3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Bučík

Byl mrazivý den v druhé polovině února a já se rozhodl jít na procházku...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 26.7.2018 22:59

Re: Ahoj,

Tak hlavně že nebučí, ale radostně mňouká :-) Aspoň občas teda.

Z. Pavla_H 25.7.2018 18:48

Re: Ahoj,

Byl nalezený v obci Bukovka :)

Z. Lika 24.7.2018 23:19

Re: Ahoj,

Stejně by mě zajímalo, odkud to jméno :D Přeji jen to nejlepší.

Z. Pavla_H 24.7.2018 17:39

Ahoj,

včera jsem nestihla ani reagovat (ale Míša četl pozorně :D). Máme teď docela dost marodů - to proto, že jsem si před týdnem pochvalovala, jak jsme zdraví .... Děkuji za všechny reakce - Bučík za všechny problémy stál. Je trošku svůj, ale milouš :)

M. Sedláková 24.7.2018 9:29

Bučíku ať čeká už jen krásný život

Já doufám, že na každou svini se vaří voda.

A ten co to udělal, ať trpí.

Bučíku už bude jeno lépe. Lidi dokážou být i hodní.

Z. Vave 23.7.2018 23:09

Děkuji

za článek i za záchranu krásného kocoura. Pořád mě ještě nepřebolel nečekaný odchod Blekouška, pořád mi tu venku chybí, i když sem ve dne pravidelně chodí dvě kočičky (Zuzanka a Princezna, která je asi dost hluchá) a v noci neznámý počet kocourů a ježek, který jim všem baští granule. :)

O. Joklová 23.7.2018 19:41

Re: Udělat lidem to samé

Tečko, objednáno, díky za tip

M. Crossette 23.7.2018 17:57

Milá Pavlo, jste s manželem zlatí..

co vše jste pro Bučíka (a spoustu ostatních kočiček) udělali. Takovéhle články o utrpení zvířat lidskou rukou se vždycky moc těžko čtou. A pokud je dotyčný pachatel dopaden, jeho trest zdaleka neodpovádá jeho způsobené krutosti. Je to spíše jen směšné plácnutí přes ruku. Nezbývá, než doufat, že se jednou, někdy, někde svého spravedlivého trestu dočká a navíc zúročeného.

Jinak když jsem viděla tu třetí fotku, jako první jsem si všimla té díry v noze (asi po broku), ale pak si říkám "vždyť tam leží na zrzavé kočce, které je vidět jen ocas" :) A on je to zatím ocas Bučíkův !!! Má opravdu zajímavé zabarvení a je to moc hezký kocourek. Přeji mu úplné uzdravení a kdyby se to zcela nepovedlo, jistě i trochu kulhajícího ale už voňavého" kočičího kluka si někdo rád vezme. Ještě jednou velký dík !!!

Z. Tečka 23.7.2018 17:38

Re: Udělat lidem to samé

Bedo, loni vyšla ještě jedna Slepičí polévka pro duši - o kočkách a lidech. až si budu v KK něco objednávat, asi si ji koupím.

O.T. tady právě 2 minuty zapršelo - prádelna.

Z. Jitur 23.7.2018 15:25

Velký...

... dík, že jste Bučíka nepřehlédli a zachránili, musel si prožít peklo, ale teď už ho čeká jen lepší budoucnost!

Z. Lika 23.7.2018 14:43

Ještě mě napadá

To jsou ty konce nekastrovaných kocourů, jen výjimečně se dožijí více let, pokud jsou navolno. A jejich smrt nenastává za vteřinu. To jen pro zastánce nekastrace koček. Bučík měl nakonec štěstí.

O. Joklová 23.7.2018 12:39

milý Bučíku a Tjuchjítu

jste oba statečné osůbky a já Bučíkovi moc přeju, aby se zcela zotavil, přestal po kastraci smrdinkat (chicht) a hlavně našel svou milující rodinu, je to nádherný kocour!!!!!!

O. Joklová 23.7.2018 12:38

Re: Udělat lidem to samé

Tečko, Slepičí polévku mám právě rozečtenou, ale dostkrát už jsem u ní i brečela - a ten oddíl Sbohem, má lásko jsem musela po dvou povídkách (prozatím?) přeskočit, to jsem prostě neustála

ale také vřele doporučuju!!!!!!!!

D. Ruščáková 23.7.2018 11:57

Už jsem taky zjistila,

že někteří lidé týrají kočky a nepřijde jim to jako něco divného - a co je horší, někdy to tak nevnímá ani jejich okolí. Pomalu se to mění i na vesnicích, ale pořád ještě moc pomalu! Obávám se, že zvláštní a rozšířenou "škodnou" jsou v tomto ohledu někteří myslivci - střelit na kočku, poštvat na ni psa... klidně, vždyť je to normální! A rozhodně nestřílejí jen daleko v polích nebo v lese!

Doufám, že se Bučík zotaví a najde důvěru v lidi - stejně jako nový domov. A vřelé díky všem, kdo nejsou lhostejní a dávají zvířatům šanci - např. PavleH

Z. Tečka 23.7.2018 11:17

Re: Udělat lidem to samé

mám dvě knížky podobného ladění: Slepičí polévka pro milovníky koček a Vzpomínky kočičího doktora. Ty knížky se dají otevřík kdykoli a kdekoli, když je zrovna trochu černější nálada, a vždycky pohladí hebkou kočičí tlapkou.

T. Zana 23.7.2018 10:48

Bučíkovi

moc přeju, aby už měl s lidmi jen dobré zkušenosti! Doufám, že nožka už se zlepšila.

A na toho dotyčného si snad osud někde počká...

K. Holubová 23.7.2018 9:50

Udělat lidem to samé

co udělali zvířatům. Bez jakékoliv lítosti nad tím, že řvou bolestí. Užij si to!

Čtu krásnou knihu (pořízena za směšný peníz v Levných knihách) VELKÁ KOČIČÍ LÁSKA. Je plná krátkých, ale dojímavých příběhů kočičáků, kterým pomohli lidé ze zmrzačení a bolestí, do kterých je jiní lidé dostali. O zachráněných maličkých koťatech, o kočičí pomoci své dvounohé smečce, která se ocitla v nesnázích zdravotních nebo jakýchkoliv. Obsahuje i cenné rady odborníků a vůbec je to moc milé čtení. Vřele doporučuji všem kočičím (ale možná i nekočičím) lidem. Těm zvláště pomůže trochu víc proniknout do kočičích dušiček.

Z. Lika 23.7.2018 9:28

To je teda příběh

Doufám, že se Bučíkovi daří lépe, tjuchja je ten dobrý Samaritán, co šel náhodou kolem, a spatřil zbitého muže při cestě.

Nebudu se vyjadřovat ke způsobu, jakým bylo s touto kočkou zacházeno při pokusu o likvidaci, nemám slov. Doufám, že to dotyčného bude strašit ve snech.

Kocour je moc hezký, náš Sněhulák měl podobné zbarvení - zrzavý ocásek, ušiska a sem tam zrzavý flek. Děkuju tjuchjovi a věřím, že mu časem poděkoval i Bučík.

Z. Tečka 23.7.2018 9:27

Na takového zmetka

který tohle udělal, se bohužel málokdy přijde. A když náhodou ano, není nijak potrestaný. Je sice snaha o zlepšení , ale řešení spíš v nedohlednu.

Kluku Bučíku, věř mi, všichni lidé naštěstí nejsou zlí. Tak ti přeju, abys toho svého hodného člověka potkal. Držím palce.

Z. Xerxová 23.7.2018 6:32

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Ne, nemají všichni chlupatci jednoduchý a pohodový život...