Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

L67i37k70a 92L77i63k66a

11. 7. 2024 21:04

Odpovědi: 1. klisna nebo kobyla (první neměla hříbě, kobyla už ano). 2. 14-20 galonů denně. Americký galon je zhruba 3,8 litru, račte si dopočítat 3. Slepé úhly - podle videa je to místo mezi očima, přímo za tělem a na konci huby. 4. Víc bílkovin má vojtěška. 5. Koně nedokážou zvracet - co spolknou, musí projít trávicím traktem (nebo volat veterináře).

Děkuji za účast!

Foto

Čekám netrpělivě, jestli se tu objeví správné odpovědi. O svých znalostech nemám valné mínění, ale třeba jsem se někde trefila.

Foto

Protože jsem si pustila angl. video, něco z toho vím, takže to se nepočítá.

Jinak k tomu druhému videu. Samozřejmě že kůň umí plavat, ten, co má na hřbetě pána se zdá jen brodit (i když tedy pomalu po uši), zato druhý kůň se mi zdá že opravdu plava a to i s paní na hřbetě. Opravdu to kůň dokáže i s lidskou zátěží (sece bez sedla, ale i tak)? Osobně jsem to tedy nikdy neviděla, ale třeba ve Westernech jezdci vždy "brodí brod".

Foto

Napsala jsem příspěvek, který mi redakce stopla - asi se jí nelíbilo, že jsem řekla, že některým koňským samicím se při nepřístojném chování říká jako samici tura na oblaku . Jsem zvědavá, jestli toto projde

Foto

Nevím z toho nic neb jsem asi vše zapomněla. To už je roků, co jsem oblast kolem koníků opustila, jezdila jsem s tatínkem avšak jen v jízdárně a pak na poníkovi. Mám koně ráda, když jsem pod jednoo spadla, překročil mne, díky Helenko, někdy se mi o té kobylce zdají sny. :-)

OT, mám zase problémy s připojením, tak se omlouvám, že někdy nediskutuji, je to asi mým střičkým noťasem neb v mobilu problém nemám,jenže z mobilu se sem nedostanu.

Foto

Koupání v Orlici? Tak to musí být tady někde poblíž. Kvíz - nevím, něco málo bych hádala. Koně miluju. Bývalo u nás parkurové hřiště, v sedmdesátých letech bylo zastavěno. Dokud bylo, chodili jsme se dívat na závody. Jezdit jsem chtěla, ale nemohla kvůli vadným kloubům. Na prázdninách u prarodičů jsem se s koňmi setkávala (psala jsem tady - Nejkrásnější prázdniny). Vysokou zemědělskou jsem měla napsanou jako druhou vejšku, kdybych se nedostala na práva. Za dob studií jsme s kámoškou jezdívaly do Chuchle na rovinové dostihy. Na Pardubickou se nekoukám, mám o koně strach. Jezdecký spolek tady pořád je, občas potkáváme koníky při venčení v lukách. V Koře se obvykle probudily honácké vlohy a začala kolem koníků lítat a nahánět je. Ze začátku problém, pak už jezdci věděli, že je třeba zastavit a počkat, až si honáka odvolám.

ZM

Z25. 54M24a76t71y45l52d64a

11. 7. 2024 10:43

Myslím, že kůň neprdí, a proto mívá koliky.

ŠM

asi nás bude víc, kdo jsme měli koňské období...dokonce jsem dělala přijímačky na hnojárnu a chtěla být chovatelkou koní..to už je 42 let, nevzali mne a z devítky jsem šla na strojárnu..

Foto

hezký koňácký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům

protože jsme měli jeden čas poměrně dlouhé období, které jsme trávili v sedlech... tak odpovědí dost vím. Něco bych si musela ověřit, něco netuším...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz