25.10.2021 | Svátek má Beáta


KOČKY: Už mám zase čtyři tlapky!

30.1.2007

Přední tlapička visela jen na posledních cárech kůže. Číču jsme odvezli hned v noci na pohotovost - doporučení znělo utratit, nebo druhý den amputovat přední tlapku. Zlomeniny zadní nožičky si veterinář u zakrváceného chumáčku ani nevšiml. 

Ráno jsme tedy hned jednomu z nejšikovnějších kočičích ortopédů - MVDr.Barchánkovi, aby rozhodl, co dál. Následovala dlouhá operace, při které se podařilo zadní tlapku reponovat hřeby a vnějšími dlahami, skrz přední byly umístěny dráty podél kostí, problém byl v sešití měkkých tkání. Pospíšilová - zraněná Míša 1

Následoval otok tlapky, kvůli problémům s lymfatickými cestami a 3 x denně masáže. Masírování rozdrcené a sdrátované tlapky bylo bolestivé, ale Míša si vše nechala líbit, jen chvílemi nás jemně kousala, ale mezitím zase předla. Potom kotě čekala "botička" z obvazů, každý den převaz a drhnutí kartáčkem a desinfekcí. V té době zjistila, že "bambule" na tlapce se hodí k boxování s kocourem Oslíkem, který o ní začal pečovat - šlo mu to sice jako "oslíkovi", ale koťátko získalo alespoň kamaráda :)

Míša je kotě - jsou jí asi 4 měsíce. Přesto, že prožila něco strašného ještě a následovalo "trápení" při léčení, má lidi ráda. Z dálky se napřažené ruky bojí, člověk jí k ní musí přibližovat s konejšivými slovy potom už je v klidu a hlasitým předením dává najevo, že to, co ji potkalo, nám lidem, nezazlívá. I ve chvílích největších bolestí po operaci vždycky zachovávala čistotu a dobelhala se na kočičí záchod.

Od sponzorky Jitky Sedlářové jsme dostali léčivý kolagen, ať vyzkoušíme, zda by kočičce nepomohl. Pro lidi neparfemovaný gel je vyrobený z "rybiček", takže citlivé kočičí čumáčky z něj naopak cítí jeden ze svých nejoblíbenějších "parfémů" a tak nám konečně Míša začala s mytím své tlapky a masážemi pomáhat. Zadní tlapka se začala každým dnem, v tuto chvíli už jen masírujeme zarudlé jizvy. S tou přední nás čeká ještě hodně práce… Jako "rehabilitaci" s ni teď kotě hraje fotbal, nejraději s předměty, které nebyly zamýšleny jako kočičí hračky a které potom pracně hledáme :). Ale nedošlapuje na ni a nevíme, jestli někdy bude.

Na úhradu veterinární péče, která dosud stála více, než 5 000 Kč byla vypsaná sbírka formou "virtuální adopce", více na www.kocici-utulek.cz.

Míša je něžná, přítulná a hravá kočička, huňatá kulička s velkýma, kulatýma očima, v jejichž hloubce se skrývá hrůza, o které nám nikdy neřekne. A která mizí pod přimhouřenými víčky ve chvíli, kdy sedí na klíně, nechá se hladit a česat, nebo když jí "strejda" Oslík myje hlavičku místo kočičí mámy.

Pro kočičku pomalu hledáme novou rodinu, která zajistí, že už jí nikdy v životě nic tak strašného nepotká. Nebude moci chodit ven - nikdy už nebude tak hbitá, aby rychle utekla před autem, nebo před psem, ale bude ji dobře v bytě s okny zabezpečenými proti pádu, a nejlépe tam, kde už nějaká číča bydlí. Míša s kočkami dobře vychází a s těmi, které jsou ochotné si hraje. Určitě by se snesla i se psem, který je ale na kočky zvyklý - přece jen je a ještě dlouho bude křehoučká.

Více informací: Petra Pospíšilová, mail: kocici-utulek@volny.cz, tel.: 739 401 843.

 

Pospíšilová - zraněná Míša 2

 

Petra Pospíšilová