10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – prosinec 2017

Prosinec byl tady u nás ve znamení rozpačitého sněhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Ruščáková 3.1.2018 18:50

Hádanky? Hádanky!

Dnešní hádanky jsou stejně jednoduché, jako obrazce vzniklé při čištění elektrického sklokeramického sporáku - kdo to používá, ten to poznal, pro ostatní je to spíš taková malá záhada:))

Takže hádanka 1 a 2 jsou nerezová psí miska s vodou - v obou případech zamrzlou, leč pokaždé se led povedl a kouzlil se světlem jinak:))

Hádanka č. 3 potíže nedělala - je to skutečně kůra platanu, nápověda ukazuje nábřeží v Hradci Králové, kde jsem platany několikrát během roku podrobně fotila (je tam ten bachratý - kdo si to pamatuje?:))

Hádanka č. 4 je pro mě stejnou hádankou, jako pro vás. Proč mají v kostele zelák, netuším. Mohu si domýšlet, že je na svěcenou vodu nebo svěcené zelí, ale odpověď znají jen v kostele. Možná, pokud se mi podaří zase jednou najít kostel odemčený, se pokusím tu odpověď získat...:))

M. Crossette 3.1.2018 17:54

Dede. udělalas další krásné album

"na rozloučenou" s tvým krajem. Chtěla bych vidět, jak by se za tebou zdejší lidi otáčeli, kdybys šla se svým psím spřežením (v vestičkách) našim parkem. Tady se moc dlouhosrstých psů nevidí ta takovýhle "black&white" pár by jistě byla senzace.

Jinak zase jedna fotka hezčí,než druhá. A co se hádanek týče? Tak pokud je nápověda "psí", tak u těch "zamrzlých", to by mohl být buď bílý tenisá, či podobný míček zamrzlý ve vodě. A na další fotce pokus ho vylovit, les popraskal, tenisák tam byl znovu "odložen" a voda zase zamrzla ??? Také bych hádala kůru stromu platnu. Lesák s koněm - to je téměř historická fotečka - moc se mi líbí. A zelňák? No je na něm konvička, tak by v něm mohla být svěcená voda (aby ve studeném kostele nezamrzla). Mohl by případně nouzově sloužit i jako křtitelnice, i když to se mi přeci jen nezdá :). Proměny oblohy se ti také povedlo skvěle zachytit, divadelní kostými jsem už obdivovala, stejně jako "náhradní" stromeček. Krásně jsem se po tvém místu srdce celý rok procházela, děkuji ti za to a jsem napnutá jak špagát, kdo převzal štafetu !

D. Ruščáková 3.1.2018 18:30

Re: Dede. udělalas další krásné album

Díky, Maričko, za celoroční pozornost:)) No, ono je vcelku logické, že u bvás moc dlouhosrstých psů není - vždyť by se ve vašich teplotách upekli ve vlastních kožiších:)) Já vím, že kožich má chránit (do jisté míry) i před teplem, ale Berry mi jasně říká, že od nějakých 25 stupňů to jsou jen kecy:))) (Tedy ona říká od dvaceti, ale já jsem se rozhodla, že se taky musí snažit!:))

Z. Hanča 3.1.2018 17:53

Páni, ten rok,

kdy jsme sledovali proměny kraje pod Zvičinou, ale utekl! Mám to tam u vás ráda, jak jsem už psala, je to kraj mých předků a současně i potomků, tak jsem se pokaždé těšila, který známý kout uvidím anebo naopak co pro mě nového nám, Dede, představíš. A zrovna tak ráda jsem si prohlížela tvoji černobílou dvojku a byla jsem zvědavá na tvoje aktivity. Dík za celý rok!

Kolem "holandských kanálů" jsme taky dnes šli, dopoledne hustě nasněžilo, ale zem není promrzlá, tak je to celé hned břečkoidní. Tak snad aspoň bude dost spodní vody!

D. Ruščáková 3.1.2018 18:33

Re: Páni, ten rok,

Děkuju, Hančo, jsem ráda, že se ti se mnou líbilo :) A pokud jde o spodní vodu, tak bych řekla, že tady u nás se stav určitě výrazně zlepšil. To se ví, u artézských studní si na výsledek ještě chvíli počkáme...

O. Joklová 3.1.2018 13:08

ale Dede, ty "děláš renatu" !!!!

fotky jsem vyzobávala už včera, kdy byly ještě popisků, dokonce jsem se jich tam dožadovala - a ony už jsou, ale s hádankama!! tos mě teda převezla :-DDDDDDDDDD

ale ne, já se nezlobím, ovšem teda napjatě očekávám vyluštění :-)))

i já děkuji za roční putování vaší krajinou a spoustu moc krásných fotek - když někdy to bylo vlastně krajinou docela známou, což pro mne byl po všech těch zcela jiných končinách docela zvláštní pocit známosti... díky!! (srdíčko)

D. Ruščáková 3.1.2018 18:33

Re: ale Dede, ty "děláš renatu" !!!!

Mám radost, Bedo, že máš radost! :)

Jo, rozluštění hádanek brzy napíšu!

Z. Jenny 3.1.2018 12:56

Dede,

díky za celý rok, kdy jsme se s tebou mohli projít krásnou a poetickou krajinou.

D. Ruščáková 3.1.2018 18:34

Re: Dede,

Děkuju Jenny, těší mě, že tě to potěšilo:))

Z. Vave 3.1.2018 12:42

Pěkné fotky,

Dede, děkuju Ti za celoroční procházky kraji Tvými i těmi exotickými.

