24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

PSI: Smečka se představuje - Kora

Moje zkušenost s louisianským leopardím psem aneb Jak jsem si naběhla na Modré pivo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Iva 13.8.2019 22:48

Re: Ten pan ozhodčí

Kimi, já si myslím, protože jsem rozhodčího viděla už několikrát, že jste psa špatně předvedla. Asi to podal hloupě, ale zřejmě tu poznámku myslel ve smyslu, že by se psou měl běžet někdo mladší a svižnější, aby vynikly její přednosti, zejména pohyb... To nemá nic společného s tím, jestli jste v té době byla zrzavá nebo neměla krásných dvacet let, prostě pes nebyl předveden podle jeho představ.

J. Hlavsová 13.8.2019 21:56

Re: Ten pan ozhodčí

Tak mně nic nevysvětloval, jen mě urazil. Myslím, že naše předvedení bylo standardní, trénovala jsem s lidmi majícími bohaté zkušenosti z výstav. Pes dostal horší známku, protože já jsem nebyla mladá blondýna? Pravda, tenkrát jsem nosila rezavý přeliv, ale nenapadlo mě, že by to měl být důvod pro hledání handlera. Ale i kdyby ano, mohlo to dopadnout i hůř, Kora by s nikým cizím nešla, jak se ostatně ukázalo v Dětřichově ;o)).

Z. Vave 13.8.2019 21:20

Re: Hezkej pes

Děkuju za přání a všem spoluAlenkám přeju všechno nejlepší.

Z. Vave 13.8.2019 21:17

Když jsem před lety

potkala s Ankou v Modřanech poprvé leopardího psa, musela jsem se zeptat, co to je. Okamžitě mě okouzlil jeho vzhled a Anku okouzlilo to, že to byl běhací prdlouš, což mi zas tak žádoucí nepřišlo.

Kora je krásná je moc fajn, že při své svérázné povaze potkala někoho, kdo má pro ni pochopení a miluje ji.

Z. Xerxová 13.8.2019 18:35

Re: Ten pan ozhodčí

předpokládám, že je to opravdu tento rozhodčí. A drzou připomínku neměl asi na vzhled paničky - ale na styl předvádění - většinou na rychlost běhu v kruhu nebo na pěkné postavení psa.

Je drzý - ale posoudit psa umí. Svými poznámkami baví veřejnost (u jeho kruhu je vždy nacpáno) - ale někdy je jeho "humor" na hraně.

T. Zana 13.8.2019 18:23

Všecko nejlepší Alenám, Vave , Abyt a všem dalším :-)

T. Zana 13.8.2019 18:21

Pěkné čtení . Koru jsem potkala na posledních dvou srazech. Je krásná a halt je svá.

Moc ráda jsem si ji připomněla.

Z. Iva 13.8.2019 17:01

Re: Ten pan ozhodčí

Tak to je ještě slabé - v posudku měla jedna fenka napsané: "I přes příšerné předvedení..." On je takový svéráz, šoumen, někomu to nemusí sedět, ale myslím, že posuzuje dost pečlivě, k pejskům se chová pěkně, vysvětlí proč dal psovi takovou a takovou známku, vysvětlí majitelům, co dělají špatně, co mají zlepšit. A pokud se mu na psovi něco nelíbí, tak to jasně řekne, no občas se mu nelíbí i ten vystavovatel...

Z. Lika 13.8.2019 16:49

Re: Ten pan ozhodčí

Zapomněla jsem hlášku pana rozhodčího komentovat, připadá mi neuvěřitelná.

Z. Iva 13.8.2019 15:29

Ten pan ozhodčí

byl pan Hořák? Ten má podobné hlášky ;-)

Z. Asteris 13.8.2019 15:00

Jasně, Kora a Goliáš!

Díky za pěkné povídání, jistě oba známe, Kimi mi o Koře vyprávěla na minulém setkání. Pravda, zezačátku na sebe s Arinkou hleděly poněkud podezřívavě, ale pak byly v pohodě, chtělo to trochu víc času. Nemáš to s ní lehké, člověk musí být pořád ve střehu, ale je tak krásná...

Z. Lika 13.8.2019 13:34

Re: Zážitků s Korou mám spoustu

Rozená záchranářka :D Ale zaujala mě ta vodítka speciálně do bezpečnostních pásů, to jsou věci!

Z. Matylda 13.8.2019 12:56

Jelikož

mám nekomplikované kavalíry- ano, i Karamel se nám už lehce zklidnila- a vím, že i je člověk musí snaživě vychovávat, tak na tuhle krasavici bych nervy neměla. Mně stačí to, že někteří kavalíři mají silnější lovecký instinkt- já si takové vybírám naprosto spolehlivě. Pak honí zvěř a onehdy i motorku na obzoru, která jim připadala jako zajíc nebo srna- naštěstí je protůrovaný motor vrátil do reality. Ale ve styku s lidmi jsou nekonfliktní a se psy taky, jak říká jedna sousedka "ony jsou tak vstřícné" :)

J. Hlavsová 13.8.2019 12:51

Zážitků s Korou mám spoustu

Ještě jsem třeba zapomněla zmínit jednu příhodu, jak mě Kora "zachránila" před policejní kontrolou. Ne že bych to potřebovala, dbám na to, aby doklady i auto byly v pořádku. V mém malém Suzuki Jimny používám jen přední sedadla, zadní jsou sklopená a prostor je psí. Psy vážu na speciální vodítka určená do bezpečnostních pásů. Vracela jsem se z venčení v polích a stavěla nás hlídka. Když jsem stáhla okénko, Kora spustila takový řev, že nebylo slyšet slovo. Policista jen nahlédl, zda jsou uvázaní a mávl rukou, ať jedeme. Tomu jsem se zasmála, ale když se totéž dělo v Zubří, když jsem se ptala místních na cestu k rybníku, to jsem byla dost rozladěná.

