29.9.2020 | Svátek má MichalDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI I KOČKY: Tak je to tady aneb dlouhé lkaní nad laparoskopiíVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 8, poslední: 29.10.2014 13:10, přehled diskusí

ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 27.10.2014 15:40

lékaři lidští jsou specialisté již dlouho. Se slepákem nejdeme na oční, laparoskopii dělá specialista, který ji dělá často (dnes a denně)

Veterináři byli dlouhou dobu hlavně pro hospodářská zvířata, a až pak taky pro mazly. Ale žádná velká specializace. Dělali (a často ještě dělají) úplně všechno. Vědělo se, že jeden je víc na kočky a druhý umí třeba i hady... ale obecně to byli "rodinní veterináři" s obřím záběrem (klobouk dolů).

Dnešní kliniky nabízí servis řady špičkových specialistů. A je trend vazy operovat na ortopedii, oční vady u očních specialistů, ... a u těch rodinných veterinářů vlastně jen očkovat.

Jsem moc ráda, že chodím na veterinu, kde nás už řadu let znají. Kde fungují jen 4 lékaři, ale 3 jsou z jedné jediné domácnosti. Že můžu přijet i o půlnoci, když to bude potřeba. Že mají kvalitní vybavení a operační sál vlastně "vedle kuchyně"... A taky vím, že mi řeknou - na tohle se dojeďte objednat jinam... A pokud mi to neřeknou - tak mají moji plnou důvěru.  Klidně konzultuju jinde, sháním informace... ale poslední slovo mají oni

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Z. Vave Datum: 27.10.2014 16:14

Ano, tohle je také důležité. Kdysi dávno jsem jezdívala s Píďou k jednomu veterináři, ale čekalo se tam i tři čtyři hodiny, to bylo neúnosné. Pak jsem si našla (dobrého a docela známého) veterináře, kde se dalo objednat, ale bylo to trošku z ruky. Nakonec jsme se kvůli nedělnímu úrazu Anky dostali na kliniku, kam jezdím dosud.

Lékaři se tam mění, to je pravda, ale zase se lze objednat k různým specialistům. Je to tam dražší, třeba i obyčejné očkování, ale zase nám tam už mockrát pomohli. Jezdili jsme tam dávat s Ankou krev, které pomohla zachránit nejen Abbie od Kačera.

Je tam víc lékařů a proto se tam mohu setkat i s různými pohledy na léčbu a prevenci. Což teda pro mě osobně je není nic moc dobrého, protože prostě nevím, co by bylo lepší.

Zrovna dnes jsme byli s Rózkou na očkování a vzala jsem s sebou i Anku, protože když bylo tepleji, tak se občas dost zadýchala. Výsledkem pořádné prohlídky je určitý nález, který vyžaduje ode mě rozhodnutí. Chjo.

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 27.10.2014 16:21

držím palce, ať to rozhodnutí uděláš správné

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: H. Williamson Datum: 27.10.2014 17:41

Jo,taky drzim palce. Srdicko?

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Z. Vave Datum: 27.10.2014 17:47

Děkuju vám za palce.

Hani, srdíčko je nejspíš v pořádku, problémem je boule. :o(

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Z. Lika Datum: 27.10.2014 18:04

Kurnik. Držíme palce.

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: T. Zana Datum: 27.10.2014 18:31

Taky držím!

Re: ona je ještě jedna otázka...:
Autor: Š. Matyášová Datum: 29.10.2014 13:10

ach Vaví, ale pokud to zatím netlačí moc a neomezuje ji to a jinak je v poho... nezávidím ti to rozhodnutí....