2.6.2020 | Svátek má Jarmil


KOČKY: Somálský kocourek v nouzi aneb neznámý Mňoukal

16.7.2008

 
Co vím, je to, že se našel na pražském sídlišti Prosek, je modrý, somálský, kastrovaný a moc hodný a klidný kocourek. Co vím, je také to, že majitel ho nechce, 800 Kč je pro něj moc, magistrátnímu útulku za pobyt svého zvířete nezaplatí a kocourka si nepřevezme. A co víme určitě, je to, že tohle nikdy nepochopím. Koldová - somálský kocour Mňoukal 1
Na kocourka jsem se šla do útulku podívat minulou sobotu. Kocourek je na dietě, neboť od začátku má průjem, je, chudák, tedy držen v izolaci. Kokcidie má vyléčené, ale průjem trvá, krev je v pořádku, čili to připisuji stresu. Po týdnu jsem nevydržela a poprosila útulek, zda by ho nechtěl nabídnout i přesto, že není úplně doléčený. Jsem přesvědčená, že klidné prostředí a hladící lidská ruka bude mít na jeho zdravotní stav zázračný vliv. Po konzultaci s veterinářem nakonec padlo kýžené ANO – s tím, že kocourek půjde ke zkušeným majitelům, kteří ho nejprve doléčí.
Mňoukal je opravdu modrý somalák (pokud jsem při tom mizerném světle dobře viděla) s krásnýma velkýma zelenýma očima, velmi klidný, hodný, vrnící mi v náručí. Takové zvíře nemůžu ani dočasně přivést do svého 1+1 obývaného čtyřčlennou smečkou somálské zvěře v čele s dvěma dominantními kocoury (což bych nejradši udělala hned). Hledá tedy nový domov, ideálně u lidí, kteří mají zkušenost s kočkami.
Kocourek je starší a klidnější, velmi hodný a přítulný, určitě bude mít silnou vazbu na svého člověka. Chce to někoho, kdo se mu bude moci věnovat a doléčit jeho průjem. Co se týče kočičích přátel, tak ideální je jedna klidnější kočička, velkou smečku by nemusel zvládnout. Jak se chová ve smečce, bohužel nevím, neboť je už přes měsíc stále kvůli průjmu v izolaci.
Doufám, že i tento kocourek najde svůj domov, kde bude šťastný a spokojený. Náš klub MESCA se i nadále bude snažit zjistit jeho původ a případně z bývalého majitele vylámat aspoň očkovák.
Pokud byste chtěli dát Mňoukalovi nový domov, pište mi na email (ina.koldova@mesca.eu) případně volejte               775 623 668       .Koldová - somálský kocour Mňoukal 2
Ina Koldová


Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?