Diskuse
PŘÍRODA: Ráno plné pavučin
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seL15i74k34a 30L81i78k10a
Tak jsem zaguglila a pavouci prý tkají v noci nebo za soumraku a pavučina jim trvá asi hodinu. A pokud se nedá opravit, prý ji recyklují - sežerou.
M87a67r79i23č33k72a 18C86r34o76s56s27e87t13t47e
Liko, jsi děkuji, jsi šikulka, umíš skvěle pátrat. No já zase našla tohle video kde jiný "org weaver" spřádá kulatou síť. I zrychlené je to dlouhé, ale i tak to stojí za to si posunovat a sledovat, nejen to spouštění a tvoření osnovy, ale i další přesné měření okýnek
https://www.youtube.com/watch?v=FlE-lGDA3k4
Manžel se před chvilkou vrátil z různých pochůzek, ale "zdržel se"i tím, že musel zprostřed silnice zachránit želvu
. Nemá moc ohebná záda, trvalo mu moment déle jen se pro ni sehnout a sebrat ji. Takže se -za jeho uprostřed silnice zastaveným autem -utvořila menší kolona, ale kupodivu prý nikdo netroubil a všichni v klidu čekali až želvu přenese stranou. No dostal za to ode mne pusu 
M61a98r63i97č63k40a 79C93r26o82s46s61e92t63t18e
Ještě k vláknu pavučin. Shodou okolností jsem večer četla v časopise zajímavé povídání o ptačích hnízdech. U kolibříků píší, že ti si staví hnízda z kousků lišejníků, drobků listů a...vláken pavučin, která jsou pružná a hnízdo se tak může později s ptáčaty trochu roztáhnout
Mám už pár let schované suché, ztvrdlé kolibří hnízdečko - tedy myslím, že je kolibříků. Našla jsem ho na zemi pod stromem, ale protože velikostí jen jako půlka menšího vlašského ořechu (vnitřek navíc zmenšený seschlou vystýlkou) pochybuji, že jiná ptáčata by se do něj vešla Ale ta vlákna dávají smysl, protože jsou nejen pevná, ale i lepkavá, takže ostatní materiál trvale slepí. Jen nechápu, jak kolibřík vlákno přenese - tedy aby se na něj neomotalo a nenalepilo. Prostě magie přírody!
T30v56í47ř17e30t50n72í68k 66Z25a58n41a
Maričko, moc dobře znám ten pocit, když člověk nafotí spoustu fotek něčeho fantastického... a ono to na fotce už tak nevypadá. Pavučiny se fotí dost nesnadno. Ale stejně se ti povedlo udělat pár moc hezkých fotek, užila jsem si je.
A vzpomněla jsem si, jak před několika lety jsme v Kácově na mostě přes Sázavu koukali s pusou dokořán - tam se snad nastěhovali křižáci z celého okolí! Bylo tam pavučin, kam se člověk podíval. Nevím, co je k tomu vedlo a víckrát jsme už nic podobného neviděli. Bylo to úžasné!
Z. Jajka
Před lety jsem čekala na Jiráskově mostě na večerní autobus a kromě Hradčan jsem koukala z mostu dolů na Vltavu a náplavku. Pod lampami byly obrovské shluky pavučin - světlo lákalo pavoukům očividně dostatek kořisti...
Z58v31í77ř17e15t55n12í37k 72J31i28t79u46r
Moc zajímavé, a fotky jsou pěkné, ne že ne.
R56a87d85k96a 49N36o56v93á69k68o36v70á
Také bych řekla, že jsou fotky povedené. Kam se ale všechny pavučiny poděly v tak trátké době? Že by si pabouci uspořádali u Maričky krátkodobou vernisáž?
Z50v94í26ř20e35t93n41í47k 80J48a44n93a15b38a
Máte to u vás hezky zelené, Maričko. Příjemný pohled na to zákoutí a zdá se, že se u vás líbí i pavoučkům. Mě jednou porodila paní pavouková na garnýži kuchyňského okna. Najednou se začalo snášet dolů množství černých teček visících na vláknech. Než jsem se stačila vzpamatovat, byly tečky pryč. Kam ti mrňousové zmizeli, netuším. Ale doma jsem posléze žádného pavouka nenašla, takže z toho byla záhada. Jsem ráda, že je rodné místo nepřitahovalo!
M56a46r60i80č57k35a 28C37r83o92s84s82e69t75t31e
Jano, děkuji, mám naši zahradu moc ráda. Měla jsem podobný zážitek, naštěstí ne uvnitř domu
Dvakrát jsem sledovala zrod nějakých titi pavoučků nebo broučků na síti kuchyňského okna (tedy za sklem venku). Objevila se tam maličká bílá kulička, jejíž střed se postupně plnil černými tečičkami a matinka vždy seděla někde o kus vedle. Bohužel v obou případech jsem propásla líhnutí, viděla už jen prázdný váček.
Z84.63M60a18t80y44l15d16a 20Z61.94M33a48t97y75l49d50a
Pavučina s kapkami je moje oblíbené místo- moc ráda se na ně koukám.
M12a43r97i98č57k19a 86C78r44o31s67s42e27t50t21e
Matyldo já také, často žasnu, že pavučiny přežijí i zdejší liják a vichr
No pavučina je vlastně takové řešeto, její otvory nekladou dešti odpor
L71i71k59a 62L80i43k95a
Maričko, to se ti tam vylíhla generace pavoučků - nebo pavouků? Dokázala jsi je určit? Tyhle záclonky jsou ohromně dekorativní a jsem ráda, že nejsem moucha, takže se jimi můžu kochat. Vlákno pavučin má zajímavé vlastnosti a je předmětem vědeckého zkoumání - hodilo by se umět ho vyrobit!
M57a21r41i53č70k94a 40C93r87o84s27s45e41t66t41e
Liko, i v těch nižších pavučinách jsem pavoučky buď neviděla, nebo rychle prchali pryč. Ale podařilo se mi na netu najít pavoučka, který má síť v cykasu. Orignální fotka je natolik velká, že jsem si ho mohla přitáhnout a podle barvy a vzorku se "zeptat googlu"
Je to jeden z druhů "Orchard Orbweaver", kteří májí rádi listy typu palmy, takže proto je v cykasu. Takhle vypadá
Z33v84í16ř51e31t11n98í82k 48X76e43r53x22o76v36á
hezkou alabamskou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 
Mokré pavučiny (zvýrazněné miniaturními vodními kapičkami) jsou nejlépe vidět. Možná všechny pavučiny vítr neponičil, možná jen vyschly a ukryly se tvému zraku
M25a85r69i68č47k50a 87C25r64o26s82s14e36t78t56e
Ano, na pavučiny s kapkami vody je radost koukat ! Jak se zvyšuje zdejší vlhkost vzduchu, množí se i pavučiny. Možná i proto, že s vlhkostí je více hmyzu a snaží lov do sítí. Takže teď je na zahradě spousta různých pavučin, ale jak píšu v články, dost jednotlivě, daleko od sebe.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz