29.10.2020 | Svátek má Silvie


VíP: Aneb víkendový pokecník

13.6.2020

Totiž můj žížalovník jede na plné žížalí pecky, tak jsem potřebovala umístit přebytky hnojiv. Kdo by byl tak nejvhodnější? No jistě, nejlépe někdo, kdo osazuje novou zahradu.

Tam mě nejprve uvítal pan domácí:

Pan domácí

Potom druhý pan domácí:

Druhý pan domácí

A pak jsem viděla zahradu. A všude kytky, rostliny, květináče a výhledy. Zahradnice asi o moji recenzi nestojí, ale užasla jsem, jak to, co se jí podařilo dosud zasadit, dokáže udržet bez plevele, a hlavně jak jí to všechno obráží a roste. Ale to jen tak na okraj dnešního vípáku.

Jedno z mnoha zátiší

Jedno z mnoha zátiší

I kaktusy tu prý ožily

I kaktusy tu prý ožily

Spousta rostlin zatím v samozavlažovacích truhlících

Spousta rostlin zatím v samozavlažovacích truhlících

Totiž vzpomněla jsem si na zahrady svého dětství - plné různého ovoce. I v této zahradě bylo založeno na malinové houští, budou tu broskve, meruňky, sladké višně, rybíz, švestky, a také angrešty - pamatujete? Ty nějak vyšly z módy.

Jahody, vynikající

Ale do čeho jsem se výborně trefila, byly jahody. Už dávno tomu, co jsem si mohla utrhnout dokonale zralou jahodu a slupnout ji, neomačkanou, sladkou jako... dobrá jahoda. Tyhle protáhlé válcového tvaru byl bezkonkurenční. A v sadbovníku čekaly na svou chvíli i jahody lesní - takové ty vysoké, trávnice jsme jim říkávali.

Sazenice je potřeba zalít, i lesní jahody

Sazenice je potřeba zalít, i lesní jahody

Což mě přivedlo k otázce: jaké je vaše oblíbené letní ovoce? Co už u vás zraje?

Další obrázky najdete přímo tady na Rajčeti. Já tam zažila kousek opravdového léta. Po tom divném jaru mi to přišlo sakra vhod. Díky hostitelce!

Přeji příjemnou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Foto: Lika

Lika Neviditelný pes


Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí
Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí

Kdo by neznal pudingy v prášku od Dr. Oetker, který je s láskou vyrábí už od roku 1923. Nyní má padesátka z vás možnost vyzkoušet pět různých...