19.1.2021 | Svátek má Doubravka


FOTOČLÁNEK: Listopad 2015

1.12.2015

Dny okolo Dušiček nebyly vůbec dušičkové, ale na Jižní Moravě stále svítilo slunce, bylo teplo a příroda pokračovala v barevném reji. Jednou v noci, asi tak po týdnu, se tiše vplížila mrazivá jinovatka a úspěšně se jí podařilo setřást zářivé barvy listnatých stromů.

Aby to nebylo jednomu líto, tak v lesích přebrala vládu zlatá barva modřínového jehličí. Jako žluté plameny vyčuhovaly zlaté modříny na svazích zalesněných kopců. Jedno nedělní odpoledne byl les plný lidí, kteří si užívali poslední barvy a slunce :-) A potom nastal chaos v podobě vichřic, tmy a konečně došlo i na déšť.

Když všechno utichlo, tak už nebylo po zlatu v lesích ani památky. Jenom utichlý hnědavý les s vůní tlejícího listí. Prostě podzim, jak má být, i s hustými ranními mlhami, jako tomu bylo jednou ráno v okolí Tišnova.

Na jedné z mých posledních vycházek nás s Ajvinkou zastihla první sněhová, mrazivá vánice a tím pro mne skončilo vycházkování, neb jsem si prochladila záda, houser či něco podobného mne zkroutilo do bolavého paragrafu a uvrhlo do pelíšku na vyhřívanou dečku.

Foto: autorka. Obrázky jsou k nahlédnutí i tady na Rajčeti.

Alex Neviditelný pes


Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !