21.4.2021 | Svátek má Alexandra


KOČKY: Tady je Fouskovo

6.3.2015

Fousík

27.02.2015 to bude 5 měsíců, co si mě přinesli z útulku. Za tu dobu jsem se náramně vylepšil.

Kožíšek mám hedvábný a čistý, žádná verbež se mi v něm už neprohání. Boky se mi zaoblily, packy zmohutněly a hlava získala velmi ušlechtilý tvar. Jsem pan kocour.

4 Fousek

I to zažívání se mi konečně upravilo. Zabraly granule až Hills id. Teď jsem na Hills Stomach sensitive. Občas to proložím nějakou dobrou a kvalitní paštičkou či kapsičkou.

Jen o něco jsem přišel, v lednu jsem byl na kastraci. Dopadlo to dobře.

Když to shrnu, tak se mám dobře. Mají mě rádi a já je.

Panička

Teď se to s vaším dovolením pokusím shrnout já.

Fousek se nám už natrvalo usadil v srdíčku. Smutek po Honáskovi tam sice ještě pořád je, ale s Fousínem se to snáší lépe.

Fousek nám zmohutněl. Váží 5 kg, ale dle slov naší paní veterinářky není obezní. Jen mohutný. Plná miska je jeho velká láska. Dostane své a při jídle ze své misky očkem pokukuje po misce Hepinky. Pořád se řídí heslem „Kocour se snaží, kocour má.“

3 Fousek

Jeho zvukové projevy se podobají spíše vrkání a pískání než mňoukání. Zvláštní je, že žádná naše kočka vlastně nemňoukala. Hepinka je kočka mlčící, mňoukne málokdy. Honásek spíše vyl než mňoukal. A Fousín se projevuje jako holub spářený s hrdličkou.

Vztah Fouska a Hepinky je nevyrovnaný.

Fousek je ve své podstatě kliďas a Hepču má na háku. Ale hrozně rád ji provokuje. Přijde k ní a hledí, provokativně hledí. Hepča syčí, vrčí a může se zbláznit. Fousek sedí jako přibitý. Pak vyrazí a prožene ji po bytě. Já si myslím, že se tím hošík baví.

Když k nám přišel Honásek, byly Hepče 2 roky. Honzíka proháněla. Časem si to mezi sebou srovnali. Jenže teď je jí už 12 let a Fousínovi 3 roky. Už nemá holka ty nervy a výdrž mládí. Navíc s příchodem Fouska chytla laryngitidu a bylo jí opravdu zle. Přeléčili jsme ji antibiotikama. Ale špatně jedla, tak zhubla. Hodně zhubla. Navíc ji provokuje, jak jí Fousek leze pořád do misky. Byla zvyklá, že do její s granulemi Honásek nelezl. Vyřešili jsme to, že ji krmíme odděleně. Už se je to lepší a Hepinka přibírá.

Věřím, že se to vyřeší, občas už leží vedle sebe. A navíc kastrací se Fousek uklidní a bude lépe.

5 Fousek

Foto: autorka

Míša z Plzně Neviditelný pes


Pronájem bytu 2+1 56m2
Pronájem bytu 2+1 56m2

náměstí Svatopluka Čecha, Praha 10 - Vršovice
14 000 Kč/měsíc