21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Zmrzlíci aneb jak to chodí na jihu...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 30.1.2009 11:21, přehled diskusí

KOČIČÍ DÍK:
Autor: Majka Šrámková Datum: 30.1.2009 11:21

VKočindy a mrňata děkují všem,  kteří si u nás objednali.

Jendovi, co nespasí celý svět, jsme zřejmy všichni tady k smíchu , ale pro nás je podstatné, že jste pomohli spasit černou kočičí smečku  - vypadá to, že z nich vyrostou černí čertíci, zatím se drží...

Budeme rádi, když nám zachováte přízeň.

Ještě jednou díky a krásné dny

manžel: "Já žádnou kočku doma nechci":
Autor: Jana Pešková Datum: 28.1.2009 11:56

Taky mám 3 kočky - 1 proužkovaná kočička, objevila se v naší ulici jako kotě. Pak jsem zjistila, že patří sousedovi, který populační explozi své kočky řeší zdí od stodoly... A už nebylo síly, který by mě donutila kotě vrátit, sprostě jsem ho sousedovi ukradla. Manžel prostě rezignoval, teď je z ní krásná, kastrovaná, rozmazlená Ervína. Asi za 3 týdny přišla kolegyně z práce s tím, že u nich na chatě vyhodili lidi z auta kočku a oni mají dvě dogy, takže bude muset do útulku. Jmenuje se Egon, krásný kastrovaný rezavý kocour - manžel taky rezignoval. A máme sourozence Kischovi. Sestra mě varovala, že když jsou 2, tak můžou být i 3. Tvrdila jsem, že další už ne. Za 2 měsíce se na půdě objevil dospělý rezavý koucour, typický vesnický tulák, samá jizva, hubený jak dlažka. Tak jsem ho začala krmit (když on měl hrozný hlad) a napájet (když ona byla zima), pomalu se ochočoval, ale pořád byl venkovní. Pojmenovala jsem ho Garfield, i když to jméno k němu moc nepasovalo. Pak přišlo jaro a Garf přišel chromý, s rýmou, zubožený. Rozhodla jsem, že ho musím vzít domů, protože by venku nepřežil. Byl 3 dny zalezlý v prostoru na dříví u kachlových kamen a uzdravil se. Manžel rezignoval. Teď už dělá čest svému jménu, má skoro 6 kilo a blaženě se rozvaluje na křesle a ukazuje tlusté bříško. Ne, že by manžel neměl rád zvířata, naopak, spolu jsme si pořídili voříška Verunku z útulku, ale narozdíl ode mě má rozum a ví, že hodně zvířat hodně práce. Ale když se u nás nedávno objevilo odrostlé černé kotě, kousla jsem se a po víkendu u nás jsem ho vnutila kolegyni. Stejně ho potřebovala pro babičku - přišli o starou kočku :)

zkostnatělá mentalita:
Autor: kočkamňau Datum: 28.1.2009 11:15

nepřežívá jenom na jihu,ale všude,u 90% lidské populace není citlivost pro druhé,pouze pro sebe a běda,mohlo-li by dojít k materiální újmě,mám na mysli,kastraci,krmení,odčervení,péči.Těmto lidem se jejich vlatní péče o okolí vrací a otiskuje v mizérii ve vlastní mysli a pak jsou nespokojení s vlastním životem a o to častěji nakopnou kočku,nebo psa.Když jsem nedávno,jak byly mrazy, běžela od tramvaje ke zraněnému holubovi,měla jsem radost,že zájem projevilo mnoho dalších lidských bytostí,holoubek se dostal do depozita,mám krásný zážitek,hřejivý na srdci,z lidí,jak jsem držela holoubka v náručí,jeho důvěru,slečna,co tam se mnou čekala,říkala,že se to mezi lidmi lepší,ale bude to trvat dlouho,v to doufám,že se to zlepší.Také si přeji,aby si lidé nepořizovaly domácí mazlíky,o které pak nemají zodpovědnost se postarat,nebo ho pro změnu tahají místo panenky v kočárku,infantilita a imbecilita lidského plemene nezná hranic.To jsem se zase naštvala....ach,jo,.Díky moc všem,co se starají,děkuji moc za tyto Míci,za příběh,ať se mají lépe,než dosud.

Re: zkostnatělá mentalita:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 11:28

Milá kočkomňau, ono to naštvání bylo nejspíš na počátku řady postojů a činností, o kterých se tady můžete dočíst. A taky poznání, že předělat svět a lidi v něm jde jenom tak, že člověk zkusí předělat sebe... Svoje postoje, formované často lhostejným okolím. Nemůžeme udělat moc, ale každá kapka dobrá. I ta holubíV

černé kočky:
Autor: teta Datum: 28.1.2009 9:35

Černé kočky opravdu nikdo nechce, snad jsou to pověry. My jich teď máme deset. Bydlíme v Praze, dvě koťata, která jsou spoluzakladateli té kočičí rodiny jsme dostali od sousedů s komentářem "chcete je, nebo je máme utopit", takže je vidět, že zmíněná mentalita není jen na venkově. Třetí jsme kdysi vytáhli poloutopenou z řeky. Čtvrtou, která nám po šestnácti letech odšla v neděli za duhový most ,jsme našli prochladlou ve sněhu na Jižním městě. Kastrujeme, ale dvakrát jsme nestihli vybalancovat nekastrovat příliš mladé /  kastrovat když jsou schopni založit rodinu. Ale nikdy nás nenapadlo se koťat nějak zbavit. On je to problém, když jsou ve vrhu kočičky i kocourci, ale naposledy jsme to vyřešili s paní doktorkou injekcí pro kočičky, která zajistí odklad jejich plodnosti, takže budou všichni kastrováni zhruba v roce. Je to takový kompromis, opakované použití té injekce by prý nebylo pro zdraví kočiček dobré.

Re: černé kočky:
Autor: MaRi Datum: 28.1.2009 9:41

vy máte desetihlavou černou kočičí smečku???? Nic se v ní neprobělává?

Re: černé kočky:
Autor: teta Datum: 28.1.2009 9:57

Jen u někteých pár chloupků pod krkem. Jinak je zajímavé, jak se liší kvalita srsti. Jeden kocourek ji má hodně dlouhou. Jedna kočička takovou polodlouhou. I ta krátká srst je různá, někdy elegantně hladká a přilehlá, někdy tvrdší, jako mají britské. Dáváme jim jídlo do jedné velké obdélníkové misky a je úžasné vidět pohromadě těch deset tělíček. No tělíček, nejsou to, zejména kocourci, žádní prckové, Ota má 6 kg. Půl roku jsou na chatě, půl roku v bytě v Praze. Vycházejí spolu dobře, i když je rozptyl věku od Jizerky (ta je na Hadopasích a je to vlastně pramáti) až po ty poslední roční, zřejmě hraje roli, že je to rodina. Na chatě nemilosrdně vyženou ti naši kastrovaní kluci cizí kocoury, kteří by se zajímali o naše kočičí holčičky i z přilehlých zahrad. Máme štěstí, tam zrovna žádné kočky nemají a tak si sousedi libují, že jim ubylo myší a hryzců.

Re: černé kočky:
Autor: Kočka Datum: 28.1.2009 10:12

Na hryzce nic jiného než kočka neplatí.

Re: černé kočky:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 10:49

Dobrá pomoc jsou ježci - tedy ne proto, že by hryzce lovili, ale jsou to zvířata s noční aktivitou, kdežto hryzci s denní. Hryzci jsou v noci obtěžováni dupajícími ježoury a stěhují se do klidnějších končin. To si nedělám dobrý den - u nás na zahradě to funguje řadu let a ježky si předcházíme. Fakt je, že kočkoury máme taky... jen nepamatuji, že by některý "na našem" ulovil hryzce.

Re: černé kočky:
Autor: LA Datum: 28.1.2009 9:59

Černé kočky opravdu nikdo nechce - ne tak docela. Já bych například strašně moc chtěla (nejradši mám černé kočičky), ale nemám vhodné podmínky. ;-(

Smečce posílám důkladné podrbání.

Re: černé kočky:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 10:01

Miluju černé kočky! (Asi proto teď žádnou nemám, ale CD neměla na skladě). Desetihlavá komplet černá smečka, to musí být pohled... S tou kočičí "antikoncepcí" mám v popsaném případě taky dobrou zkušenost (raději dávám kastrovat starší, asi tak roční zvířata, a to je u kočenek trochu problém), ale opravdu by se neměla opakovat - hrozí různé záněty a následná sepse, prostě je to dost dryák... Drbu vaši černou smečku - a díky za ně.

Re: černé kočky:
Autor: jiný Honza Datum: 28.1.2009 11:16

Nááááhodou taková černá kočka (tak jeden z tisíce chlupů je bílý) je nesmírně elegantní a dekorativní (teda když vám zrovna nelikviduje domácího křečka). Obě naše kočky jsou tedy abych tak řekl polovenkovní (no, po tom inkriminovaném incidentu spíš třičtvrtěvenkovní ;-P). Doma se napapají a vyhajají (samozřejmě v peřinách a ta černá navíc moc ráda v křesle nebo na židli - obé s černým potahem, takže již byla mnohokrát zasednuta - nevím, pro koho to byl větší šok;-D) a jinak hurá ven. Tedy ven... Mají-li kočky pocit, že by se dalo proklouznout domů, zdržují se ve sklepě nebo v blízkosti vstupních dveří, jinak okamžitě mizí ze zahrady přes cestu (naštěstí málo frekventovanou, obě se navíc bojí aut i lidí) na pozemek k opuštěnému domu a my o nich nevíme třeba celý den.

Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: Alex Datum: 28.1.2009 7:40

co se týká chovu malých zvířat je v Čechách a na Moravě na vesnici velmi rozšířená, netýká se to jenom Jihočechů. Zodpovědnost, ve většině případů, je nulová za zvířata, která nedávají mléko, maso, vejce apod.

Jasně,:
Autor: Minda Datum: 28.1.2009 9:26

co se nedá sežrat, není k ničemu :-(((((

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: Karolína Datum: 28.1.2009 9:59

já se ovšem moc obávám, že i tato zvířata, která jsou nějak užitečná, to nemají v životě lehké!

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 10:37

Bohužel, "městský" přístup k domácím zvířatům není zdaleka vždycky hodnocen jako ten zodpovědnější - spíš jako jakási marnivost: voni už v tý Praze - Brně, Hradci, Pardubicích, Jihlavě, dosaďte, co libo - nevědí coby. Kdo to kdy slyšel kastrovat kocoura! A pes má být na dvorku a u boudy a hlídat - zaměstnávat ho? Chodit s ním ven - tak nejvýš s loveckým do lesa, to dá rozum, ale náš Baryk nic takovýho nepotřebuje!  Kočkám se dává miska mlíka, jinak by nechytaly myši, a když sežerou něco špatnýho, tak prostě pojdou. Koťat je dost a Minda odvedle bude mít příští rok určitě zase nejmíň čtyři. Tak jedno nebo dvě nechají... Kde je nejbližší veterinář pro malá zvířata? Nevím, na co...Brrr.

K věci trochu jinak: to, co děláte, se mi moc líbí a máme v úmyslu udělat ve vašem obchůdku nějakou útratu...:-D

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 11:30

Ehm, má lepší polovice byla rychlejší než myšlenka. Objednávka učiněna:-D

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: Jenda Datum: 28.1.2009 16:54

Ad pes na dvore: on jaksi po vetsinu roku neni cas na nejake rajzovani s psickem. Po normalni pracovni dobe nastava dalsi sichta na zahrade, na baraku, u zvirectva, ... Pes uvazany celou dobu u boudy je spatny extrem, ovsem pokud ma to pseko k dispozici rozumne veky dvorek, obcas asistuje na zahrade a jeste jsou k dispozici nejake deti tak si vubec nezije spatne.

