10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Kalendář, jen tak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 2.10.2022 17:16

Litopsy, nu páni! Neznám a tak mě trochu udivilo, proč sis naskládala do květináčů koňské (nebo jiné) kobližky a ozdobila je pampeliškami. :-)

Balkón Ti krásně kvete, nádhera. Moje zahrada je teď plná kvetoucích rostlin, to je paráda. Těšila jsem se, že si v ní dám později odpoledne kafíčko, ale jen co odjela vnoučata, začalo pršet. Škoda, dnes bylo u nás celou dobu tak krásně a teplo!

Z. Lika 2.10.2022 18:04

Doufám, že nepřestáváš fotit, i v dešti nebo po dešti - bude další zahradní článek (a někdy i ten francouzský, doufám :-)

Podzimní kvetoucí zahrady jsou vyloženě za odměnu. A když do ní rozestavíš vnoučata, hnedle máš andělů jako naseto V

A. Zemanová 2.10.2022 21:20

:-) Já je nerozestavila! Oni taky neposedí, nepostojí.

Eh ano, já vím, články. A dva tisíce fotek z Francie uspořádat, ano ano, já vím. :-)

Z. Janaba 2.10.2022 12:41

Máš doma zvláštní sbírku kamenů, Liko a taky kytky a samozřejmě ozdobu domácnosti, fešného kocoura.

Toho našeho v noci na sobotu potkalo něco nepěkného a mně štve, že nevím co. Má dovoleno být venku do půlnoci a skutečně to dodržuje, +- 10 min je tolerováno. Tuhle noc jsem čekáním na něho probděla a na terase se objevil až ráno ve čtvrt na sedm! Celkem důstojně vešel, ale pak začal neklidně pobíhat sem a tam a byl zkrátka jinej. Ani se nevplížil k manželovi do postele a zůstal na lince v kuchyni koukat z okna. Celý den pak ležel a ležel na balkóně, ven nechtěl, žrádla jen uzobl. Dnešní noc byl u manžela v posteli a prý se ani nehnul. Žádné viditelné poranění na sobě nemá.

Za celých dvanáct let co ho máme, nikdy celou noc venku nebyl, má rád svůj řád. Dneska se zase zdekoval nahoru na balkón a není k vidění. Dopaluje mě, že nevím, co ho vyděsilo. Možná potkal trolla, nebo huldru, nebo či čo!

A. Bytova 2.10.2022 13:00

Když ne huldru, tak třeba jezevce, psa na volno, daleko většího kocoura...? Něco ho vyděsilo, schoval se a naboural si tak table time. :-)

A. Rgova 2.10.2022 13:10

JJ mají vlastní, pro nás tajnej život. Přeju ať je brzo ve svý kůži. Snad ho nic nebolí. Může mít něco naraženýho. Tak je opatrnej. A vlastně s tím psem. Mohl ho některej držet na stromě v době kdys ho postrádala. A jak je kocour navyklej na řád, tak ho to rozhodilo.

T. Zana 2.10.2022 12:28

Ehm, už jste někdy byli zamčení na hojzlíku?

Jsme na výletě a místo, abych zašla rozumně někam do křoví, zahlédla jsem pumpu, benzinku. Záchod šel odemknout normálně, když jsem chtěla ven, už to nešlo...Takže trčím uvnitř zamčená.

Z. Janaba 2.10.2022 12:42

Přeji hezkou neděli!:-)

A. Zemanová 2.10.2022 17:10

;-D Jani! ;-D;-D;-D

A. Rgova 2.10.2022 13:04

Už jsi vysvobozená? Já taky byla, v restauraci před 30lety a 30kily. Jak na potvoru, tam děsně dlouho nikdo nepotřeboval. Stropy v 3,5m, dnes je z restaurace URBAN a mají tam lezecký stěny. Ale příčky až do stropu nebyly. Dodnes považuju přelezení za jeden ze svých sportovních úspěchů. ;-)

A. Bytova 2.10.2022 13:05

Po modrém blankytu bělavé páry hynou, a smutný vězeň takto mluví k nim ... Už jsi venku, doufám.??