D. Ruščáková 3.1.2018 18:35

Re: Pěkné fotky,

Děkuju Vave. Zjistila jsem, že povinnost fotit mě jakýmsi záhadným způsobem vrátila radost z focení, kterou jsem už nějak před tím rokem neměla. :)

Z. Vave 3.1.2018 20:20

Re: Pěkné fotky,

Řekla bych, že je to znát, je znát posun, ty fotky byly čím dál lepší.

T. Zana 3.1.2018 11:40

Ještě O.T.

Vyúčtování je na Hadech, včetně Akce :-)

Z. Vave 3.1.2018 12:41

Re: Ještě O.T.

Děkuju Ti, milá strážkyně. :)

Z. Jenny 3.1.2018 12:57

Re: Ještě O.T.

Zano, díky !!

T. Zana 3.1.2018 11:38

Milá Dede

Řekla bych, že prosinec se vám vyvedl. Měli jste všechny možné druhy počasí, pěkný obecní strom, dostala jsi krásnou kytku a divadlo se taky vydařilo. Co si více přát.

Díky za rok pod Zvičinou, je to krásný kraj.

Z čeho jste udělali ty kulisy?

D. Ruščáková 3.1.2018 18:38

Re: Milá Dede

To jsou obyčejné roll-upy! Takže takové papírovo plátěné rolety. Je to skvělé, díky tomu složíme komplet představení i ansámbl do mého auta:)) A to je důležité, páč jako správní komedianti vyrážíme za našimi diváky... :)

Z. Janaba 3.1.2018 11:25

Jako vždycky

jsem se zase kochala. Krása a mimo jiné máš před domem stádo srnek. Ale my taky! Sice jen pět, ale... bydlíme v hlavním městě! Chodí skrz nás okusovat cosi zeleného, co se vine po naší garáži. Je jim přáno. Dívala jsem se na ně o půlnoci, měsíc svítil jak za peníze a mě připadalo, že sleduji Disneyho pohádku. Taky máme fotku, kde stojí dva metry od kuchyňského okna. Já vím, já vím, ale městský člověk se na lesní zvířata in natura před vlastním domem dívá s jistou něhou a očarováním. Doufám, že do jara přežijí a zase začnou sousedům okusovat tulipány. Mají je rády, hm, sousedé na to mají poněkud jiný názor :-) . Nu což!

D. Ruščáková 3.1.2018 18:40

Re: Jako vždycky

No, ono je Oslo jako hlavní město dost... netypické a pokud vím, městem se umějí procházet i losi:)) Já z neplachých srnek moc radost nemám (letos jsem už tam viděla i laně - ty jsou víc vpravo - a mnoho stop po divočácích. Ale co nadělám:))

Nicméně věřím, že pohled na srnky ve svitu měsíce musel být úžasný. Co na ně říká Scott? :)

Z. Yga 3.1.2018 10:12

Milá Dede

Tvůj kraj je tak jiný než můj a tak krásný. Moc ráda jsem se s tebou celý rok toulala. Navíc tvé aktivity jsou úžasné - přiznám se, že mne dostalo to divadlo a letošní kus vypadá minimálně vizuálně velmi dobře. Ty dobové kostýmy a kulisy se opravdu povedly a já se zatajeným dechem čekám na filmovou podobu (:o))). No a AriBerry jsou tvé krásné souputnice.

D. Ruščáková 3.1.2018 18:42

Re: Milá Dede

Děkuju, milá Ygo! Tvůj způsob komentování fotek mě baví a jsem vděčná za to, že si to umíš užít:))

Vůbec umíš díky svým komentářům potěšit autora čehokoliv:))

Z. Matylda 3.1.2018 9:48

Na některých fotkách

bylo tak zvláštní světlo, že mě to skoro ohromilo. A ty se sněhem a modrou oblohou jsou prostě super :) Z divadelních fotek je vidět zaujetí- jen tak dál!

D. Ruščáková 3.1.2018 9:55

Re: Na některých fotkách

Zvláštního světla bylo poslední měsíc vidět plno, sama jsem žasla, jakých barev je naše obloha schopná. Navíc já ráda fotím počasí :)

A. Lex 3.1.2018 9:41

Dede

hned jak přichvátám od maminky, tak se ozvu.

Chtěla bych připomenout!! Dnes má narozeniny Pitrýsek!!

Hani, všechno nej a nej k narozeninám, hlavně toho zdravíčka ať se Ti dostává.

Z. Vave 3.1.2018 12:43

Re: Dede

Milá paní na Čipsíně, přeju Ti za celou naši smečku k narozeninám hodně zdraví, radosti a pohody.

T. Zana 3.1.2018 12:44

Re: Dede

Haničko, Pitrýsku, krásné narozeniny, zdraví, štěstí, dlouhá léta!

Z. Lika 3.1.2018 8:06

Pěkný prosinec

to byl, a děkuji za představení dalšího kraje, kde jsem fyzicky nikdy nebyla, ale mohla ocenit jeho půvaby a proměny v ročních obdobích aspoň na fotkách.

A na letošek už fotografa mám, rubrika žije!

Z. Yga 3.1.2018 9:44

Re: Pěkný prosinec

Hurááá - jsem fakt zvědavá, kde se ocitneme letos!

D. Ruščáková 3.1.2018 9:54

Re: Pěkný prosinec

Jo, taky jsem zvědavá :)

O. Joklová 3.1.2018 13:02

Re: Pěkný prosinec

jéééé, super, jsem moc ráda že se někdo přihlásil na tento celoroční úkol, což není úplně jednoduché :-)))))