7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


KOČKY: Zmrzlíci 2 - aneb jak rosteme

23.2.2009

Všech 11 přežilo, což jsme ani nečekali. Pravda, následky léčíme neustále, ono narodit se na ledu, to dá jednomu zabrat, natož pak jedenácti! Šrámková - zmrzlíci 1

Vzhledem k tomu, že kočky po celou dobu březosti žily venku bez možnosti přístřeší, a to právě v době třeskutých mrazů, bez dostatečné stravy, narodila se koťata mrňavá a hubená. Jejich mámy měly po porodu něco přes kilo, tedy vypadaly jako takové vcuclé kostřičky, což nás až děsilo. Dnes již baští a přibírají.

Nyní již všechna mrňata vidí - tedy, mají oči otevřené, ALE - hnisavé záněty očí, zánět spojivek, rýma - to vše je logický důsledek oslabeného organismu. Nicméně - očička vytrvale kapeme, kapeme a kapeme... koťat je 11, očí je tedy 22, a přes svůj nevydařený start do života mají ti černí sněhuláci dostatek energie se vrtět a vrtět. Což znamená, že jsme na dobré cestě!

Díky vám, kteří jste po zveřejnění prvního článku pomohli právě zakoupením věcí z obchůdku na pomoc kočkám www.artcat.cz můžeme mrňatům, která pomalu začínají poznávat svět a zjišťovat, že miska je od toho, abychom do ní vkládali samé dobrůtky, trochu přilepšit a pomoci, ostatně mají co dohánět!

Teď nás čeká druhá vlna - velké odčervovací kolo, poté vakcinace - ono se to nezdá, ale když vám najednou spadne z nebe 11 zmrzlíků a 3 kojící mámy, máte se co ohánět.

Děkujeme za Vaši přízeň a přinášíme pár foteček, jak válčíme ...

Samozřejmě děkujeme i vám, kteří si teprve nějakou tu věcičku z naší nabídky vyberete a tím pomůžete malým chlupatým černouškům.

Šrámková - zmrzlíci 2

Šrámková - zmrzlíci 3

Majka Šrámková