Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

E. Šusová

7. 6. 2024 7:14

Já se omluvuju, že jsem se včera neozvala, bylo mi zle, celý den jsem prospala, tak teď to jdu napravit.

Foto

To je teda úžasný zážitek! VV

Vím, že kavky hnízdí v lednickém parku na platanu, jinak jich tady moc nevidím. Ale včera jsem viděla docela početné hejníčko vran šedivek, ty tady taky hnízdí.

E. Šusová

7. 6. 2024 7:18

Jo bylo to hrozně vtipný, ona byla neskutečně ořachlá a jednala s přehledem. Vážně jsem si říkala, že asi někomu uletěla. A vono ne, ona se takhle vypracovala sama ;-D

Foto

Chicht, takže to je profláklá jedinka (femininum od jedince, no ;-)). Hezky jsi ji, Petro, vyfotila, jste obě moc šikovné.

Přijde mi, že kavek přibývá, aspoň tady v Praze. Totiž vídala jsem je v centru (Pařížská a tak), ale u nás na okraji ne. Ovšem nějakých pět let zpátky už je jich tu hodně, motají se po trávnících společně s holuby. Kavky mám o sto procent raději R^.

ZJ

Z. Jajka

6. 6. 2024 21:12

Kavky jsem potkávala na Smíchově, v parku Sacré Coeur mezi Tescem u Anděla a Holečkovou ulicí. Důstojně se tam po ránu procházely

Foto

Jé to musel být hezký zážitek a též Petro obdivuji tvou vytrvalost zjistit info o kavce ( a případně pomoci) . Budu ráda, když někdy napíšeš, zda jsi ji na parkovišti viděla znovu, ba víckrát.:-)

Kavky tu nemáme, ale na zahradě si teď létá pro oříšek nejen drozd mnohohlasý (mockingbird) ale i sameček kardinála:-). Jednou jsem totiž oříšek házela drozdovi a nejednou z cesmíny vystartoval kardinál a u oříšku byl rychleji. Drozd dostal další, ale od té doby (pravda ne vždy), přilétá i kardinál. Kupodivu jen sameček. Párek létá denně na krmítko, zrovna včera tam seděla samička. Tak jsem jí hodila oříšek do trávy. Sice tím směrem nakláněla hlavičku, ale neslétla. Krátce na to přiletěl sameček, hodila jsem další oříšek (hození prvního neviděl). Okamžitě byl v trávě, oříšek popadl odletěl a samička ho následovala.:-)

E. Šusová

7. 6. 2024 7:26

Jasně, že jak na ni zas narazíme - musím ovšem přeprat Brtnika, že budeme občas nakupovat i tam - tak dám echo. každý ráno to tam monitoruju, když jedu kolem,ale to je ještě parkoviště od aut prázdné.

Maričko, ty jsi taky taková ptačí královna, viď? Jak se hezky o ty ptáčky staráš! Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat samičce, než se osmělí. Dáš taky vědět? Měla bys je natáčet :-)

Foto

Kavky u nás nejsou, ale hodně jsem jich viděla v Plzni. Tam se procházejí na parkovišti před Plazou a čekají, co kdo hodí do zobáčku:-).

Dneska ráno se krčil u domu z venku - z ulice, malinký vrabčáček, asi se učil létat. Rodiče dělali strašný virvál a Kája kráčel asi půl metru od něho, mířil přes plot do zahrady, kam jsem ho hnala, abychom ho nepřejeli. Ptáčka si ani nevšiml. On snad fakt není loveckej;-D a Líza naštěstí chrupala na kanapi po protoulaný noci. Je děsná, teď jak je tepleji, kolem půlnoci musí ven, prostě si to vymňouká. Přijde ráno, hladová jak šakal a chrní ještě teď.

E. Šusová

7. 6. 2024 7:29

Však ony holky dorazí i k vám :-)

Rumíček taky nejni loveckej, šel by brabčáčka zachraňovat. Mouses to má taky tak, jako Líza. Jen teda, on chodí spát přes den k babičce :)

ŠM

jj, jsou zvídavé,oprásklé a velice chytré...a zmlsané :-D

ZJ

Tak kavky jsem v našem okolí neviděla. Zato moje dvě vrány pořád bydlí nedaleko a teď čekám, kdy představí nové mladé. Abych si vzala včas půjčku na kočičí granule!

E. Šusová

7. 6. 2024 7:31

Jéé, tak to závidím, kámošení s vránama! Mám ráda všechny krkavcovité. Jsou extrémně inteligentní.

Foto

L57i29k87a 37L82i12k23a

6. 6. 2024 8:00

Tak kavky! Proč jsem si je pletla s vránou? Jeden čas jsem tu vídala dvojici, brzy po ránu pod borovicemi na vyhlídce, moc se mi líbily.

Petro, taky se mi líbí, jak nejsi líná obvolat hory lesy, abys tomu přišla na kloub :D Díky za pěkný článek, mají tam dobrou atrakci. Hlavně aby si ji někdo v autě neodvezl!

E. Šusová

7. 6. 2024 7:32

Nedalo mi to, kdyby se někomu ztratila, určitě by byl rád, kdyby to minimálně věděl, když by se nehodlala vrátit. Byla jsem překvapená, jak hned paní věděla, jak měla přehled. Potěšilo mě to, mám ráda lidi na svém místě. Musím jí poslat fotky, slíbila jsem to, ale pak mi bylo blbě, tak na to nedošlo.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz