12.7.2020 | Svátek má BořekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – prosinec 2017Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 3.1.2018 20:20, přehled diskusí

Hádanky? Hádanky!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:50

Dnešní hádanky jsou stejně jednoduché, jako obrazce vzniklé při čištění elektrického sklokeramického sporáku - kdo to používá, ten to poznal, pro ostatní je to spíš taková malá záhada:))

Takže hádanka 1 a 2 jsou nerezová psí miska s vodou - v obou případech zamrzlou, leč pokaždé se led povedl a kouzlil se světlem jinak:))

Hádanka č. 3 potíže nedělala - je to skutečně kůra platanu, nápověda ukazuje nábřeží v Hradci Králové, kde jsem platany několikrát během roku podrobně fotila (je tam ten bachratý - kdo si to pamatuje?:))

Hádanka č. 4 je pro mě stejnou hádankou, jako pro vás. Proč mají v kostele zelák, netuším. Mohu si domýšlet, že je na svěcenou vodu nebo svěcené zelí, ale odpověď znají jen v kostele. Možná, pokud se mi podaří zase jednou najít kostel odemčený, se pokusím tu odpověď získat...:))

Dede. udělalas další krásné album:
Autor: M. Crossette Datum: 3.1.2018 17:54

"na rozloučenou" s tvým krajem. Chtěla bych vidět, jak by se za tebou zdejší lidi otáčeli, kdybys šla se svým psím spřežením (v vestičkách) našim parkem. Tady se moc dlouhosrstých psů nevidí ta takovýhle "black&white" pár by jistě byla senzace.

Jinak zase jedna fotka hezčí,než druhá. A co se hádanek týče? Tak pokud je nápověda "psí", tak u těch "zamrzlých", to by mohl být buď bílý tenisá, či podobný míček zamrzlý ve vodě. A na další fotce pokus ho vylovit, les popraskal, tenisák tam byl znovu "odložen" a voda zase zamrzla ??? Také bych hádala kůru stromu platnu. Lesák s koněm - to je téměř historická fotečka - moc se mi líbí. A zelňák? No je na něm konvička, tak by v něm mohla být svěcená voda (aby ve studeném kostele nezamrzla). Mohl by případně nouzově sloužit i jako křtitelnice, i když to se mi přeci jen nezdá :). Proměny oblohy se ti také povedlo skvěle zachytit, divadelní kostými jsem už obdivovala, stejně jako "náhradní" stromeček. Krásně jsem se po tvém místu srdce celý rok procházela, děkuji ti za to a jsem napnutá jak špagát, kdo převzal štafetu !

Re: Dede. udělalas další krásné album:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:30

Díky, Maričko, za celoroční pozornost:)) No, ono je vcelku logické, že u bvás moc dlouhosrstých psů není - vždyť by se ve vašich teplotách upekli ve vlastních kožiších:)) Já vím, že kožich má chránit (do jisté míry) i před teplem, ale Berry mi jasně říká, že od nějakých 25 stupňů to jsou jen kecy:))) (Tedy ona říká od dvaceti, ale já jsem se rozhodla, že se taky musí snažit!:))

Páni, ten rok,:
Autor: Z. Hanča Datum: 3.1.2018 17:53

kdy jsme sledovali proměny kraje pod Zvičinou, ale utekl! Mám to tam u vás ráda, jak jsem už psala, je to kraj mých předků a současně i potomků, tak jsem se pokaždé těšila, který známý kout uvidím anebo naopak co pro mě nového nám, Dede, představíš. A zrovna tak ráda jsem si prohlížela tvoji černobílou dvojku a byla jsem zvědavá na tvoje aktivity. Dík za celý rok!

Kolem "holandských kanálů" jsme taky dnes šli, dopoledne hustě nasněžilo, ale zem není promrzlá, tak je to celé hned břečkoidní. Tak snad aspoň bude dost spodní vody!

Re: Páni, ten rok,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:33

Děkuju, Hančo, jsem ráda, že se ti se mnou líbilo :) A pokud jde o spodní vodu, tak bych řekla, že tady u nás se stav určitě výrazně zlepšil. To se ví, u artézských studní si na výsledek ještě chvíli počkáme...

ale Dede, ty "děláš renatu" !!!!:
Autor: M. Beda Datum: 3.1.2018 13:08

fotky jsem vyzobávala už včera, kdy byly ještě popisků, dokonce jsem se jich tam dožadovala - a ony už jsou, ale s hádankama!! tos mě teda převezla :-DDDDDDDDDD

ale ne, já se nezlobím, ovšem teda napjatě očekávám vyluštění :-)))

i já děkuji za roční putování vaší krajinou a spoustu moc krásných fotek - když někdy to bylo vlastně krajinou docela známou, což pro mne byl po všech těch zcela jiných končinách docela zvláštní pocit známosti... díky!! (srdíčko)

Re: ale Dede, ty "děláš renatu" !!!!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:33

Mám radost, Bedo, že máš radost! :)

Jo, rozluštění hádanek brzy napíšu!

Dede,:
Autor: Z. Jenny Datum: 3.1.2018 12:56

díky za celý rok, kdy jsme se s tebou mohli projít krásnou a poetickou krajinou.

Re: Dede,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:34

Děkuju Jenny, těší mě, že tě to potěšilo:))

Pěkné fotky,:
Autor: Z. Vave Datum: 3.1.2018 12:42

Dede, děkuju Ti za celoroční procházky kraji Tvými i těmi exotickými.

Re: Pěkné fotky,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:35

Děkuju Vave. Zjistila jsem, že povinnost fotit mě jakýmsi záhadným způsobem vrátila radost z focení, kterou jsem už nějak před tím rokem neměla. :)

Re: Pěkné fotky,:
Autor: Z. Vave Datum: 3.1.2018 20:20

Řekla bych, že je to znát, je znát posun, ty fotky byly čím dál lepší.

Ještě O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 3.1.2018 11:40

Vyúčtování je na Hadech, včetně Akce :-)

Re: Ještě O.T.:
Autor: Z. Vave Datum: 3.1.2018 12:41

Děkuju Ti, milá strážkyně. :)

Re: Ještě O.T.:
Autor: Z. Jenny Datum: 3.1.2018 12:57

Zano, díky !!

Milá Dede:
Autor: T. Zana Datum: 3.1.2018 11:38

Řekla bych, že prosinec se vám vyvedl. Měli jste všechny možné druhy počasí, pěkný obecní strom, dostala jsi krásnou kytku a divadlo se taky vydařilo. Co si více přát.

Díky za rok pod Zvičinou, je to krásný kraj.

Z čeho jste udělali ty kulisy?

Re: Milá Dede:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:38

To jsou obyčejné roll-upy! Takže takové papírovo plátěné rolety. Je to skvělé, díky tomu složíme komplet představení i ansámbl do mého auta:)) A to je důležité, páč jako správní komedianti vyrážíme za našimi diváky... :)

Jako vždycky:
Autor: Z. Janaba Datum: 3.1.2018 11:25

jsem se zase kochala. Krása a mimo jiné máš před domem stádo srnek. Ale my taky! Sice jen pět, ale... bydlíme v hlavním městě! Chodí skrz nás okusovat cosi zeleného, co se vine po naší garáži. Je jim přáno. Dívala jsem se na ně o půlnoci, měsíc svítil jak za peníze a mě připadalo, že sleduji Disneyho pohádku. Taky máme fotku, kde stojí dva metry od kuchyňského okna. Já vím, já vím, ale městský člověk se na lesní zvířata in natura před vlastním domem dívá s jistou něhou a očarováním. Doufám, že do jara přežijí a zase začnou sousedům okusovat tulipány. Mají je rády, hm, sousedé na to mají poněkud jiný názor :-) . Nu což!

Re: Jako vždycky:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:40

No, ono je Oslo jako hlavní město dost... netypické a pokud vím, městem se umějí procházet i losi:)) Já z neplachých srnek moc radost nemám (letos jsem už tam viděla i laně - ty jsou víc vpravo - a mnoho stop po divočácích. Ale co nadělám:))

Nicméně věřím, že pohled na srnky ve svitu měsíce musel být úžasný. Co na ně říká Scott? :)

Milá Dede:
Autor: Z. Yga Datum: 3.1.2018 10:12

Tvůj kraj je tak jiný než můj a tak krásný. Moc ráda jsem se s tebou celý rok toulala. Navíc tvé aktivity jsou úžasné - přiznám se, že mne dostalo to divadlo a letošní kus vypadá minimálně vizuálně velmi dobře. Ty dobové kostýmy a kulisy se opravdu povedly a já se zatajeným dechem čekám na filmovou podobu (:o))). No a AriBerry jsou tvé krásné souputnice.

Re: Milá Dede:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 18:42

Děkuju, milá Ygo! Tvůj způsob komentování fotek mě baví a jsem vděčná za to, že si to umíš užít:))

Vůbec umíš díky svým komentářům potěšit autora čehokoliv:))

Na některých fotkách:
Autor: Z. Matylda Datum: 3.1.2018 9:48

bylo tak zvláštní světlo, že mě to skoro ohromilo. A ty se sněhem a modrou oblohou jsou prostě super :) Z divadelních fotek je vidět zaujetí- jen tak dál!

Re: Na některých fotkách:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 9:55

Zvláštního světla bylo poslední měsíc vidět plno, sama jsem žasla, jakých barev je naše obloha schopná. Navíc já ráda fotím počasí :)

Dede:
Autor: A. Lex Datum: 3.1.2018 9:41

hned jak přichvátám od maminky, tak se ozvu.

Chtěla bych připomenout!! Dnes má narozeniny Pitrýsek!!

Hani, všechno nej a nej k narozeninám, hlavně toho zdravíčka ať se Ti dostává.

Re: Dede:
Autor: Z. Vave Datum: 3.1.2018 12:43

Milá paní na Čipsíně, přeju Ti za celou naši smečku k narozeninám hodně zdraví, radosti a pohody.

Re: Dede:
Autor: T. Zana Datum: 3.1.2018 12:44

Haničko, Pitrýsku, krásné narozeniny, zdraví, štěstí, dlouhá léta!

Pěkný prosinec:
Autor: Z. Lika Datum: 3.1.2018 8:06

to byl, a děkuji za představení dalšího kraje, kde jsem fyzicky nikdy nebyla, ale mohla ocenit jeho půvaby a proměny v ročních obdobích aspoň na fotkách.

A na letošek už fotografa mám, rubrika žije!

Re: Pěkný prosinec:
Autor: Z. Yga Datum: 3.1.2018 9:44

Hurááá - jsem fakt zvědavá, kde se ocitneme letos!

Re: Pěkný prosinec:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.1.2018 9:54

Jo, taky jsem zvědavá :)

Re: Pěkný prosinec:
Autor: M. Beda Datum: 3.1.2018 13:02

jéééé, super, jsem moc ráda že se někdo přihlásil na tento celoroční úkol, což není úplně jednoduché :-)))))