18.10.2021 | Svátek má Lukáš


KOČKY: Výstava pro kočku - už tuto neděli!

18.11.2008 12:09

Cílem výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata (hlavně nechtěná koťata), která se s jarem do péče útulků a ochranářských organizací dostanou. Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky. Vstupenku - konzervu je možné zakoupit na místě. Fenclová - Trefa 1

Na výstavě si budete moci koupit za výhodné ceny chovatelské potřeby (krmivo, stelivo, kočičí toalety, hračky, škrabadla, pamlsky, vitamíny aj.) pro své domácí mazlíčky. Prodej zajišťuje KočičíObchůdek.cz - pokud si objednáte zboží z jejich nabídky a stihnete zaplatit do 16.11., můžete ušetřit za poštovné a nechat si vybrané chov. potřeby dovézt na výstavu. Stejným způsobem můžete nakoupit i pro útulky, které se výstavy účastní.

Prodávány budou i různé kočičí drobnosti v charitativním krámku či grafické listy Františka PONa, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček.

Pro děti je přichystán program, na kterém se podílí Kulturní a rodinné centrum Nová Trojka (www stránky). Navíc děti, které přinesou vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (čtvrtka velikosti A4), mají na výstavu vstup zdarma.

Na výstavě budete moci vidět svěřence následujících organizací:

 • OS podbrdsko - Praha západ
 • Kočky SOS Hodonín
 • OS Šanta kočičí - Praha
 • Opuštěná a léčebná zvířata, o.p.s. - Praha (Bohnice)
 • Sdružení na ochranu zvířat Felca - Louny
 • OS Toulavé tlapky - Praha
 • Opuštěné kočky Polička - Praha
 • Bona - Kozly
 • Fond Felis - Praha

Jak se na výstavu dostanete?

VÝSTAVA PRO KOČKU se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398.

Pojedete autem? Podívejte se na zvětšovací mapu

CHCETE POMOCI?

Uvítáme každého, kdo nám chce s organizací výstavy pomoci, zvláště pak v níže zmíněných oblastech:

Ruční práce

V týdnech před výstavou potřebujeme zručné švadlenky na ušití transportních pytlíků, ve kterých se kočičky budou předávat, a výrobu kočičích drobností na prodej v charitativním obchůdku. Velkou pomocí jsou též dobrovolníci ochotní tisknout a vylepovat propagační plakátky (viz zde). 

Práce na místě

V sobotu 22. listopadu je potřeba stavět klece, věšet záclonky a v neděli po páté hodině všechno zase sklidit a prostory uklidit. V neděli potřebujeme zkušené kočkomily, kteří budou ochotni odpovídat návštěvníkům na otázky týkající se soužití s kočkou.

Finančně

Pomoci také můžete poukázáním libovolně velké částky na účet 190128768/0300 (ČSOB) - přímé náklady na výstavu jsou cca 20 000 Kč.

Variabilní symbol 2222 je určený na úhradu pronájmu prostor, spotřeby energií, nafty, telefonů... Ač se to nezdá, každá výstava nás stojí cca 20 000 Kč (přímé náklady).

Variabilní symbol 3333 je určený na úhradu cestovních nákladů, které mají zejména moravské útulky s dopravou koček na výstavu. Cesta tam a zpátky stojí jednu organizaci zhruba 1500 Kč.

Příspěvky lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu.

Na výstavu můžete též přinést neplatné padesátníky a jiné drobné mince, které sbírá OS podbrdsko - podrobnosti zde 

Materiálně

Opuštěným kočičkám můžete pomoci také tím, že na výstavu přinesete:

 • zbytky látek nebo oblečení, ze kterého se dají ušít transportní sáčky či se dá využít místo pelíšků, případně materiál na výrobu hraček do dobročinného kočičího krámku 
 • suchý chléb pro hospodářská zvířata
 • Přivítáme také použité chovatelské potřeby, které vaše kočičky již nepotřebují.

Upozornění

Výstavy se účastní pouze zvířata z pozvaných organizací. Do výstavního areálu není možné během dne vnášet či vodit žádná zvířata, a to ani pejsky či fretky.

Výstavu sponzorují firmy

ALMIKA s.r.o - vše pro vašeho mazlíka 

KSK Bono, výrobce suchého krmiva, konzerv, masovek, paštik a pochoutek pro psy a kočky 

Zuzana FenclováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !