Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – březen 2017

Březen se tady u nás kulil jak podle učebnice – oteplovalo se postupně, zelenalo pomalu, sníh v lesích a na zastíněných místech vydržel v lese skoro do půlky měsíce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VG

V. Glover

4. 4. 2017 10:08
Příroda

Máš krásné fotky Dede. Já jezdím do Česka většinou v únoru nebo začátkem března, to je v Kamenickém Šenově takový divný ponurý čas, všechno zelené ještě spí, všude plno bahna a špinavé hromádky tajícího sněhu, často prší, není kam jít s pejskama. To by mě zajímalo kde se berou ty obrovské balvany, na Šenovském vrchu jsou taky.

0 0
možnosti
ZS

Z. Svobodová

3. 4. 2017 23:06
hlásání o jarní ch bouřkách

dede, ta galerie je moc pěkná a malá ještě pěknější.přávidím ti. Jinak hlásím, že včera jsme měli v Bělé dvě pořádné bouřky s poměrně prudkým a vytrvalým deštěm. Ještě dost pozdě večer bylo teplo,pak se nebe zatáhlo a děly se věci. několikkrát během noci vypadl proud, ale máme dokonale zalito a vody zas přibylo moře. Zkrátka první jarní bouřky zatím mnoho šody nenadělaly. Dnes se mírně ochladilo a zas během dne i dost pršelo. Když jsme s po 18. hodině Jiířím doraziili n Plzně (byla jsem tam na audioprotetice pro sluchátko, zžas se rozpršelo. Vůbec mi to nevadí, klidně ať prší i mnohem víc.. Když jsem nedávno sázela nějaké sazenice ven na záhony a hrábla jsem trochu do hloubky, zem vůbec mokrá nebyla. Nyní snad už bude aspoň navlhlá. Už druhým rokem nemáme vůbec potíže b s mokrem na své zahradě. nemuseli jsme vůbec kopat žádné odtokové stružky, jako top bývalo nutné před několika leta zpátky v každém jaru. aq náš mohutný javor je fakt jakoby zmrzačený. majitel celého pozemku, který nám pronajímá na zahrádku, javor hodně ořezal, aby prý nerostl do takové výšky.Ale už javotr rozkvetl, takže už v neděli jsem poslouchal nádherný koncert bzukotu pilných včel, které na květy javoru přilétají zdalek. Taky čmeldové hledali potravu, alreti na javor moc nejdou. Mám bohužel už odkvetlé všec hny krokusy a narcisky s tulipány mají teprve nerozvinutá poupata , ale za chvíli pokvetou rybízy , josty a taky můj oblíbený muchovník alias indiánská borůvka, takže pastvy bude pro všechen hmyz dost.Už skoro v zimě jsem vysela čátst zeleného hnojení, aby byla pro hmyz pastva a přilákala jsem tu havě ́t , aby mi keře opylila. Snad se zadaří a bude ovoce dost.

0 0
možnosti
ZV

Z. Vave

3. 4. 2017 19:19
Pěkné fotky

a je vidět, že jaro je nezadržitelně i u vás. To je dobře. :)

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:42
Re: Pěkné fotky

Ano, trochu se couralo, ale je už definitivně tady :)

0 0
možnosti
MC

3. 4. 2017 17:24
Tak jsem se stihla pokochat fotkami

je u vás Dede krásně. Ale teď se na nás žene od západu velebouřka (avizovaná), která už jinde dost pustoší. Obloha se škaredí, začíná pršet, v dáli to burácí ale povětrně je to ten "klid před bouří" pomalu se nehne ani lísteček. Tak raději PC vypneme.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:42
Re: Tak jsem se stihla pokochat fotkami

Maričko, tak ať se vám bouřka vyhne aspoň tím nejhorším - či lépe, ať prostě není tak hrozná, až k vám přijde. Hodně štěstí!

0 0
možnosti

Ž. Eva

3. 4. 2017 17:16
Krásný kraj

Aspoň jsem nakoukla. Moc krásně tam je.

Nestíhám. Štěňata jsou všude. Prosmyknou se z ohrádky, lezou po schodech, prolezou psí klapkou. Mám pravidelné cvičení z počtů - dopočítat se jich jde, jen když spí. No a už chystám balíčky na odchod. Uteklo to. Derča je statečná, zvládla to. Kastraci máme doporučenou pořád, ale bude aspoň v klidu a plánovaná. Radši ji uděláme.

Jinak všechna štěňata jsou v pořádku, ti kdysi drobní se už nepoznají. Za chvíli budou nohatí jak pes Pluto. Socializovaní jsou dobře. Na velkonoce jde z domu poslední. Většina lidí využije prodloužené volno. Teď nevím, co dřív a pak tu bude prázdno a smutno.... Strašně to uteklo.

