9.7.2020 | Svátek má Drahoslava



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOČLÁNEK: V kraji víly Netřebky, aneb Rok na Poděbradské rovině



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 7.1. 2019 20:31, přehled diskusí

Také děkuju:
Autor: Z. Vave Datum: 7.1.2019 20:31

za vaše komentáře na rajčeti.

Děkuju vám všem:
Autor: Z. Vave Datum: 7.1.2019 20:31

za celoroční přízeň a moc mě těší, že se mi snad podařilo ukázat, že i rovina má své půvaby. Krása je všude kolem nás. Tady je skrytější a v detailech.

Fotit budu určitě dál, možná ne tolik a taky o albech na rajčeti mám své pochybnosti. Ačkoli, kdo ví? A chci sledovat už ne proměny zahrady, ale proměny na zahradě, na to se moc těším.

Děkuji ti, milá Vave,:
Autor: Z. Hanča Datum: 7.1.2019 17:12

za tvůj seriál z Polabí. Psala jsi nejen v článcích, ale i v komentářích k fotkám tak, že bylo snadné uvěřit, jak ti ten kraj přirostl k srdci. Ukázala jsi nám jeho krásy, třeba i nenápadné, kterých by si člověk na první pohled ani nevšiml, a jeho tajemství. Přeji ti mnoho dalších šťastných výprav na místa známá i neznámá!

Díky:
Autor: Z. Asteris Datum: 7.1.2019 16:59

za to celoroční putování po rovině a seznamování s teď už Tvým krajem a za krásné pohádky.

Placatka opravdu nemusí a není nudná, fotky se mi moc líbily. Jsem jen podobně jako Dede kopečková, i když do kopce pořádně funím a s kopce klopýtám. Tvoje krajina je přehledná, jen mi v ní chybí lesy. Ale fakt je, že se teď na rovinu dívám přece jen trochu jinak. Ještě že máme tu zemi tak různorodou...A jsem moc ráda, že jsi spokojená a přeju Ti, aby se Ti na nových cestách životem dařilo.

Milá Vave,:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2019 15:36

díky Tobě za celoroční potěšení pro duši i oko. Bylo to putování s tebou nádherné a pohodové,jako pohlazení krajiny urovnané.Moc ráda jsem Tě četla a rozhlížela se po krajině, zda koutkem oka nezahlédnu vílu. Díky!

Milá Vave:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2019 15:20

moc ti děkuju za tenhle krásný rok ve vílím kraji. A ještě víc za naději, že se s Netřebkou ještě potkám :-)

Užívej si poklidné poznávání svého nového domova - samozřejmě jsi toho ještě spoustu neviděla, tak to má být a je to tak krásné, protože na tebe čekají nové objevy a nové radosti!

Vave:
Autor: D. Ruščáková Datum: 7.1.2019 14:35

rovina v tvém podání má vysoké nebe, hloubku a zrcadlení:)) Žít bych tam asi nechtěla, jsem dědičně i volbou kopečková, ale i já už díky tobě tu krajinu vidím jinak - když svištím po dálnici D11:))

PS: Co jsem přestala fotit pro fotočlánek, fotím mnohem méně, nesystematicky a navíc nedělám alba na rajčeti. Jak to tak vypadá, kázeň, když není daná závazkem, mi jaksi chybí:))

i já děkuji, Vave:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2019 13:07

za to, jak jsi nás provázela celým rokem té už své krajiny a typickým vavím pohledem nás nechala nakouknout do různých zákoutí.... kdepak, ani placatka nemusí být nudná a je v ní toho moc k objevování když se člověk umí dívat

a speciálně mě vždy těšil konec článku, který shrnul "sluneční posun" v průběhu toho kterého měsíce a připomenul i příslušný úplněk, ostatně závěrečný (většinou) západ slunce, na ten jsem se také vždy těšila

třešničkou na dortu pak byly pohádky, které píšeš líbezné a jsem ráda, že se s nimi budeme potkávat i dál - děkuji :-))))))

Re: i já děkuji, Vave:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2019 13:08

P.S.

na fotky se podívám asi až večer, momentálně koukám bez brejlí, protože na hlavě mám naplácanou barvu a ve dvě odcházím k doktorce :-DDDDDDDDD

Re: i já děkuji, Vave:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2019 16:32

Máš pravdu, Bedo, taky jsem vždycky ocenila informaci o posunech dne a noci. Člověk si to samozřejmě může najít i jinde, ale... v praxi nenajde a tady to dostal pěkně naservírované až pod nos.

Vave, chci poděkovat:
Autor: A. Lex Datum: 7.1.2019 12:57

za celoroční průvodcovství krajinou,kterou vůbec neznám. Nikdy bych nevěřila, že rovná placka, proti které je i Jižní Morava rozvernou vysočinou, může být tak zajímavá. Nádherné fotky, kdy jsi nám ji představovala byly třešničkou na dortu. I kouzelné povídání o víle a motejlovi pohladilo člověka po duši.

Vave,:
Autor: Z. Janaba Datum: 7.1.2019 11:39

vřelé díky za roční procházku teď už tvým krajem, který jsem znala pouze jako dost fádní plochu z jízdy autem po hlavní silnici. Viděno tvýma očima už v ní tuším překvapení přívětivých zákoutí, zrcadlení vody, iluzi pohádkových přeludů, staré stromy a hřbitovy... fantazii se zřejmě meze nekladou. Jen ji nechat pracovat! Ještě jednou dík.

Fotočlánky Rok:
Autor: Z. Lika Datum: 7.1.2019 10:40

mám moc ráda - těší mě, jak objevujete svoji krajinu, jak věnujete pozornost detailům. Foťák v ruce a hrozící termín člověka přiměje dívat se kolem sebe i trochu jinak :-)

Vave, díky za pěkné provázení tvým novým krajem. Předpokládám, že o zahradě i Netřebce a spol. ještě uslyšíme!

Milá Vave,:
Autor: Z. Yga Datum: 7.1.2019 8:33

bylo mi nesmírným potěšením se s tebou toulat tvým novým domovem - je stejně krásný, jako domovy nás ostatních (:o)). Nedej se zviklat tvrzením, že jenom kopečky jsou malebné ... nene, my rovináři víme své, viď.

Pozdravuj vílu Netřebku i jejího motejla a doufám, že nejpozději na jaře budeme vědět, jestli se z kuklínka vyklube motýl se zářivými křídly.

Opět jsi pozvedla laťku fotočlánků a už se těším, jak se s tím popasuje další fotovypravěč ...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 7.1.2019 6:38

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Vavísku, děkuju za zodpovědnou celoroční práci. Za pozorování maličké víly i za spoustu hezkých fotek, které dokazují, že i placka může být krásná :o)