Neděle 15. června 2025, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KOČKY: Vyznání

Jiří Růžička
  20:29
diskuse (59)

Jedna jeho taková, pro mě dosti děsivá záliba, je navštěvování místnosti, kde mám soustředěny moje rybí poklady. Je to zkrátka rybí království, které se odborně nazývá líheň.

Když tam pracuji, je se mnou a pomáhá mi. Ale když tam nejsem, tak taky. A to je ten kámen úrazu. Mnoho různých elektrických zařízení, kabely, voda, krycí skla… Píšek

Proto také přebývá v naší nepřítomnosti Píšek ve velikém obýváku, kde má veškerý komfort. Nebo když se mu chce, pouštíme ho ven. Musím ještě dodat, že Píšek miluje vodu.

Moje žena je učitelka. Má veliká křídla a proto ji její zaměstnání celkem pohlcuje. Zkrátka učí, učí, až naučí. Chci tím říci, že když přijde od těch svých milášků, její hlava je nějaký čas jaksi nepoužitelná. Plně ji chápu, zkusil jsem si to…

Já jsem naopak, na mé neštěstí, typ člověka, který jde u všeho do hloubky a domýšlím do podrobností věci, které by většinu lidí ani nenapadlo vnímat, natož se nad nimi zamýšlet.

A tak jsem velmi často v situaci jakéhosi šťourala, který "pořád něco má". No dobrá, ale díky tomu, jak říkám, jsme ještě na tomto světě.

Včera jsme odjížděli z domu a protože jsem vycházel z bytu jako obvykle dříve, v autě jsem se jí ptal: "Zavřela jsi Píška?" "Nebyl tam, proč si myslíš, že jsem přišla tak pozdě…" Moje taktika je taková, že se ji snažím, když o něco jde, zdůraznit podstatu. To je prostě styl, který se mi osvědčil a funguje. Tedy, na to většinou její minilehkomyslnost "zabere".

"Zabrzdil jsem kousek za domem, otočil se na ni a s vážností jí řekl. "Víš, že Píšek se může dostat do líhně?" "No co, stejně tam chodí!" Odpověděla s předstíranou laxností. "Jasně, ale se mnou. Představ si, že rozkouše kabel, nebo prolomí krycí sklo a spadne do vody! Nebo…"

Snažil jsem se zaujmout vším možným, co se může stát. Zabrala! "A to by se utopil?" Podívala se na mně starostlivě. "Ne povídám, ten ví dobře jak ven."Uklidnil jsem situaci, ale v tu chvíli jsem trochu zalitoval, protože jsem viděl, že se žena zase ponořila do své pohodlné polohy. V duchu jsem se umanul, že ji to zkrátka musím nějak vysvětlit, aby příště toto nebezpečí pominulo. Ale zároveň mi přišlo, že budu zase v té pozici šťourala.

"No, nechci s tím zase začínat, ale uvědom si, že Píšek zkrátka jednoduše prokousne kabel!" Tak do toho, pomyslel jsem si. A pěkně z ostra. "Představ si, že vypne čerpadlo a voda vytopí celý dům i sklepy. Nebo nastane zkrat a chytnou kabely!" Podívala se na mně a s důrazem řekla: "Nech toho!"

"No né, to se může stát!" A aby ten akcent byl dokonalý, přiložil jsem do kotle. "Vůbec bych se nedivil, kdyby shořel celý dům! No představ si, že přijedeme večer domu a z domu zbude jen ohořelá zřícenina!" Dokreslil jsem. Mé oko zaregistrovalo vyděšený výraz v manželčině tváři.

"A mám tě!" Pomyslel jsem si, až mě jí bylo trochu líto. Teď se bude kát a vzpomene, kolik dřiny nám dalo na dům ušetřit, postavit ho, vybavit… "A co bude dělat chudák Píšek?" Vyděšeně vyhrkla.

Proto ji tolik miluji!

Jan Kovanic
14. 6. 2025

Kdo chodí spát s raketami, nesmí se divit, když se ráno neprobudí.

Gita Zbavitelová
14. 6. 2025

Izrael v noci na pátek podnikl dlouho očekávaný útok.

Aston Ondřej Neff
14. 6. 2025

Izrael udeřil, protože jeho zájmy jsou ohroženy.

Jan Bartoň
14. 6. 2025

Izrael zasáhl cíle, které souvisí s výrobou jaderné zbraně.

nh Nela Hořejší
15. 6. 2025

Moderátor Leoš Mareš je další odtajněnou hvězdou nadcházející StarDance Tour. Po deseti letech se...

Lukáš Vavrečka
15. 6. 2025

Se ženou a dětmi si projdeme expozici. Muzeum Lega v Kutné Hoře už známe, takže to bereme trochu...

Lidovky.cz, ČTK
15. 6. 2025

Sedm lidí včetně dítěte zemřelo po pádu vrtulníku v Himálaji na severu Indie. Nehoda se stala jen...

Lidovky.cz, ČTK
15. 6. 2025

Americký prezident Donald Trump zahájil velkou vojenskou přehlídku ve Washingtonu, uspořádanou k...

Lidovky.cz, ČTK
15. 6. 2025

Nejméně deset mrtvých si vyžádal zásah íránské rakety ve městě Bat Jam v centrální části Izraele,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz