8.6.2023 | Svátek má Medard


Diskuse k článku

VíP: Aneb Víkendový pokecník

Co taky kvete v únoru

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 13.2.2023 6:51

Je nějaký renonc, musím to řešit...

Z. Xerxová 13.2.2023 6:21

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

pozdravím tady - doufám, že je to jen technická chybka a za absencí pondělníku není žádný průšvih u kapitánky V

Z. Lika 13.2.2023 6:53

Zpocená jsem, to teda jo, ale už by to mělo fungat R^

Z. Jenny 12.2.2023 10:14

Dnes po ránu mi Jajčiny jarní fotky přišly k duhu, krása si vždy najde cestu,jak porazit tu zimní chandru. Včerejšek byl šedý, dne to vypadá na střídavě oblačno. Kočindy už jsou připraveny na parapetu,takže slůňo leze ven.R^V Přeji všem krásnou neděli,jaro klepe na dveře. :-)

Z. Lika 12.2.2023 9:47

Tak s tím jarem tedy nevím... to bude velké antré, protože opona stále zatažená, ale trochu se oteplilo, ráno jen kousek pod nulou a foťák mi nezamrzá. Jaro u nás vyhlásila klivie Berta, podle fotek o dva týdny dřív než loni, ale "jen" se třemi květy - to je tím, že jsem ji loni přesadila, takže měla jiné starosti než péči o příští generaci :-)

Z. Lika 12.2.2023 9:48

A přeji příjemnou neděli. Taky jste zjistili, že když fouká, je domácí větrání mnohem efektivnější? ;-D

T. Zana 12.2.2023 7:06

Nadějné fotky :-) Taky už se těším na jaro.

Z. Xerxová 12.2.2023 6:14

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

první miniprocházka složitá - uježděný led pod vrstvičkou vody je opravdu dokonalé kluziště. Navíc mlha... Ale jsme celí... dobruslili jsme bez pádu

M. Crossette 11.2.2023 19:13

Jajko to musí být radost, sledovat ty "květinové vlaštovky jara", kdy se každý den něco o trošku víc prodere ze země, nebo z větvičky. Moc hezké fotky. Nejvíc se mi líbila malba na skle. Úplně se mi vybavil obrázek z dětstvé na chatovském okně. Tam jsou jednoduchá okna a mráz na ně kreslil velice snadno a opravdu krásně (a u tebe je kresba na trojskle) Škoda, že tenkrát nebyl digitál, byla bych tu rozmanitost malby fotila stejně ráda, jak třebs dnes pavučiny.

U nás od včera večer, celou noc a stále ještě prší, i když teď už jen obyč. déšt, ne liják, jako v noci. Kočky nestojí o mokré kožichy, tak sedi u pootevřených dveří z verandy a možná čekají, až přestane pršet. Asi se jim to nesplní, má pršet nejen celý den, ale i zátra.

OT. Předevčírem jsme na doporučení sledovali africký dokument s názvem "The Elephant and the Termite". Opuštěné termití slavby, které sloni rozdrtí , čímž pomohou vyhloubit jezero, ve kterém (a u kterého) dočasně vznikne neuvěřitelně rozmanitý život. My to sledovali na streaming on PBS stanici, možná jste to tedy někteří také viděli (film není nový). Přimý český odkaz jsem nenašla, ale celý film je na tomhle odkaze. Jestli se vám ukáže, vřele doporučuji si to pustit. Bohužel je anglicky (s angl. titulky), ale hlas ženy, která film namouvá, je velice příjemný na poslech a celý dokument krásně doplňuje. Kdybyste náhodou měli možnost pustit si to někde s českým překladem nebo titulky (pro ty kteří nerozumí angl.) určitě si to pusťe, je to fascinující film.

https://weta.org/watch/shows/nature/elephant-and-termite

Z. Lika 11.2.2023 20:46

Maričko, díky za upozornění na zajímavý dokument, sice z toho zaslaného odkazu spustit nejde, ale na youtube ano:

https://www.youtube.com/watch?v=G3qUXAZywzQ

M. Crossette 11.2.2023 22:13

Liko, jsem ráda, žes našla odkaz, který funguje, určitě si to poslechni. Je zajímavé, že když jsem si odkaz přelepila do vyhledávače, tak nefunguje, ukazuje blokování, že je součástí PBS copy right. Ale když si "zamodřím" a přelepím do vyhledávače ten titul, co je pod youtube, tak to hraje a je to celý dlouhý film, přestože v URL je pbs.org. Divné, co? A možná, že právě tenhle můj odkaz zase nebude hrát u vás:-)

https://www.pbs.org/video/the-elephant-and-the-termite-q3i6fn/

M. Skálová 11.2.2023 16:23

Na okně mi kvetou jen ledové květy. Za oknem azalky a orchideje. I když letos jsou kytky horší než loni.

A. Zemanová 11.2.2023 10:07

No páni, Jajko, zase jsi napřed. Nejdřív slunná Praha proti modřanské Praze a teď modřanská Praha proti Polabí. :-) Kvetou mi talovíny a rozkvetlo i pár těch časných sněženek od Tebe i ty malé místní už kvetou, ale krokusy mají zatím jen zelené prstíčky. Jasmín Jajkovník střídavě rozkvétá a zase pomrzá. Konečně jsem pro něj před dvěma lety našla místo v bedně bez dna před plotem a počítám, že napřesrok už to bude parádní keř.

Včera jsem sklízela na zahradě všechny zaschlé rostliny a ostříhala malé tavolníky i další keře. Dnes odpoledne se chystám na komuli i na sloupovitý jeřáb. Oba musím zkrátit a prostříhat. Sluníčko tu sice jen o sobě dává tušit za mraky, ale přece jen je to znát. Už se moc těším na jaro. :-)

Jaro pro lidi a samozřejmě i pro rostliny začíná už v polovině února a to už je za pár. Je na čase startovat jarní diety a uklízet zahrady. :-)

https://www.ireceptar.cz/zdravi/co-se-deje-s-telem-na-jare.html

Z. Jajka 11.2.2023 14:33

Chystala jsem se na zahradu, stříhat odkvetlé kytky, ale 5.2 °C sice vypadá dobře, jenže pocitová teplota je poloviční a fouká tam značný vítr... Tak nic, doma budu :-).

A. Zemanová 11.2.2023 22:28

Dnes tu bylo taky divně. Sice větší teplo, ale sluníčko hluboko za mraky a k tomu vítr. Tak jsem taky odložila práce na jindy a zdechala jsem doma. :-)

Z. Matylda 11.2.2023 9:37

Hezkou sobotu, vařím polívku z posledního bažanta, co jsem měla v mrazáku, peču štrůdl a dělám kuře na paprice. Poslední dva dny jsem byla po strašně dlouhé době dvakrát v kině a shodou okolností na dvou českých filmech. Asi jsem náročná, ale Ostrov je kopie amerického filmu o rozvádějícím se páru, který ztroskotá na ostrově a dá se zase dohromady a Za vším hledej ženu bych doma v televizi asi vypnula, jenže z kina neutečete, že. Ale aspoň se člověk párkrát zasmál, když už nic. Je to slaďák, taky v tom kině byly jen ženské (no, je to malé venkovské kino, které nějakým zázrakem přežilo a hraje jen v zimě, je za hospodou a ten řev tam i slyšíte). Kamarádka nenastartovala osobák, tak jsme jely dodávkou, ve které chrastila klec na psy- trochu jako v méně obydlených jiných částech světa ;-D

Z. Olčava 11.2.2023 8:58

To vypadá nadějně. Já už se tak těším na jaro.

Z. Lika 11.2.2023 8:52

Dnes ráno už bylo vycházející slunce opět za mraky a je zataženo. A je relativně teplo! Foťák mi ani jednou nezamrzl. Je znát, že měsíc už čtvrtinou couvl. Úplněk holt znamená jasno a mrazito, teď se blížíme teplejší fázi.

Z. Jenny 11.2.2023 9:01

Jj, couvá,couvá ale v noci byl zase tak jasný, že jsem stahovala žaluzie.:-) Včera celý den slunce,dnes zase deka jak šedivej plyš. :-/ Přeji všem krásnou sobotu.R^V Za chvíli jedeme pro jablka k sadaři.

Z. Xerxová 11.2.2023 6:35

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

u nás stále sněžno a hlavně ledovo. Na pozemku nekloužeme, tam chodníčky proházeny, odtály za oblevy a následně vymrzly. Ale boční silničky jsou stále jedno velké kluziště. A sněhové pláně hodně tvrdý promrzlý sníh. Psí tlapky občas pláčou... Sněženky pod sněhem...