0 0
možnosti
ZM

Z. Matylda

3. 4. 2017 18:07
Re: Krásný kraj

Taky jsem jela loni na Velký pátek pro štěně... děsně to uteklo :)

0 0
možnosti
ZJ

Z. Jenny

3. 4. 2017 15:16
Díky

za pozvání k Vám do kraje. Moc hezké to tam máte,prošla jsem se s Vámi. Ten kraj na mně působí tak nějak dojímavě a taky klidně. Mám ráda i to mokro kolem, řeka kraj krásně krášlí a rybníky doplňují.

Mezi fotkami je i rodinný drahokam s růžovým nádechem. Mějte se tam u Vás krásně a užívejte se navzájem.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:46
Re: Díky

Děkuju, milá Jenny - i za ten růžový drahokam:))

Jinak taky skutečně poklidno je... drama vysokých hor je od nás pořád ještě nějakých 30 km, naše kopečky jsou většinou přívětivé, ty drsnější se obvykle dají nějak objet:))

0 0
možnosti
ZH

Z. Hanča

3. 4. 2017 14:57
S radostí jsem se podívala

na tvoje březnové fotky, milá Dede - máš je moc hezké!

Na začátku března bylo u nás taky tolik vody, že Ploučnice zalila louky kolem města. A zrovna dnes jsem si všimla, že je hladina už zase nízká. I když sucho v lese ani na loukách naštěstí není, naopak místy jsou louky hooodně nasáklé a na některých obrovských loužích se usadily párky kačen. :-))

Babiččino údolí je krásné, kdysi jsem tam byla (a je to už hodně dávno). Hm, jestlipak i dalším generacím něco řekne mlýn, Viktorčin splav, zámek, když dnešní děti, pokud čtou, dávají přednost jiné četbě než Babičce?

Čertovy hrady jsou zvláštní, nikdy jsem o nich neslyšela.

Zvláštní dík za fotku Katrinky a naprosto chápu radost z růžové barvičky!

0 0
možnosti
ŽP

Ž. Petrs01

3. 4. 2017 20:46
Re: S radostí jsem se podívala

Sem se lípnu - máte tam krásně! A - tam jsem ještě nebyla! Ale my to jednou napravíme.

Máš dobré oko na fotky. Jo a tento česnek je opravdu podivný, moc se nevyskytuje. Pokud bys chtěla medvědí, zajdi do Šárky - níž podle Šáreckého potoka bys jej mohla brát kosou.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lída

3. 4. 2017 13:32
Máte tam

pod Zvičinou moc hezky! A když to jeden (teda jedna) ještě umí moc hezky nafotit, je to paráda.I Babiččino údolí a letohrádek Hvězda jsou super! A kdybych si měla podle pana Neffa vybrat jednu fotku, tak by to bylááá... dvě:-)) Ta s koněm a pak počmáraná. A fšechny ostatní - pan Neff promine!

A Katrin je kouzelné mimčo, užívej si drandění s kočárkem.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:51
Re: Máte tam

Děkuju, milá Lído! A věř, že se na drandění s kočárkem moc a moc těším! :)

0 0
možnosti
ZT

Z. Tečka

3. 4. 2017 13:15
Jo a taky

už jsme tu včera večer měli první jarní bouřku. Nebyla přímo nad námi, ale v té tmě to vypadalo moc pěkně. A s ní přišlo i několik solidních krátkých vylejváčků. Není větší potěšení, než když jednomu vletí do postele ve čtyři ráno totálně promáčený kocour a přilepí se mu na rameno.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:53
Re: Jo a taky

Chichi, Tečko - u nás byla v noci bouřka taky. A náš malej bílej ustrašenej chudák pejsek to vzal s rozběhem - spícímu pánečkovi rovnou pod peřinu:))) Ani nemusela být mokrá, aby z toho měl páneček šok:))

0 0
možnosti
ZT

Z. Tečka

3. 4. 2017 12:46
Líbí se mi

ta stará jabloň a ty kameny. Ten les musí být opravdu houbový, a je že je to poněkud namáhavé, to člověku v tu chvíli vůbec nepřijde. To až potom, když sedí nad hromadou hub a musí čistit a zpracovávat.

U nás se rozjíždí jaro docela fest. Narcisky už končí, připravují se tulipány, fialky jsou po zahradě všude možně, docela se rychle rozrůstají. V týdnu jsem si dávala do těla na zahrádce, v sobotu už jsem nemohla, tak jsem vyhlásila sanitární den a jen se koukala. Jabloně pod okny měly v pátek jen ouška, a dneska koukám a už je to fakt plno poupat a listí. Jsou to staré parkosy, ale když kvetou, je to paráda.

Dede, je to u vás moc hezké a ty umíš parádně fotit.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

3. 4. 2017 20:55
Re: Líbí se mi

Tečko, naše lesy jsou z principu (biotop) báječně houbové! Jen už dávno nebylo dost vody, aby nějaké houby byly. Loni byl asi týden houbový - v červnu! Ale pak už nic, v září, obvykle nejhoubovatějším měsíci, bylo sucho, vyprahlo a úplně bezhoubovo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz