8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

KOČKY: Vyznání

Náš kocourek Píšek je nej… No dobře, ale má pochopitelně mnoho, jak to jenom napsat, no nectností. Ale z jeho pohledu to vůbec nectnosti nejsou a už vůbec nechápe proč něco nesmí. Např. honit veverky na vánočním stromečku, ochutnávat návštěvě moučník...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
bara 20.3.2006 8:55

A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

WWW 21.3.2006 2:17

Re: A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

Barunko, on ti nikdo neodpovida vid? A ty uz se ptas podruhe! On to asi pan Ruzicka prehlidnul, nebo nevi co by ti na to mel napsat. I ja bych to Barunku rad vedel !! A kdyz clovek nema odpoved, tak se musi dohadovat sam. Ja si to predstavuji Barunko asi takhle ; Ten dum zacne horet. Nez dojedou hasici, tak uz to bude v jednom plameni. Za hasiceme dojedou Ruzickovi a hned vidi, ze z baraku uz se toho moc nezachrani a to ani pres vobetavy boj tri hasicskych sboru. Pani Ruzickova bude hledat Piska a volat ho, ale Pisek nikde. A jeden mladej statecnej hasic se vrhne ve specielni kombineze do toho horiciho domu, pac se nebude moci uz divat na to, jak pani Ruzickova je nestastna. Pak vybehne ven, vsechno uz bude na nem doutnat. V kuchyni neni !! On je v pokojicku, jak jsou akvaria, vzlykne pani Ruzickova ! A ten hasic se necha postrikat, nasadi si masku a zmizi zasejc v tech plamenech. Vypotaci se po chvilce ven. Tam taky neni !! Ostatni hasici ho hned zase kropi, protoze uz doutna o hodne vic. Jezuskote, von je na chodbe pod botnikem, zahorekuje hodna pani Ruzickova. Mladej, vobetavej hasic,chce aby ho pokropili jeste vice, ale uz nadarmu, pac se prolomila strecha . POKRACOVANI .
WWW 21.3.2006 2:22

Re: Re: A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

A velitel toho mladyho vobetavyho hasice vede pani Ruzickovou k autu, aby ji dal z lekarnicky neco pro uklidneni. Vokynko je stazeny, tak se natahne, ale na lekarnicku nedosahne. Votevre ten velitel mladyho vobetavyho hasice tedy dvere u auta, pani Ruzickova prestane plakat, jako kdyz utne a zacne se smat. na sedadle toho hasicskyho auta, co s nim prijel ten mladej vobetavej hasic bude spokojene CHRAPAT PISEK !!!
Hela S. 21.3.2006 14:18

Re: Re: Re: A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

Vy jste se v těch pohádkách zhlídnul
WWW 21.3.2006 14:22

Re: Re: Re: Re: A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

Zdravim pani Helo !
 Kdyz me bylo te Bary lito, ze ji nikdo neodpovida.
bara 21.3.2006 16:41

Re: Re: Re: A nikdo neodpovídá. Co bude dělat Plíšek !!!!

Tak to je dobře.
Jiří Růžička 22.3.2006 19:32

Pokračování

Jenže ten velitel toho mladého, obětavého hasiče řekne, že je to jeho kocour a pani Růžičkovou z toho klepne. Omdlí a velitel zavolá rychlou. Ale mezi tím přijede ještě jeden hasičák a v něm bude velitel všech velitelů. Když se doví co se stalo, vyhlásí ve spolupráci s policií celostátní pátrání po Píškovi a Interpol vydá prohlášení. V tu chvíli státní složky uzavřou hranici a nařídí vyjímečný stav. Mezi tím rychlá oživí pani Růžičkovou a ta, první co uvidí, bude ten mokrej hasič. Pani Růžičková si bude  logicky myslet, že ji vytáhl z vody a bude mu srdečně děkovat. No a já? Budu tam stát jako svatej s kramlou. No jó, ale co bude dělat Píšek?
WWW 22.3.2006 22:47

Re: Pokračování

Tak ja jsem si to pane Ruzicka tak pekne sesumiroval, uklidnil jsem Baru, kterou jste tady nechal zoufale volat a vy mi to rozhazite jako kulnicku na drivi. A vubec, hlavne stujte vedle a divejte se netecne, jak vase pani dekuje srdecne mladymu vobetavymu hasici. To ja bych v zadnem pripade nepripustil. Okamzite bych to dekovani zatrhnul, ze konec koncu hasice platime z nasich dani a kdyz maji v kritickej moment najit kocoura, tak se ukaze, jak jejich vycvik je nedostatecnej. p.s. snad jsem neprestrelil a berete to s humorem.
Jiří Růžička 23.3.2006 9:58

Re: Re: Pokračování

Díky za všechna Re. Možná se Vám to bude zdát divné, ale já si myslím, že je nutné brát humor velmi vážně. Povede-li se nám to, bude všem na světě lépe.
Mimochodem, Píšek byl v té cisterně a hrál si na vodníka. Když hasiči vodu vyčerpali, začala mu být zima a potřeboval se pomuchlat. Skočil tedy z té výšky na pani Růžičkovou, která od něj byla hned taky moktá a mokří byli i hasiči a nejvíc ten, co byl tak obětavý. Pani Růžičková se začala smát a hned se začali smát i všichni ostatní a jestli neumřeli, smějí se dodnes.
Tímto pozdravuji též Barunku a děkuji za starost o Píška. 
bara 19.3.2006 8:33

Mlátíte prázdnou slámu, ale nedozvěděla jsem se:

Co bude dělat ten Píšek !!!!!!
Kačer 17.3.2006 20:53

I když opožděně, tak přeci sem musím napsat

Píšek je jaksepatří parádní mourovatý kočičák. Jinak jsem si ho ani nepředstavovala. Rybí povídání lustruje fajnově a on vlastně rybičky má tuze rád...:o) jestlipak mu dáváte tuňáčka tučňáčka :o)))
Jiří Růžička 18.3.2006 9:11

Re: I když opožděně, tak přeci sem musím napsat

No, tučňáčka zrovinka ne, ale  pravidelně má každý druhý den vařenou rybu se žloutkem. Je to prostě MRCHA !
Jóó, na vánoce měl kapra, a to byste koukala jak vrtěl ohonem !
Hela S. 16.3.2006 21:59

Tak jsem se až teď dostala k tomu

abych si to pořádně přečetla. Povídání je skvělé, Píšek je kouzelný a komentáře nemají chybu. Ostatní měli prima ráno, já mám prima večer :-)
Zdena bez psa 16.3.2006 13:41

Chtěla jsem se ještě zeptat

jak vzniklo jméno Píšek
WWW 16.3.2006 13:48

Re: Chtěla jsem se ještě zeptat

Jo o tom jsem taky chvilku premyslel.
Pak jsem si znovu kliknul na ten obrazek. No to je preci jasny, on se ani jinak jmenovat nemuze !
Zdena bez psa 16.3.2006 15:14

Re: Re: Chtěla jsem se ještě zeptat

Asi máte pravdu. Ale já bych mu instinktivně říkala Pišišinda a Prdelinďák. Tahle jména a desítku jiných si užíval náš Mouryn .
Jiří Růžička 16.3.2006 18:19

Re: Chtěla jsem se ještě zeptat

Píšek je vlastně jedno ze žmuchlovacích jmen našeho kocoura Filipa, který s námi žil téměř 15 let. Dala mu ho naše puberťačka Kačenka, která s ním vlastně vyrostla a tak zůstalo současnému mazánkovi. (Bylo to její přání) Píšek je pochopitelně taky žmuchlovací kocourek a má právo VETA.
Heduš 16.3.2006 13:22

pane Růžičko

moc jste mne pobavil!!! :o))) A milé WWW a aster to skvěle doplnili :o)!!
D. R. 16.3.2006 12:03

poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

Vážení čtenáři, příští týden od středy do pátku jsem na cestách, takže nebudu odpovídat na maily a Zvířetník vyrobím dopředu. Takže prosím psavce, kteří se v nejbližších dnech chystají rozvinout svůj talent, aby prosím poslali výsledky své práce nejpozději do pondělí 21. března!!! Jinak ještě odbočím -- technologické zázraky jedu objevovat k Azurovému pobřeží jenom kousek od Nice, takže jsem přesvědčená, že příští týden to JARO aspoň na chvilku uvidím!
D. R. 16.3.2006 12:05

Re: poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

Samozřejmě do úterý 21. března  I když pondělí by bylo lepší...
YGA 16.3.2006 12:18

Milá paní D.

tak nám, proboha, to jaro přivezte - alespoň trochu ho do české kotlinky propašujte. Děkuji předem.
Zdena bez psa 16.3.2006 12:45

Re: poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

Mějte se tam kráááásně jarně i za nás.  
veram 16.3.2006 12:45

Re: poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

Tak jsem si všimla, že mnoho zdejších lidiček si posílá vzkazy přes diskuze, ale mnohdy se pak to těžko hledá. Co kdybyste, paní Ruščáková, zavedla něco jako vzkazovníček, když už máme mlsotník. Pak by se jednotlivé vzkazy našly líp. A toho jara trošku propašujte, prosíííím
Vave 16.3.2006 13:13

Re: poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

Mějte se tam krásně a až se budete vracet, přivezte nám kousíček jara!
pařížanka 26.3.2006 3:46

Re: poznámka poněkud od věci, ale důležitá!

No moc se na jaro na Azurovém pobřeží netěšte - zatím tam leje a mimózy mají asi měsíc zpoždění - i tam to bylo letos tvrdé. Moc hezky povídáte o Píškovi, já jsem to přečetla naší birmičce (z Bruntálu) Pírkovi, ale dělala, že ji to nezajímá - má ráda jen když se mluví o ní, je přece středem (našeho) světa. Díky za pěkné čtení a hezkou cestu na jih.
Zdena bez psa 16.3.2006 11:09

Pane Růžičko,

moc hezky jste to napsal. Díky. A  Píšek je tak parádní, že jsem si ho dala na monitorové pozadí. (do dneška tam byla delší dobu Éliška od Lídy Š)
zdenka111 16.3.2006 10:09

Krásné milé vyprávění mi připomenulo moji dávnou kamarádku,

respektive jejich rybičky a kočku a v té souvislosti nezapomenutelný zažitek s  bramborovou  polévkou,  do níž tehdy babička mojí kamarádky dala místo majoránky sušené dafnie (doufám, že se to tak píše). Prostě si spletla krabičky. Všechny děti to odpoledne u nich doma přítomné jsme polévku s chutí snědly, byla baječná a byl jí úžasný velký hrnec. Teprve když ji ohřívaly druhý den, kdy se předpokládalo, že bude ještě lepší, neb uleželá, měla nějaký divný šmak. Babička se bránila, že do ní nedala nic jiného než obvykle, až posléze děti přišly na to, že jim rapidně ubylo sušených dafnií.... 
Vave 16.3.2006 9:53

Milá Mirko zpoza louže,

děkuju za Vaše laskavá včerejší slova, jste opravdu moc milá.
Ale já spoustu věcí dělám, protože to jinak nejde. Jako s tím sněhem: před dvěma roky nám zrušili správce, který zametal sníh, a místo toho jezdí firma, která na sníh nahází štěrk smíchaný s močovinou. A ta přijíždí nejdřív půl dne poté, co sníh napadne, ale spíš až druhý den. No a ten štěrk a močovina nedělá dobře pejskům na tlapky ani záhonům, které jsem tam vedle chodníku udělala. Pokud sníh nezametu, máme dům plný stěrku a všude jsou bilé mapy.
A víte co je zajímavé? Musela vést s těmi pány z multikáry několik úporných diskusí, aby neházeli to svinstvo na NAPROSTO ČISTÝ A SUCHÝ CHODNÍK! Hotový Kocourkov!
Mějte krásné a klidné jaro a hodné větříky. :o)
Mirka - Houston 17.3.2006 2:59

Re: Milá Mirko zpoza louže,

Pani Vave - sypat suche chodniky    - Je to vubec mozne
A dekuji za prani, zadne hurikany - TO BERU !!!
Fallowa 16.3.2006 9:16

Pane Růžičko,

jste skvělí,včetně šupinatých i chlupatých členů domácnosti!