21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

KOČKY: Z kroniky smečky - Dívčí válka

To kotě k nám přišlo provázeno nejlepším doporučením, dostalo od původní smečky na cestu misku, oblíbenou konzervu a potvrzení od veterináře, což v době, o které je řeč, ještě vůbec nebyla samozřejmost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
1.3.2007 12:49

Re: Kočičí epopej

POZOR - to je jiná kočka. Ono to z popisu až tak neplyne, ale bojovná děva je jedna z dvojice kočenek na horním obrázku, druhá je kocour Polda. Potvůrka skládající/okusující/rozmetající puzzle je perský princ Taz - současný náš domácí... Jinak díky za přízeň.

1.3.2007 12:59

Re: Re: NO BODEJŤ

Bruncvík asi taky nevyšíval gobelíny s jednorožcem, to mě mohlo napdnout!!!!!!

1.3.2007 13:24

Re: Re: Re: NO BODEJŤ

Tak jsem nakouk - a tradičně si vyšpíchal čaj. Baty, to je představa!!

1.3.2007 12:57

Re: Kočičí epopej

baty - ke včerejšku: ty stránky o větrnících znám. Právě proto je tak "vyzdvihuju". Kdyby to viselo na mě, tak nechám postavit ty další 2 bloky v Temelíně, Blahutovice (akorát bych je kousek posunul) a ještě pár bloků někam na SZ od Prahy. Pak zavřít uhelky a elektřinu na topení dodávat s daní 0%. A to by byl čistý vzdoušek.

1.3.2007 13:01

Re: Re: Kočičí epopej

moje řeč!!!První mladý člověk, který mě nemá za vykopávku, že nemusím větrníky.Teda elektrický, těch druhých z cukrárny jsem schopna zkonzumovat kopec.

1.3.2007 13:05

Re: Re: Re: Kočičí epopej

Já to včera nečetla, ale větrníky jsou hnusná monstra a neúnosně drahá v našich podmínkách a pořád se stejně někde musí topit, aby bylo, kdyby nefoukalo. A ty rázy do sítě! U nás nesmysl, jsme na to moc maličká krásná země.

1.3.2007 13:28

Re: Re: Re: Re: Kočičí epopej

Souhlas a třikrát podtrženo!! Navíc si myslím, že každý alternativní zdroj je od toho alternativní, že řeší nějaké specifické podmínky: proč nemít na větrník napojenou farmu na dánském pobřeží? Proč netopit na samotě dřevem? Proč nevytápět statek bioplynem? Nebo nemít na fasádě fotovoltaiku? Ale JAKO ALTERNATIVU!!. Přifázovat něco takového do sítě a ještě za to připlácet je zvrhlost. Pardon, normálně nepíšu barevně a moc nepodléhám emocím, ale... nedá se.

1.3.2007 14:24

A baty,

když už jsme se vrátili k větrníkům - nemůžeš při nejlepší vůli vědět všechno a jak ekologie tak environmentalistika jsou obory poměrně nové (je jim pod 100 let:-)), s potěšením šířím osvětu tam, kde chtějí naslouchat a rozhodně to neberu jako "zahazování" s neodborníkem. Šířit osvětu mezi odborníky je totiž nošení sov do Athén. A jsem rád za každého poučeného laika, protože - to už tu někde v jiné souvislosti psala tosca - opakování není nikdy dost. A když bude ve věci jasno, snad pak ubude i vášnivých, agresivních, ale naprosto "mimomísových" diskusí, a tudíž i novinářů, kteří je budou živit. Takže díky za zájem, k informování jsem vždy připraven!!:-)

1.3.2007 14:39

Re: Re: Re: Kočičí epopej

Díky, že mne považuješ za mladého. Pokud to bereš tak, že mladý je pod 50, pak jo. 8-)))

1.3.2007 11:35

tak tohle

tahle číča bojovná se mi nabízela ke zkřížení s arnoštem? no, ještě, že se minuli v čase. to by totiž mohlo pro psy špatně dopadnout. 

1.3.2007 12:56

Re: tak tohle

Ano, to byla ona. Myslím, že takový dobře urostlý potomek těch dvou by mohl stačit na vznik několika dalších "městských legend" o uprchlých pumách (ve stylu "ty zbohatlící už dneska nevědí, co by, viďte, pani...):-) 

1.3.2007 14:06

Re: Re: tak tohle

:-D, by media měla čím žít. Jestli Šárka nebyla potomek nějaké kočky divoké, pěkný článek terro

Taky jsme měli u našich pár kocourů co se jim upravovalo jméno, jeden kocourek i našim přines koťátka.

1.3.2007 10:46

teda terro

Tohle jsi napsal krasne !

Nemel vlastne ten "kocourek" krasnou smrt, jak uz to myslim napsala Vave.

Asi bolestivou, ale v boji, ne injekci z milosti. Jak to naopsal jednou K.Capek o koride. Zdalo se mu to strasne, ale nebyla nakonec ta smrt byka dustojnejsi nez potupna na jatkach ?

Zdravim a pis. jeto ctive !!

1.3.2007 11:04

Re: teda terro

Re: smrt byka dustojnejsi

Podle toho co jsem četl o corridě od pana doktora Veselovského, tak torreadoři zneužívají instinktů býka díky čemuž ho snadno přemohou a utrápí k smrti. U mně jsou to špinaví zbabělci, nemohu si pomoci.

1.3.2007 11:55

Milý Medvídku,

zcela s tebou souhlasím, španělskou korridu taky nemám ráda. Milý WWW, na ubodání býka není nic důstojné - ani pro jednoho účastníka. A vůbec, proč se říká zápas - vždyť ten býk vždycky prohraje, ať to už s toreadorem dopane jakkoli.

1.3.2007 12:13

Re: Milý Medvídku,

YGO,připomněla Jsi mi "vtip" :

Turista se vrátí ze Španělska a vypráví kamarádovi:"Byl jsem na korridě,no,úžasná podívaná a hned vedle je restaurace;dal jsem si biftek,byl veliký a moc dobrý a hlavně levný!"Kamarád si tedy zaplatí dovolenou ve Španělsku,jde na korridu a pak do té zmíněné restaurace.Ale biftek dostane malý,ne moc chutný a ještě ke všemu neskutečně drahý.Když se ptá číšníka jak to,ten mu to vysvětlí:"No,víte,tentokrát vyhrál býk"...

1.3.2007 12:33

Re: Re: Milý Medvídku,

Milá Fallowo - tento vtípek se mi hned vybavil.

1.3.2007 12:20

Re: Re: teda terro

Medvídku, tu poslední větu ti podepisuji. Zajímavé je, že "ochránci zvířat" (teď myslím mediální, ne ty, kteří se o zvířata doopravdy starají) se do koridy nepletou. Přitom je to asi nejhnusnější systematické a státem povolené týrání zvířat v EU.

1.3.2007 12:26

Re: Re: Re: teda terro

Re:systematické a státem povolené týrání zvířat v EU

Jo, na tohle taky zrovna myslím. Zjevně se máme od západu ještě co učit, jak je nám stále připomínáno.:-/ 

1.3.2007 11:07

Díky

milé dvojité trojité , jakž i ostatní Zvířetníci, díky za laskavé přijetí, a předem se omlouvám, že budu dneska asi jen nakukovat - nějak to kolem mne v práci houstne. Kdybych se sem už nedostal, přeji všem krásný den.:-) 

1.3.2007 12:39

Re: teda terro

Já myslím, milí Zvířetníci, že www nehájí koridu, jen mu ve srovnání se smrtí na jatkách připadá ta smrt důstojnější. On i ten život býka chovaného pro smrt v aréně bývá většinou důstojnější a krásnější než život býka jatečního. Nehájím koridu, ale srovnání mi vychází podobně jako 3w.

Naštěstí už dnes jsou i jiná jatka a některá jateční zvířata žijí do své smrti volně. Pak by to srovnání vyšlo zase jinak.

Mějte krásný den VVVVVVVV, já mám zas den poradní, uáááá. :-/

1.3.2007 10:24

Pěkné

Moc milé povídání ze života kočičí smečky :-)

1.3.2007 9:35

Milý Terro !

Kde byli ostatní kočičáci:-/, když Šárinka bojovala o život?Moc krásné ale i trochu smutné povídání:-)

1.3.2007 9:37

Re: Milý Terro !

Pardon, kde byl Filip?!

1.3.2007 11:00

Re: Re: Milý Terro !

Jindro, ona kočka je lovec samotář  - a pokud jde o Filipa, byl v té době už za duhovým mostem (bylo by mu skoro dvacet...). V domě byla její dvě koťata, oba kocouři - Polda a Kulich I.Bojovný, ale nikdy nelovili spolu. Ona je prostě "nebrala". Byl to typ "já šám - já šám..."

1.3.2007 12:22

Re: Re: Re: Milý Terro !

Vidím, terro, že kočičích příběhů bude víc. To je dobře. 8-)))

1.3.2007 12:45

Re: Re: Re: Re: Milý Terro !

Budu se snažit, Honzo - ale nemůžu zamořit Zvířetník smečkou z údolí Berounky:-). Vlastně dvěma - byla mezi nimi mezera vyplněná příchodem a výchovou perského prince. Teď si asi dám "tvůrčí pauzu".

1.3.2007 12:52

Re: Re: Re: Re: Re: Milý Terro !

Tak zamořit můžeš. Píšeš totiž moc dobře. Ale tu pauzu chápu. Já se taky nemůžu pořád donutit...

1.3.2007 13:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milý Terro !

Díky za poklonu, ale mezi námi - mohl bys to na chvíli převzít. Já se docela brzy "vypíšu z podoby" a pak musím zase chvíli počkat, protože to, co vidím na monitoru se nedá číst víc než jednou ( a pak použít to úžasné tlačítko DEL:-)). A zapomenout....

1.3.2007 9:03

Terro

Moc hezké ;-) Nejsm sice kočičí člověk, ale Tvoje vyprávění jsem si s chutí přečetla. Díky ;-) 

A mimochodem - už se nemůžu dočkat slíbeného obecného povídání o smečkách !!