20.9.2020 | Svátek má OlegDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Dareček ve dvou letechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 30.12.2014 14:47, přehled diskusí

Alex:
Autor: E. Šusová Datum: 30.12.2014 14:47

Čtu až teď, ale bavím se tu  moc hezky. Sedím s hubou kolem celý hlavy a směju se při představě vašch společných procházek :-). věřím, že máš o Darečka strach, ale........... jak sama říkáš, užívá si tak svého kočičího života.

Milá Alex,:
Autor: Z. Jenny Datum: 29.12.2014 18:51

moc hezké,přávidím Ti procházku s Darečkem, to je úžasné!

Kočkopes spolehlivě funguje a to je moc dobře. U nás je taky pohoda.

Ája a Daník se vstupu přes někdy zavřené dveře nedožadují jen sem tam krátký slabý štěk, když je zapomenem. Za to malá Babu, ta poslední nalezkyňka, jeskyňka jedna, má to 4kg a umí bušit do dveří jak vojenský bubeník.A Čita, ta vyluzuje zvuky plačícího mimi tak srdceryvně,že nelze oddolat.

Jo a zcela náhodně jsem zjistila, že Babu je modrá ruská bolonka,viděla jsem obrázek-foto v příloze nějakých novin, tak jsem rychle prolítla nett a je to naprosto stejný pes. Vůbec jsem takovou rasu neznala.

Milé čtení:
Autor: Z. Dalmi Datum: 29.12.2014 18:30

právě vhodné k pohodovému dni. Takový dnes máme :-)

a zase závidím...:
Autor: M. Crossette Datum: 29.12.2014 18:24

to bezproblémové soužití kočky a psa. Ale jen tak trochu, my už se vyrovnali s tím, že u nás tohle nikdy nebude.

Milá Alex krásné počteníčko. Fotky jsou nádherně ostré a ta kompozice obrazů ! K té předposlední fotce - kdybych nevěděla, k čemu se vztahuje, tak by mohla být plakátem na pomoc kočičkám - "opuštěná kočička, sama v mrazivé, zasněžené krajině - najde i ona u někoho svoje teplé doma ? :))) Srdce by na tím pohledem usedalo. Při tom jaký to klam - z fotky se nepozná, že tahle "opuštěná" kočička si to štráduje za milující paničkou a oddanou pejskou :). Naše bývalá kočka Kotě (velice se podobala právě Darečkovi) s námi také v Illinois (kde jsme ji našli) chodila na krátké procházky. Ale vždy sama přesně odhadla jak daleko, pak se vrátila. Všude kolem byla pole, aut málo, tak nebezpečí bylo minimální. V noci ale spala doma.

Naše Smoky v prvních dnech u nás propadala panice zavřených dveří. Zuřivě pod nimi škubala koberec, takže jsme pod dveře museli vložit kus jiného. Pak si zvykla. Současné kočky si zvykly být zavřené v ložnici, jinde se jim to nelíbí. Woody se za mnou dobývá do koupelny, takže než vlezu do vany, musím pootevřené dveře zevnitř zatarasit botou, jinak by je Woody rozrazila dokořán a do teplé koupelny by mi táhlo (měla bych vyzkoušet tvůj vynález, jen nevím, jestli by uměla z koupelny packou dveře otevřít). Lucky když chce ven nebo dovnitř, vestoje mašíruje na skleněných dveřích. A už přesně ví, že je doba pustit je z ložnice a vehementně se toho domáhá. Tím ovšem provokuje Trixie, která běhá ke dveřím čuchat (a občas hrabat), takže jsme tam raději vyměnili poctivou kliku za kulatou a ještě je tam zátaraz - co kdyby se ji Trixie podařilo pootočit).

A na noc jsem byli nuceni začít kvůli Lucky zavírat pokoj s počítačem a manžel svoji koupelnu (v ložnici), protože Lucky je horolezkyně - skáče na tiskárnu nad stolním počítačem a v koupelně na dlouhou stojatou poličku, kde má choť různé lahvičky s tekutinou a na podlaze jsou dlaždičky !

Re: a zase závidím...:
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 19:57

Maričko, otevírají si spolehlivě oba a z obou stran. Napřed jsem se obávala, že Darek, který je skoro o 15 kg lehčí bude mít problém a gumku jsem nechala dost dlouhou (volnoua měkkou). Ale jak se ochladilo, (schodiště moc nevytápíme), hned jsem gumku udělala víc na tuho a Darek opět nemá problém :-).

Dnes napadlo asi 2 cm sněhu a Darek byl s námi na delší procházce, ale statečně se za námi ploužil a nechtěl jít zpět domů. Dokonce jsem mu nabídla, že ho vezmu pod bundu. Kdepak, on si to statečně odpochodoval a to ho ještě dnes bůhví proč, proháněla Ajvina. Vždycky ho zažene na nejbližší strom. Moc se nezlobím, alespoň trénuje únik před jinými psy.

Teď vedle sebe leží kde? Na mé posteli.

Povedené:
Autor: Z. Tora Datum: 29.12.2014 18:23

Alex, moc krásné povídání. Mají se u tebe moc dobře oba :-)

Milá Alex, Darek je ale už kocoura! :
Autor: D. Ruščáková Datum: 29.12.2014 16:49

A s Ajvinkou jsou panečku pořádná dvojka - ti tě nenechají zlenivět:)) Líbí se mi, že je to takový kočkopes:)) U nás na vsi na naší cestě taky bydlí pán, který chodí venčit dva jezevčíky a s nimi chodí veliký rezavý kocour, ale fakt je skoro oranžovej:)) A tak když jedu kolem nich autem, pán obvykle chytí jezevčičí amazonku do náručí, toulavého frajera jezevčíka má na vodítku a já tedy ze všech nejvíc střehnu na kocoura, protože se bojím, aby mi nevběhl pod kola.

Blbá je ta neovladatelnost při ošetření, ale vzhledem k tomu, jak se do útulku dostal (grrr), se mu nedivím, že je nedůtklivej. Ale co víš, třeba se i tohle obrousí:))

Jsem ráda, že máš veselou a akční smečku - sama jsi hned veselejší (a akčnější:)))

Re: Milá Alex, Darek je ale už kocoura! :
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 20:04

Kdepak nevběhne, ten je někde mazaně zalezlý a čeká až přejede nebezpečí.

Krásné a hřejivé počteníčko:
Autor: Z. Vave Datum: 29.12.2014 16:42

jsi napsala, milá Alex. Tleskám! Četla jsem už ráno, ale musela jsem do práce něco nutného zařídit, tak se k psaní dostávám až teď.

U nás jsou dveře přes den většinou všechny otevřené, někdy zavírám svoje, abych šitím nerušila, ale ono to je jedno, protože tam jsou dvířka. Ty nejsou mezi kuchyní a obývákem, ale dveře jsou buď otevřené, nebo se dá do obou místností dostat z druhé strany, přes nikdy nezavírané šoupačky. Dvířka taky nejsou do Vaškova pokoje, to si tak nechal udělat při rekonstrukci před třemi lety, aby ho kočky nerušily při nahrávání. To ony respektují, nedobývají se dovnitř, jen si každé časné ráno na ty dveře zabouchají, aby jim posluha naservírovala snídání. :o) Tu bouchací službu má na starosti odjakživa Mikeš, jen když je posluha nedbalá, přijde mu na pomoc Bertík.

To Rózička přichází až k hotovému a nechává se milostivě zvednout na stůl, kde má připravenou svou růžovou mističku. :o)

Přeju všem pěkný podvečer. <3

Re: Krásné a hřejivé počteníčko:
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 20:03

Takhle si to zařídil páneček do svého pokoje. Zavřel dveře, aby měl klídek a ani jeden na dveře neťukne. Ale u Darka má smůlu, protože ten když začne na schodišti ječet, tak je slyšet přes každé zavřené dveře. Za to ráno je spokojený, když jeho dveře otevřu a oba miláčkové se na něj vrhnou, nebo si hrají. To Darek se zabalí do koberečkové předložky u postele a Ajvi ho z ní rozmotává, nebo ho v tom balíku tahá po zemi :-). Jít pro foťák a točit, nemá smysl, jen bych se hnula z místnosti, hned by mazali za mnou.

Re: Krásné a hřejivé počteníčko:
Autor: Z. Vave Datum: 29.12.2014 21:10

Musíš holt chodit stále s kamerou v pohotovosti, milá Alex, protože tohle bych moc ráda viděla. :o) Oni jsou úžasná dvojka! <3

Re: růžovou mističku. :o):
Autor: M. Beda Datum: 29.12.2014 22:20

"Rózička přichází až k hotovému a nechává se milostivě zvednout na stůl, kde má připravenou svou růžovou mističku." - to je tak pěknééééééééééé (srdíčko)

Alex, tak se tu culím:
Autor: M. Beda Datum: 29.12.2014 12:57

jak je to vyprávění milounké - je z toho cítit tvoje láska k těm tvým chlupatým průvodcům životem a to je krásné :-)))))

"je to náš Darek II., úžasně chytrý a inteligentní, hrdý a z poloviny nezávislý a z druhé poloviny závislák" - no ano, je to holt SKUTEČNÁ kočka... ony ty moje jsou taky nezávislé, ale nějak to v tom malém uzavřeném bytě není tak zřejmé...

ale zavřené dveře teda taky nesnášejí, a to obě - když jsem zkoušela Zuzanku zavřít v ložnici, aby se v klidu najedla a Nyny jí to nechtěla uchmatnout - Nýna se tam drásala, protože jí to uchmatnout právě chtěla, a Zuzanka se taky dobejvala na ty dveře, že bez Nyny jíst nebude... tak jsem to vzdala

no a krásné jsou i fotky na rajčeti (plus v článku hlavně ta první) - už jsem to tam okomentovala, chicht

Re: Alex, tak se tu culím:
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 13:33

Bedo, něco jsem napsala na Rajče, ale tady pokračuji. Někdy z těch sedátek kouká do ložnice, kdy jako už míníme vstávat. Leží tam jak kočičí bůžek, s nohama pod sebou a jenom mžourá. Také dobře vidí sousedům do kuchyně a to je zřejmě zajímavější ;-).

Zavrene dvere se u nas tez netoleruji:
Autor: H. Williamson Datum: 29.12.2014 12:20

Nejvic to nesnasi Kuliferda, ktery se primo zoufale vrha na kliku - kliky mame kulate, ale obcas i to se mu podari. Jakey je pes hodny a ohleduplny, tak ten jen smutne kouka. Nejvic jedno je to Pepovi Navratilovi, ktery travi cast dne venku a doma hlane spi. A ten kocour teda umi spat. Muzu ho i ve spani poposunout, otevre jedno oko a necha se manipulovat. A kdyz ma pocit, ze ma hodne svetla, tak si zakreje oci tlapkou.

Jink mila Alex chapu tve dilemma - kocour si venku uziva kociciho zivota a ty mas o nej strach. Takovej Pepa, ten taky musi ven. Co mne uklidnuje je, ze Pepa je venkuznaly a chytry, obezretny a vycepovany od jeho maminy, ktera, kdyz kotatka se cpala, kam nemela, tak jim nabancila.

Jinak mne fakt cascinuje, jak Darecek chodi s vama na spacir. Mas moc peknou smecku.

Re: Zavrene dvere se u nas tez netoleruji:
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 13:40

Na rozdíl od Vašeho Pepy, je Dareček samouk, protože k nám přišel z útulku když mu bylo  7 TÝDNŮ  !!!! a v útulku se ocitnul jako pětitýdenní !!! v malé krabičce zavázané provázkem pevnou člověčí rukou, u dveří útulku. Byli tam tři sourozenci a jeden se už mezi tím udusil. Takže proto je to takový Drsný Darek (drápy, zuby, nulová manipulace, když on nechce, nebo se cítí ohrožený, opravdová malá šelmička).  Já jenom věřím, že za ty dva roky, se už také ledacos v našem okolí naučil, viděla jsem ho, jak se před lidmi přicházejícími po ulici, schová do keře nebo pod auto a až si je jistý, že je to některý ze s ním spřátelených sousedů, tak vyleze. Prostě, už si dává pozor, stejně jedná i vůči psům. Tam zase leze na stromy.

Klikr mě dostal :-):
Autor: Z. Lika Datum: 29.12.2014 12:06

Alex, jsi důkaz, že klikr funguje! Mám ráda spokojené sebevědomé kočičáky. A navíc takové fešáky :-)

Re: Klikr mě dostal :-):
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 13:43

Ano, jsem chápavé stvoření, mají mne dobře vychovanou. Čekám, kdy budou se mnou chtít skládat zkoušky, Dobře vychovaného pánečka, -ničky. Stejné to mají s pánečkem. Ten má ještě lepší výsledky neboť je na naše miláčky víc měkkosrdcatější než já.

Bezva, :
Autor: Z. Matylda Datum: 29.12.2014 11:16

Dareček je vážně kočkopes :) I naše zvířena špatně snáší zavřené dveře v domě, ale naštěstí to já taky, takže je všude otevřeno. Pokud ne, tak Borůvka do dveří mlátí packou, Světluška na ně skáče a Maceška se tam prostě snaží vecpat a dokáže šťárat packou do mezery mezi dveřmi a rámem tak, že to nikdo nevydrží a radši otevře.

Jen tu obtížnou ošetřovatelnost ti teda nezávidím.

Ahóóójky:
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 11:14

koečně jsem doma, musela jsem vyjet do toho posněhávání a ještě vrátit knížky v knihovně a načerpat další :-). Musím si umýt okna, protože ten slaný sajrajt brání ve výhledu při řízení :-(.