Ad kocky a mliko: krome zimniho obdobi se i bez toho obligatniho mlika snadno obejdou. Pokud je to fakt na vesnici. A kdyz sezerou neco spatnyho, tak se o tom obvykle ani nedozvite. Ale chapu, vy byste mela kocicku radsi doma, v aseptickem vypolstrovanem stanu, ze? :-P

Nevite coby.

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: terra Datum: 28.1.2009 17:20

Tedy, tady se to dneska hemží pronikavými postřehy - :-( na ten aseptický stan jste přišel sám?  Doporučuji zvážit, že nejste jediný zaměstnaný člověk v tomhle státě - zahrada, starší domek, prima žena a dvě děti, sport, kamarádi, spokojená rodina a dobrá práce, o kterou nehodlám přijít. Zdá se vám to málo? Jo - a taky kočky. Venkovní i domácí, ale rozhodně ne aseptické. Jen čisté, dobře krmené, když mají problém, řeší ho veterinář a ne kulka do hlavy.  A mléko jim nedávám - jen venkovním ve velkých mrazech vlažnou ředěnou Tatru. Ony totiž kočky mléko vůbec nemají pít, víme?

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: Jenda Datum: 28.1.2009 21:32

On ten asepticky stan je presne stejne prehaneni jako to s cim jste prisel v tom predchozim komentari. Jenom opacnym smerem.

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: i.p. Datum: 29.1.2009 10:20

nevím, kde jste se tu vzal,pane Jene, ale je mi vás líto, silně mi připomínáte mého souseda, který hází po kočkách petardy a moc se tím baví

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: Jenda Datum: 29.1.2009 14:28

A to jako proc? Protoze nejujkam ve vytrzeni nad kazdou zouzeli? Protoze se nepridavam k vseobecnemu odsouzeni kazdeho kdo neni ochoten nasazovat zivot kvuli zachrane kazdeho tvorecka? Prehanite a to tak ze silne. Ale pokud se vam pri spatreni kohokoli kdo neni presne jako vy vypina mozek a kdokoli kdo neni presne jako vy vam pripomina nekoho kdo se bavi ublizovanim zviratum, pak je me lito vas.

Re: Majko, ona zkostnatělá mentalita:
Autor: terra Datum: 29.1.2009 14:55

Víte, asi bychom se k tomu vzájemnému litování neměli vracet. Důležité je v diskusi právo na názor - ne to, čí názor je správnější. Máte rezervovaný vztah ke zvířatům - dobře, jiní nemají. Nemáte potřebu chlupaté společnosti? Dobře, jiní mají. Mám úctu ke všemu, co je živé. I k vám.

Re:asi jste si nepřečetl článek:
Autor: i.p. Datum: 29.1.2009 18:28

nebo ho nepochopil, paní autorka píše  o přístupu k opuštěným a napůl zmrzlým kočkám, které si někdo pořídil a pak se o ně nestaral. kdyby se každý choval zodpovědně k tomu, co si pořídí, tak by se dařilo mnohem lépe- všem. a s takovým přístupem, co vy tady prezentujete, tomu se říká lidská lhostejnost.

Re: Re:asi jste si nepřečetl článek:
Autor: Jenda Datum: 29.1.2009 22:09

S tim, ze by se mel kazdy chovat zodpovedne k tomu co si poridi naprosto bezvyhradne souhlasim. Dobrovolne prevzal zodpovednost tak ji ma a zbavovat se zvirete, za ktere tu zodpovednost prevzal, je neslusne. Na druhou stranu, nemuzu spasit kazdeho a vsechny a odmitam citit se kvuli tomu spatne.

Re: tak jo...:
Autor: i.p. Datum: 29.1.2009 22:30

neslušné?! no to je dobrý! a co vy ? už jste někdy dal nažrat nějakému opuštěnému zvířeti, nebo alespoň nasypal ptákům? ne, proč, nemůžete spasit každého....

přeji vám krásnou dobrou noc s plným břichem a v teple.