25.2.2020 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

KOČKY: Už mám zase čtyři tlapky!

Jednoho předvánočního dne se spolu s komunitou toulavých koček na večerní krmení připlazilo po břiše kotě. Polodlouhosrstá kočička připomínající svým vzhledem sibiřku měla otevřené zlomeniny na přední i zadní tlapce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 113, poslední: 14.2. 2007 17:27, přehled diskusí

30.1.2007 12:51

Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Jjak si to zvířátko představuji, domnívám se, že to byla nějaká past  - železa. Nedokážu si představit, že by jí  někdo lámal nožičky ručně. NE!!!! To opravdu ne.

30.1.2007 12:58

Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Ach jo, Zdeno, snad mát pravdu... Ale víte, jak rádi si někteří jedinci kopnou? ;-€

30.1.2007 13:31

Re: Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Vlastně vím. Jen jsem vděčná za každý  den, kdy se s takovými borci nepotkám. Já mám potom zkrat v hlavě, jdu do střetu  a naprosto postrádám pud sebezáchovy.

A heč, heč. Nám nejde už 3 dny bedna a já jsem neviděla zprávy ani politické debaty. JUCH.

30.1.2007 15:04

Re: Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Jo, taky jsem si všiml. Někdy mám dojem, že by bylo vhodné jim to názorně vysvětlit. Jenže v tom velikostním poměru kotě - buran, by pak muselo být buran - kůň?, slon? - a učte nevinné zvíře taková zvěrstva. 8-(((

30.1.2007 15:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Tak jsem si ty poměry trochu počítala - tak malé kotě kotě cca 0,5 kg (a možná méně) je 140 x menší než 70 kg člověk. Jakou hrůzu muselo prožívat ...:-( 70kg člověk je 71,42x menší než cca 5 t slon.  Pro stejný poměr (140) bych musela vzít v úvahu cca 35 kg dítě. Ale zvířata útočí, jen když jsou v nějaké nouzi, a to je velký rozdíl od nás lidí, protože zvířata ta "lidstva" provádět neumějí. O to jsou lepší než my, bohužel.

30.1.2007 16:30

Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Taky bych sázel na železa - a to jsou u nás samozřejmě zakázaná zákonem. Jenže - jako mnoho jiných - ani dodržování tohohle zákona se nám nějak nedaří vymoci. Ta pytlácká udělátka jsou hrozné svinstvo a někdy mám dojem, že by ani českým pytlákům neuškodilo to, co občas potká ty africké - kulka od rangera mezi oči;-€

30.1.2007 16:38

Re: Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

Ano, tento trest (pro snížení počtu jedinců) by mi taky vyhovoval - tady i v Africe. Ona by stačila i brokovnice do pozadí - jako prostředek k zapamatování.

30.1.2007 19:48

Re: Re: Re: Re: Tak tomu já říkám

A jo, to mně nenapadlo...Jednou jsme měl kocoura, který se chytil do želez na zahradě myslivce. Bohužel, sousedi nás zavolali až ve chvíli, kdy jim začalo vadit, že kocour zapáchá. Ještě žil :-(((( Táta udělal fotky pro policii, ale řekl, že se na ně nikdy nepodívá. Protože kocoura "zabil" veterinář a ne myslivec, který se se svým činem netajil ani v TV, byl to jen přestupek.

30.1.2007 13:37

Re: Apino,

Micince se nediv. Je to kočka žárlivě milující. Takovou mám doma taky. Trvalo rok, než trochu přijala Mouryna. Když jsem měla doma po kastraci tovární černou Sazi, tak nás chtěla pokousat a sežrat obě. Mne i Sazi. Tímto dávám na vědomí, že Saze už dávno není Saze, ale Baronka a má pro sebe celý domeček a velikánskou louku u něj. Obhlídla si to, když ji přinesl její pán a sluha a rovnou mu vkráčela do postele.

30.1.2007 14:29

Re: Re: Apino,

Zdeno, je vidět, že jsi stejně jako my opravdu člověk kočičí a bez psa ;-) Znáš dokonale duše kočiček a přesně jsi vyjádřila Micinčiny pocity. Ta Micinčina žárlivost, když Micánka pohladíme a ona to vidí, to kolikrát úplně vztekle odejde.  Jen prásknout dveřma za sebou neumí. A potom kouká a nic do ní není. Teď v tom novém bytě si vyhlédla můj pokoj, že to bude její území, a kocourek tam celý zvědavý leze za ní, tak si to občas vysvětlují. Posledně už jsem ho radši vyhodila, abych jí ten nárok potvrdila, ale on je splachovací - tedy vůči nám. Jinak je to ustrašenec, že by pohledal a při cinknutí zvonku mizí do své skrýše.

Baronka - Sazi se má, to je přesně to, co má číča nejraději, domeček, v něm postel a jinak volný výběh. To je život kočičí.:-)

Ještě k Míšence - ta past je sice možná, ale z toho by se podle mě dostala spíše dospělá kočka, která si třeba uhryzne nohu (vím o takovémpřípadu), nevím jak kotě. Spíše se obávám, že si někdo zahrál fotbálek a kotě použil jako kopací míč nebo nějakou podobnou hrůzu.

