviditelný pes







KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !