19.1.2020 | Svátek má Doubravka


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 27.11.2019 17:57

Zano, jste oba úžasní a touláte se krásnými misty a skoro vám to závidím. Tu možnost mít taková rozmanitá místa třeba jen kus pěšky, pár stanic autobusem, vlakem... Tady u nás, aby se krajina jen o ždibec změnila, je třeba ujet desítky km. a i tak na lesní procházky jsme odkázaní jen na různé státní parky, kde je divočina přeci jen trochu zpřístupněná ( bývají moc hezké, snaží se zachovat původní vzhled, takže jsou jen pročištěné schůdné cesty). Jenže ty bližší už dobře známe, dokonce i ty 3 hod. jízdy a další už jsou moc daleko na denní výlet. A i tak je "jižanský krajina" dost na jedno brdo . Tedy má své kouzlo, žiju tu moc ráda, ale o podobných výletech jako ty vaše (kratších i delších) mohu jen snít. Proto se na tvoje fotky tak ráda dívám a ty navíc o všem, co vidíte hezky píšeš.

Máslový betlém mě také bude velice zajímat, snad se tam stihnete zajít podívat. Jestli tedy nebude v nějaké uzavřené chlazené "výkladní skříni", tak abyste se na obcházení dostatečně teple oblékli. Jinak samotné jméno Máslovice se mi také moc líbí, stejně jako jeskyně Klácelka či Chvatěruby (české názvy bývají fakt skvělé).

T. Zana 27.11.2019 19:19

Maričko, jsem moc ráda, že tě můžu vzít sebou :-) Vzpomínám na tvoje úžasné fotky z rezervace, gigantické stromy stojící ve vodě... to je zase něco, co si s tebou moc užívám já.

Ale chápu tě, člověk má v sobě obtištěnou krajinu svého dětství a mládí V.

Vzhledem k tomu, jak maličký je domek Muzea, nečekám, že bude betlém velký, ale těším se na něj.

Loni jsem byla zklamaná, že u sv. Matěje na Babě nebyl perníkový betlém, mívali ho léta a léta. Dlouho jsme tam nebyli a zklamalo mne, že tu tradici nedrží. No - aspoň že máme Renátu :-).

M. Crossette 27.11.2019 20:54

Ano Zano, jak jsem napsala, Jih má své kouzlo, ale holt česká krajina má a bude mít v mém srdci první místo.

Kdysi dávno nás (manžela a mne) maminka při jedné návštěvě vzala do kostela, podívat se na perníkový betlém. Už si nepamatuji, který kostel to byl (normálně jsme tam nechodili), ale možná právě ten sv. Matěje. Betlém byl krásný a celý kostel byl perníkovou vůni prosycený. Teď jak o perníkovém betlému píšeš, podívala jsem se na net. A jestli je to ten samý, tak to vypadá, že autorka figurek buď bohužel už zemřela, nebo už nepeče (já si už na autorku nepamatuji), ale jak vidno, má následovníka.

https://www.kudyznudy.cz/akce/betlemy-2012-betlem-v-kostele-sv-mateje

T. Zana 27.11.2019 21:59

Maričko, děkuju, to je ono! Budu to letos hlídat.