30.1.2007 7:38

Máte můj

maximální obdiv!!VV To je skutečně nádherný přístup!! Kočičku si vzít nemůžu,ale můžu pomoc.Díky vám!!!!R^V

30.1.2007 10:14

Re: Máte můj

K obdivu se připojuju, číča je nádhená a statečná a vůbec. Přeju jí prima páníky, kteří by měli čas a úsměvy jen pro ni, zaslouží si to.

30.1.2007 7:35

Míša

je kouzelná, moc jí přeju hodnou rodinu.

Tak jsem se natěšila na povídání o kočičkách, ale tohle je takové smutně-veselé. Co se muselo tomu zvířátku stát a co si prožilo, to se asi dá těžko popsat, ale to štěstí, že někde jsou tak dobří lidé, kteří se postarali i o málem beznadějný případ!!! Utratit zvířátko je jednoduché, vypiplat stojí strašně moc energie, času a lásky, peníze jsou až na posledním místě, i když to bez nich taky nejde. Jsem ráda, že takoví lidé mezi námi jsou, přeci jen mi to v té špíně okolo dává naději, že na tom ještě nejsme tak špatně! A Míše držím všechny palce, aby našla dobrou rodinu a zase běhala. R^

30.1.2007 7:33

ach jo

to jsou hrozný příběhy.... moc a moc držím palce, ať už teď Míšu potkávají samé pěkné věciVR^

30.1.2007 7:33

Jejda, tady je dneska zakočkováno - to je skoro jak u nás:)))

Držíme Míšulce drápky, ať najde ty nejlepší páníky!:-)

30.1.2007 7:45

Re: Jejda, tady je dneska zakočkováno - to je skoro jak u nás:)))

trefný titulek, Rputi:-):-)R^R^R^:-P:-P

30.1.2007 7:32

Míšenko, ty jsi ale kočičí krasavice

opravdu, je to mooooc krásná kočenka a přeju jí krásný láskyplný domov!R^VVVV ... pochopila jsem to dobře, že tu přední tlapičku jí nakonec neamputovali? .... hmmmm, stejně je prapodivné to vyjádření prvního veta:-/R^;-€ - dnes už by číča nebyla a přitom - jen se na ni koukněte, na sluníčko:-) ... a taky vím, že zvířátka se obdivuhodně vyrovnávají s handicapy, takže věřím, že bude v rámci možností svižně běhat a užívat si život, který jí byl díky bohu a dobrému veterináři uchovánR^ (jo jo, je někdy moc těžké takového najít...) - zasloužila by si to i za tu statečnost, se kterou snášela léčení a ošetřováníVVVVVV

30.1.2007 7:05

Ze srdce přeji Míše

tu nejlepší rodinu, jakou si jen může přát...VV

30.1.2007 6:28

Míša je

statečná kočička a přála bych jí,aby našla hodnou rodinu.Škoda,že můj pes by jí nejspíš"lovil",v lepším případě považoval za živou hračku.

30.1.2007 1:48

Kamarádko,

lidi jako Vy to mají nahoře už teď určitě velice, velice dobré.

Kdyby člověk jen stínem tušil, co ti tvorové už zažili, co je za těma očima...

30.1.2007 2:06

JAKUBE, AHÓÓJ!! UŽ JE TI LÍP?

ZDRAVÍM TĚ MOC.

30.1.2007 11:23

Re: Kamarádko,

Jakube S., vím, jak to myslíš, ale po pravdě řečeno, já bych často nechtěla ani náznakem tušit, co ti tvorové zažili.;-(

Jinak je úžasné, jaké měla Míša nakonec štěstí na hodné lidi a věřím, ža ta její nejlepší rodinka už na ni kdesi čeká, jen o tom možná ještě tak úplně neví.

14.2.2007 17:27

Re: Kamarádko,

Casto je mi z vetsiny lidskych bestii na nic a nic jineho bych jim neprala zazit, jen to same, co oni zpusobily tem bezbrannym tvorum.Takove bestie tady zbytecne vydejchavaji vzduch a nezaslouzi si zit.

A co je jeste horsi je to, ze v nasi zemi nenexistuji zadne zakony, jako jinde v Evrope a zamori, ktere by tvrde trestaly jakekoliv tyrani zvirat. Potom jsou pro takove psychopaty a uchyly ta bezbranna zvirata skvelym tercem zvrhlych choutek, na kterych se muzou beztrestne vyradit, protoze vedi, ze jim za to nic nehrozi.Bylo by nejlepsi, kdyby jim v takovych pripadech nekdo poradne rozbil hubu, aby zazili taky trochu bolesti. Alepon se uklidnuju myslenkou, ze je ceka dost krusnej posmrtnej zivot a kazde zlo se jednou vrati.