Ano, Zano jsou stejně staří a sbírají své manýry navzájem. Když Ajvi začne štěkat (rozuměj řvát) a chce jít vynadat ven na zahradu nějakému kolem jdoucímu cizímu psovi, tak se Darek cpe s ní ven. Je to legrační, protože očekáváme, že začne také brzy  štěkat.

Hezkééé :-):
Autor: T. Zana Datum: 29.12.2014 10:06

Moc pěkně se to čte. Přijde mi, že jak jsou oba stejně staří a společně vychovávaní, tak má Darek trošku psí manýry.

Taky tu od rána sněží, což mě šíleně štve, protože bych si potřebovala zajít do práce něco zařídit. Do konce roku, takže by to šlo i zítra, ale to se bojím, aby neklouzalo ještě víc.

Sypu na zábradlí sýkorkám. Jsou při tom kouzelné, nejdřív posedávají na kaštanu před oknem, pak přiletí na zábradlí balkonu, ještě se párkrát přesvědčí, že opravdu nikdo nikde, pak popadnou kus ořechu a frr pryč. Vypadá to poněkud loupežnicky :-) Teď se tu mihla i pěnkava, tu už jsem dlouho neviděla. Ale na balkon nešla.

Re: Hezkééé :-):
Autor: Z. Xerxová Datum: 29.12.2014 10:37

já před chvilkou s Vilíkem pozorovala ptáčky - učíme se že kos kluk má žlutý nos a kosice holka nee - a tak... Lítá nám toho mocmoc - mám radost, že letos mám plnou sestavu sýkorek - včetně parukářky, uhelníčka i babky.

Nesmekni se - dávej bacha .

Dítka jsou s tatínkem na sáňkách, já s Nightem vařím, Pepa je v práci a mlaďaska spí (má dneska slíbený prázdniny :o))

Re: Hezkééé :-):
Autor: A. Lex Datum: 29.12.2014 11:15

Ajaj, musím jít nasypat do krmítka. Už začátkem listopadu v očekávání tuhé, kruté zimy jsem nakoupila kila slunečnice a různých zobů.

Re: Hezkééé :-):
Autor: T. Zana Datum: 29.12.2014 15:05

Tak jsem výlet ve zdraví zvládla (teda Franta šel se mnou), někdy kolem poledne přestalo sněžit, ale zatím to ani v centru netálo.

Sýkory jsou tu v naprosté většině koňadry, ale občas se objeví uhelníček.

Krásné povídání:
Autor: M. Sedláková Datum: 29.12.2014 9:01

Oni jsou ti kočičáci všichni mazaní. A umí si prosadit svoje.

Nenápadně ale jistě.

Míša z Plzně

Dareček je dáreček! :))))):
Autor: Z. Rpuťová Datum: 29.12.2014 7:51

Krásnej dáreček! Osobnost!

Já zas mám od včírka peklo na zemi, neb dle Evelínova názoru, mrznu a sněžím a vůbec provádím nepřístojnosti, za což je mě nutno sprdnout. :)))))

Re: Dareček je dáreček! :))))):
Autor: M. Beda Datum: 29.12.2014 12:40

taky je to pravda!!!! že provádíš nepřístojnosti - mrzneš a sněžíš až do Prahy...

Re: Dareček je dáreček! :))))):
Autor: Z. Rpuťová Datum: 29.12.2014 13:13

Hehe!

Zdá se, že Evelín chytil poslední kuchyňskou myš!

Ale hrál si s ní trouba jeden, takže hrozilo, že mu uteče. Tak jsem se projevila co panička Herodes a vyhodila je oba na mráz!

Za dobrotu na žebrotu....

:))))

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 29.12.2014 6:59

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Alex, moc hezká je tvoje smečka. Oba "mládežníci" pěkně zaplnili mezery po svých předchůdcích. A rozhodně se nenudíš. A máš krásné fotky (ale to se u tebe automaticky očekává  :o) ) 

Tady je stále veselo, navíc od noci sněží, takže půjdu s dítky vyhrnovat sníh. Uvidíme, jestli se psisko moc nerozjede - doma je to s dětmi úplně v pohodě, ale venku ho jeho nadšené šílenství ještě občas zradí - a jeho průlet či hravé přistrčení dítka neustojí. A hlavně mrňavka nemá kontakt s tou hnusnou bílou studenou mokrou věcí ráda.

krásně jsi to napsala...:
Autor: Š. Matyášová Datum: 29.12.2014 6:08

mohou si být podobní,stejní nebudou...ale i přes ty záclony (u vás) a buzení v půlčtvrtý ráno (u nás) , je milujeme....