T. Zana 2.10.2022 15:27

Půl hodiny to trvalo. Než přijela paní vedoucí a přivezla náhradní klíč. Nejvíc jsem se bála, že to z druhé strany nepůjde taky.

Měli bezpečnostní dveře, zvenku budovy.

A. Bytova 2.10.2022 15:46

No uf, Zano. Já klaustrofob jsem trpěla s tebou. Takže - už vždy jen v přírodě lze-li, podsmrček, tráávička zelená, pajkentek, no radši teda klíště než toto martýrium.

A. Zemanová 2.10.2022 17:13

Vlastně to nebylo tak špatné, záchod jsi měla po ruce. :-) Pro mě by bylo mnohem horší zůstat zavřená ve výtahu. Jednak bych se bála, že může spadnout, a pak, určitě by se mi chtělo na záchod. Což o to, v nouzi by se čék asi i vyčural do rožku, ale s kamerami nad hlavou by to asi nešlo. :-) Takže za mě sis vybrala tu lepší variantu. :-)

T. Zana 2.10.2022 19:34

I ty optimisto ;-)

Z. Matylda 2.10.2022 12:21

Včera jsme byli v Kroměříži na Dnu uniformovaných sborů, dneska se snažím dohonit domácí práce, vařím a peču štrůdl (na přání) jako o život. Úplně je mi mdlo z představy, že zítra jdu do práce....

Z. Lika 2.10.2022 11:48

Tak tady už se zatáhlo, ale je relativně teplo. Máme návštěvu, bude slavnostní oběd R^

A. Bytova 2.10.2022 13:11

Ty španělský ptáčky, co? Od včerejška na ně myslím a hojně sliním. Dobrou chuť.

Z. Xerxová 2.10.2022 6:22

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

má být hezké dopoledne, tak musíme ven

M. Crossette 1.10.2022 20:46

Liko, zase skvěle poskládaná výročí:-). Mohla by toa být pěkná stolní hra. Na papírky (do krabice) napsat hromadu různých (bláznivých netypických) slov a zamíchat. Každý hráč by si vytáhl stejný počet a v určeném čase poskládat do věty (vět). Nejvtipnější a neopakovaná věta vyhrává. Byla by to podobná hra, kterou teď občas hrajeme s manželem. Hru nám poslala švagrová. 2 balíčky karet na každé velké písmeno. Menší balíček samohlásky, 2x tlustší souhlásky. Úkol - ze směsi 8 karet složit v určené době co nejvíce slov (má být minuta, my hrajeme tak, až oba uznáme, že víc nás nenapadá).. Pak si hromádky karet prohodíme a repete. Vyhrává ten kdo má nejvyšší počet slov, která se neopakují.Baví nás to a protože manžel má rád jen velmi málo stolních her, jsem ráda, že tahle je jedna z nich.

Zatímco chudáci na FL se vzpamatovávají z katastrofální bouře, u nás je náderně modro a teplo, je cítit podzim a vzduch nemá s téměř žádnou vlhkostí - paráda. Takže se manžel dal do sestříhávání dlouhé řady keřů a já mu střídavě přidržuji štafle a hrabu spadané větve.

Litopsy neznám,tak jsem také pří pohledu na fotky myslela, že ti na balkóně "vykvetly" houby pestřec, nebo nějaké kamínky, nebo žes mezi ně - jen tak pro radost - zapíchla žluté slaměnky. Begonií máš překrásné trsy a Čenda prostě zbodí kamkoli si sedne - zepředu či zezaduV..

T. Zana 1.10.2022 17:58

Kvetoucí litopsy sprostě závidím, zkoušela jsem a nelíbilo se jim u mne. Zrovna tak tlustice - ta obyčejná mi roste tak, až nás nejspíš časem vystěhuje. Takovou s úzkými listy, spíš jako větvičky, jsem už utrápila třetí :-(

Liko, pěkné fotky!

Z. Lika 1.10.2022 18:04

Díky, zano, tak tlustice asi spokojená je, když vám zabírá bydlík ;-D Litopsy si u mě musejí myslet, že jsou někde v andské poušti - vedra nad padesát, jindy dost mrazy... ;-D Holt špaletová okna, jestli to dobře říkám.

A. Bytova 1.10.2022 14:51

Liko, při prvním letmém pohledu jsem měla dojem, že ti takto kvetou brambory. Kááásný je to, káásný jako krtek. ;-D A severní šuplík jakbysmet. Mám něco podobného, ale zase tomu zásadně a nesprávně říkám lantana.

Vysvětlivka - kdysi byla pro mého malého syna absolutní jednotka kásnosti 1 krtek.

Z. Lika 1.10.2022 18:06

Brambory... ;-D Ale jo, jsou to takové brambůrky, přímo "malinové". Kásný krtek byl myšlen ten kreslený? Živého jste asi neviděli, že. Každopádně díky za poklonu :-)

Z. Jenny 1.10.2022 12:24

Liko! Především Ti musím říct,že to tam máš moc pěkné a Čenda taky zdobí. R^V Mně balkon chybí,v mém rodném městě jsme měli lodžii a to byly květinářské a pěstitelské orgie. Za mými muškáty a dalšími balkonovkami se všichni otáčeli. Bohužel teď balkon nemám a na oknech jsou kvůli kočendám sítě. Jen dole venku mám pár kvítek se smrčkem a to jen ty, co snesou zimní období. Kávu zrovna dopíjím k ostatnímu se raději nevyjadřuji a lékařem jsem většinou sama sobě. Přeji všem krásný víkend, u nás prší a je nevlídno,pořídila jsem si vyhřívanou deku,je velmi příjemné mít na chvíli kolem sebe teplíčko. Ovšem v tu ránu se na mne nastěhovaly kočky,jakože ony také nutně potřebují teplo, jsem jak obložený chlebíček.:-)

Z. Lika 1.10.2022 13:06

"Obložený chlebíček" :-) Moc pěkné. Kočky obložené chlebíčky moc rády, zejména ty šunkové! Balkonových možností si velice vážím, využívám severní orientace a snažím se s ní nebojovat, takže zvolené kytky jsou spokojené. Ale na příští rok zvolím pouze "lamprantus", protože ten snese i třeskuté sucho (viz chorvatské obyčejné pražicí truhlíky), takže abych neměla dilema, pokud se naskytne nějaká ta "dovča". Já jsem snad optimista či čo ;-D

Jenny, doufám jen, že kočičky neducají hlavou do hrnku s kafe, ony jsou někdy jak malé ;-D Přeji moc příjemný den V

J. Bu 1.10.2022 15:37

to mi dělá jeden kocour, už jsem vycvičená, když se chci napít, musím tu jeho hlavu přidržovat ;-D

J. Bu 1.10.2022 9:50

Těm kytkám říkáme živé kameny a můj tatínek je měl rád, tak jsem mu občas koupila nějaké v květináči jako dárek V moc hezká fotka!

Z. Lika 1.10.2022 10:09

Díky za vzpomínku a pochvalu, jsou to nakonec moc vděčné kytky. Naučil mě na ně můj starší brácha, ten má zelené ruce (a taky zlaté a vůbec hodně šikovné V)

A. Rgova 2.10.2022 13:25

Kamínkové kytky vidím prvně8-o, hodně zajímavé. Nic neslavím, kafe si dám až v autě, nestíhám, ale na zvířetník jsem nakoukla. Volala mi paní, že našla můj telefon na Ztracených kočkách, chvíli mi trvalo přijít na to o co jde a musela nakouknout na článek o panu Kebulovi. Kocour podobných barev, starší vychrtlý k nim do Modřan došel loni v září, už jsem doufala, bohužel nekastrovaný a se všemi zuby. Ne pro něho bohužel. Jen pan Kebule to bohužel být nemůže. Ale zase se paní o inzerátu dozvěděla až po roce. Třeba je p.K taky někde na vejminku. Tak jsme si na něho aspoň u tří článků zavzpomínala, nakoukla do aktuálního povídání a musím zas běžet.