A. Bytová 13.8.2019 12:26

Re: Hezkej pes

Dík za přání a též přeje všemu dalšímu Alenstvu.

Z. Jenny 13.8.2019 12:14

Re: Hezkej pes

Jj, přeji krásné jmeniny všem našim Alenám a celému Alča týmu! :-)

Z. Yga 13.8.2019 12:02

Milá Kimi, Z mého života - to mi tu hude za uchem! Kdo mě zná, ví, o kom mluvím (:0))))

Jinak Koru znám (i Goliáška) z krásných setkání, které jsi pro nás zajistila. Ano, je to velmi impozantní psí slečna - stejně jako předrečice jsem si jistá, ze ja bych takoveho psa určitě nezvládla.

Z. Lika 13.8.2019 11:38

Re: Hezkej pes

Přidávám se k přání, ať žijí Aleny!

Z. Lika 13.8.2019 11:33

Děkuji za praktické představení plemene

Pomůže to i případným zájemcům při rozhodování a v důsledku i tomu psovi. Máme tu v okolí několik psích luk, takže budu bedlivěji koukat po těch "jakoby křížencích", výběr různých exemplářů je tu veliký. Taky děkuji za informaci, že se nemusím hned děsit, pokud na mě něco takového začne štěkat :-)

Kimi, jsi psí člověk a měla jsi a máš pěknou smečku. Díky za hezký článek!

Z. Jenny 13.8.2019 11:09

Milá Kimi,

Koru i Goliáše jsem měla možnost zažít na skvělém setkání, které jsi pro nás připravila. Dávám ti plně za pravdu, pes je to krásný ale složitý. My měli jen průhledné boxery a teď na stará kolena se učím foxe, naštěstí je Cony moc hodná a na nikoho neútočí a blafe jen na zahradě, doma ne, nesmí a respektuje to. Jenka,barevná boloňka, s námi chodí v pohodě na volno, přesně dle charakteristiky plemene, nikam neutíká, drží se páníků a Conči nadává, když prchá. :-)

Díky za psaní o Korince a jejím plemeni.

L. Jakovljevičová 13.8.2019 11:04

Hezkej pes

moc hezkej! Ale nic pro mně. Neumím vychovávat psy (snad jen tu základní poslušnost), a tady bych určitě narazila na spoustu problémů. Takže mám TD, která je stejně líná jako já :-))

A jedno O.T. - dneska mají svátek Aleny! Takže všem Alenám, Alenkám, Alčám a Abyt přeju všechno nej....

A. Lex 13.8.2019 10:44

Milá Kimi

přidávám se pod obě předskokanky. Celý svůj život "dělám do psů" a to už mi táhne na sedmdesát. Na tahle nová, po devadesátých letech dovezená, ale pro civilizací zahuštěnou Evropu, bych neměla. Jsou to plemena do našich končin neověřená. Jak píše Dede i Xerxová. Na psa musí být spoleh co se týká lidí i domácích zvířat. Honění zvěře se dá odnaučit i když razantními způsoby, ale jak sama píšeš na tahle rustikální plemena tohle platí. Ale kdo to dokáže? Mnoho lidí se bojí na svého psa i zdvihnout hlas, aby neutrpělo jeho psyché. A potom nastávají problémy.

Přeji Ti ještě mnoho a mnoho hezkých dní se svými parťáky, bez civilizačních střetů.

D. Ruščáková 13.8.2019 9:40

Milá Kimi,

catahouly trochu znám - jedna s námi trénuje stopy, další má paní, která s nimi taky dělá stopařinu, ale vídám ji jen zřídka. Jsou to šarmantní psi, to rozhodně, ale stejně jako Xerxová přiznám, že bych na ně neměla nervy:))

Vlčáci mají taky svá "ale" (v našem případě je to hlavně ta náklonnost k honění zvěře), ale aspoň jsem v klidu pokud jde o lidi a psy. Lidi ignorují, se psy vycházejí a ty malé uňafané přátelsky přehlížejí:))

Kora je krásná fenka a ty fotky v pohybu jsou prostě plné radosti :)

Z. Xerxová 13.8.2019 6:38

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Dík za pravdivě napsaný pohled na svého leoparda. Málokdo přizná problémy svého kamaráda. Pár leopardů jsem "potkala" - ale většinou to byl ostrý jedinec ne příliš vhodný na setkávání s jinými psy a už vůbec ne se zvěří. Já bych takového psa pustit z vodítka neuměla - i proto zůstávám věrná "klidné a důstojné" doze. Líbí se mi hodně jiných plemen, ale nejsem ta, která by je dokázala vychovat - doga naštěstí nedokonalosti výchovné odpustí. (tedy německá doga... třeba Argentina či caník je něco jiného)

Potěšil mě Night o víkendu na obří svatbě - 180 hostů, sousta maličkých dětí, tři další psi. Pohoda, klid... brzy mě přesvědčil svým chováním, že mu můžu 100% věřit a nemusím na něm mít trvale zrak. I on přispěl k tomu, že akci, z níž jsem měla trochu strach, jsem si báječně užila a kraj mezi Kyjovem a Hodonínem nás uchvátil natolik, že ho jistě ještě zajedeme prozkoumat. I když kopce mají skoro neviditelné :o)