18.9.2020 | Svátek má KryštofDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Výstava pro kočku je za dveřmi!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 9.11.2006 22:42, přehled diskusí

Díky:
Autor: Jakub S. Datum: 9.11.2006 22:42

za základní informaci, ostatní bude na dcerušce. Neznáte nějakou moudrou chovatelku koček v HP? Kvůli příp. konzultacím? Dcerka má 2 1/2 potomka, tak se moc daleko odtud nedostane.

Tak jsem myslela,:
Autor: Vave Datum: 6.11.2006 8:55

že ta výstava byla včera a že mi utekla, protože jsme nečekaně jeli za Tadeáškem - který je úžasný a včera mu už bylo 8 neděl a já pořád dlužím další povídání. Takže výstava je až za týden a uteče mi určitě, protože se nám v neděli budou čistit koberce. :-/  Já jsem si sice od toho moc neslibovala, ale co kdyby? Co kdyby se tam přednosta zamiloval? ;-)VV

Hned bych tam šel,:
Autor: Jakub S. Datum: 6.11.2006 2:13

- ale aspoň hned pošlu upozornění své dcerušce, která se nedávno z rodné Moravy přestěhovala do domku právě do Počernic. Má dva potomky a bude třetí. Je to tam krásné, to místo má svou vlastní gravitaci - můj "Martínek" (bože-Tojefuku...kvůli Tobě jsem teď vzhůru)) - no - teda můj vnouček předrahý říká zcela samozřejmě, že je z Počeunic - Praha je cosi jiného. A do tvrze se chodí na poutě - u nás se tomu říká šamani. Tak i na kočičky - a uvidí se. Zásadní dotaz - nevím, kde jinde bych našel větší odborníky - no, spíš -ce: doporučujete kotě, či kočku, k miminku? A k batoleti?

Re: Hned bych tam šel,:
Autor: tosca Datum: 6.11.2006 8:38

Já teda nejsem odbornice, takže doufám, že se vyjádří i někdo z kočkařek, ale já osobně bych k mimču a batoleti volila dospělou kočku. Útulkové tety určitě doporučí klidnou čičí, která je na děti zvyklá. Kotě je divoké a já bych se bála, že může mimču ublížit, byť neúmyslně. Navíc, kotě vyžaduje víc pozornosti, chce si hrát a na to maminka asi moc času mít nebude. A nakonec ještě jedno ujištějí (se), nechtějí tu čičinu jako hračku pro děti, že ne?

Určitě ne.  Já jen .... pro jistotu ... že kočka je živý tvor :-)

Re: Re: Hned bych tam šel,:
Autor: Eva Datum: 6.11.2006 9:23

Taky bych se ujistila, jak jste na tom s alergiema. Kočka dost alergenní, a pak už je pozdě vyhazovat nebohé zvíře zase jinam. Ale bod za vysbobození dalšího tvorečka R^

Batole a kočka:
Autor: Jana Bu. Datum: 6.11.2006 10:50

Z mých zkušeností (depozituji pro útulek) jsou k tak malému dítěti vhodná kočka, které my říkáme "tahací, uzlovací" :) prostě kočka, která si nechá hodně líbit, neprotestuje proti tomu, je neagresivní. protože je to docela zásadní požadavek, tak bych vybírala kočku, která už je prověřena určitým prostředím. Já mám třeba pod patronací depozitum, kde mají vlastní kočku, psa, korelu a tři děti, z toho klouček je cca tříletý a velmi živý, hlučný. Tam je jistota, že kočička, která je zvyklá na tohoto kloučka, bude v pohodě s miminem či batoletem. Prostě - kočku ano, ale neagresivní. Nesmí se po vás ohnat packou ( a už vůbec ne s drápama). Poznáte to podle toho, že když si s kočkou budete hrát, tak ani na ostřejší projevy (zatahání za srst atd) nebude reagovat zle.  Když tak zavolejte na 606 616 716, vím o cca třech kotatech, které by to splňovaly.

Re: Batole a kočka:
Autor: Zuzana F. Datum: 6.11.2006 18:30

Souhlasim s Janou. K detem se hodi hodna "tahaci" kocinda. Detem musi byt samozrejme vysvetleno, ze se musi ke kocce chovat ohleduplne... A samozrejme je nutne si na peci o kocku vyclenit cas, s tim je take nutne pocitat.