29.10.2020 | Svátek má Silvie


Diskuse k článku

KOČKY: Reakce na fejeton

Ve středu 14. listopadu 2007 otiskly regionální Deníky fejeton Milana Fridricha "O lásce k němé tváři" s podtitulem Příroda je krutá, ale ne tak nechutná jako kastrující člověk. Jako osoby zabývající se péčí o opuštěné a týrané kočky ovažujeme za nutné se k němu veřejně vyjádřit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
erik verner 21.12.2007 11:49

Status praesens

Dobrý den - mám kocoura již 19 let, a nebyl sám. Svoje kocoury jsem vždy nechával kastrovat, poněvadž bydlím v bytě, pokud bych bydlel na vsi, nechal bych je samozřejmě nevykastrované. Ale ted k jinému, co mne tady trrápí. Vy, dámy, kteréžto tady obhajujete útulky, kastraci, nebo jinou "vaší vec" podléháte jistému fenoménu. Už jsem si toho všiml při jiných příležitostech, a nevím sám, jestli tomu mám začít říkat "nemoc majitelek koček". Totiž o co mi přesně jde? Když se někdo postaví proti Vašemu hájenému zájmu, at je to kdokoliv, a i kdyby měl všechny body logiky a pádné argumenty - vy se do něj stejně pustíte - ať půjde o člověka proti kastraci, nebo o člověka, který je proti hovězímu masu v krmivu. Jak toho, tak toho zasypete ošklivými synonymy, nadávkamy, a pod.  Zamyslete se nad sebou........ 

MaRi 21.12.2007 17:13

Re: Status praesens

Eriku, pokud se sem ještě vrátíte, ráda bych se zeptala, jaké výrazy považujete za "ošklivá synonyma a nadávky". Věřte mi, že skutečně nemám v úmyslu vás nijak napadat, dlouho jsem přemýšlela jak svůj dotaz formulovat, aby nevyzněl útočně, a nakonec jsem se rozhodla pro přímou a krátkou formulaci. Doufám, že můj nick jste u reakcí, které považujete za útočné, nenašel. Děkuji.

Jakub S. 8.12.2007 0:02

Mikulášské venčení:

Já vám a vašim všem různým venčeným dětem aji ostatním zvířátkům přeju pěkný zážitek a prožitek, ať je ňákej užitek. A pokud ste neodhlásili to moje oné, šak on to někdo sní, myslím si... Nedá se být na dvou místech většinou. Jedem se se synkem loučit s domem rohateckého dědečka - bude se konečně prodávat, něco honem eště zachránit před vyhozením do kontejneru (nikdo tam neví o ceně dokumentů atd.) a trochu přismutněle ho oslavit v salónku místní restaurace. Asi poslední taková slezina a pak padne klec. Mějte se hezky.

Medvídek 7.12.2007 17:08

Jo a ještě k článku

Autor fejetonu je kus vola, měli by ho vykastrovat aby neblbnul. Jsem kruťas, já vím, ale jsem vyčerpaný, promiňte. Já nějak poslední dobou nemám chuť brát ohled na blbce,  život je moc krátkej a já nejsem zdráv. Můj zaměstnavatel podléhá obvyklému novoročnímu třeštění a my dole, všichni, musíme třeštit taky, jinak by manegement, chudák malej, si to bral osobně. Ono je to každý rok stejné, ale nás je čím dál méně.:-/

vampir 7.12.2007 18:23

Re: Jo a ještě k článku

Cetla jsem, ze nejvice psychopatu se vyskytuje mezi managery. 

baty 7.12.2007 18:53

Re: Re: Jo a ještě k článku

Chudáku Medvídku, to je hroznej život. Držím palec proti tomu marodění. Proti levejm šéfům taky. Znám to, po desetiletí jsme museli kašlat na klasické vánoce, protože zásadně pracovní porada byla poslední pracovní den odpoledne dlouho do večera, výstupy státního plánu výzkumu se odevzdávaly v týdnu po Novém roce, administrativa se uzavírala během prosince, a to jsme nebyli strategický výrobní podnik, nýbrž obyčejná filozofická fakulta. A svým způsobem se to táhne do dneška, je to vždycky závislé na těch šéfech. Managérech, u nás je máme taky.:-/

Jakub S. 7.12.2007 21:42

Tzv. ma(na)goři.

Bláža 7.12.2007 20:20

Medvídku

Kromě tradičního fofru v práci, kdy my podřízení makáme a někteří nadřízení mají 100 výmluv, proč makat nemůžou a kromě stresu z nemocí příbuzných, kdy jsem si uvědomila, že ve svém středním produktivním věku náme nejen starost o své děti, ale též starosti o rodiče, tak jsem zjistila, že někteří mí kolegové v práci jsou neandrtálci, soudě dle jejich chování. Někdy to člověk zvládne s humorem, někdy ho i ten humor opustí, pak nastoupí dobří přátelé a dobijí nám baterky. Právě jsem se vrátila z jednoho přátelského setkání a docela mi to pomohlo. Přeju i tobě, aby se ti baterky dobily co nejdříve, pak se vše zvládá lépe VV A zítra se těším na příjemné Zvířetníkovské setkání!

zana 7.12.2007 20:57

Re: Jo a ještě k článku

Medvídku, lituju upřímně - taky znám. Ti lidé většinou nechtějí pracovat, chtějí, aby všichni věděli, že je třeba hodně pracovat. A prudí s tím nejraději v čase jako jsou vánoce, nový rok atd.

Jak píše Bláža - na dobíjení baterek jsou nejlepší kamarádi.

Myslím na tebeR^V.

Medvídek 7.12.2007 21:22

Re: Re: Jo a ještě k článku

Moc děkuju všem. Já vás nemít...V

jiný Honza 7.12.2007 21:32

Re: Re: Re: Jo a ještě k článku

Jo, ty nás nemít, tak si nás musíš namalovat, co? ;-P

WWW 7.12.2007 21:48

Re: Jo a ještě k článku

Medvvidku, ne ze bych Ti chtel zase oponovat. Ale : na blbce se musi brat veliky ohled.,protoze je to velike nestesti bejt blbej. A preji Ti, aby bylo lepe !!!

Jakub S. 7.12.2007 23:07

Eh bien, mon ami... ále jendže:

mělo by to být jenom jejich neštěstí. A ne všech okolo.

Ihe Importance of Not Being Stupid... Jak je důležité nebýti Hloupým.

Heduš 8.12.2007 0:26

Re: Jo a ještě k článku

Medvídku,absolutně tě chápu, já čtu zvířetník často, ale poslední minimálně měsíc nemám sílu reagovat na cokoliv. Jsem tak unavená, že bych si lehla kamkoliv a fakt dlouho nevstala. Tohle období roku je strašlivé nejen u Vás... Loni na přelomu ledna a února jsem měla z vyčerpání zánět plic. Ať žijou Vánoční svátky...:-):-/

Lucka V. 7.12.2007 14:07

Trochu mimo,

ale četli jste na Lidovkách, co bylo schváleno ohledně lovu lišek v rámci zákona na ochranu zvířat? Proboha, nešlo by tu bandu mysliveckejch tupounů ve vládě už nějak zastavit? Nějak to nemůžu vydýchat...:-/

Medvídek 7.12.2007 14:37

Re: Trochu mimo,

Nepřekvapuje mně to, sněmovna je těch strýčků v kamizolkách plná. :-/ Já vím proč jsem jednomu takovému nedávno (no...nedávo, je to asi rok) řekl že jestli tou flintou bude mířit na kamarádova psa, narvu mu ji do krku a zároveň jsem byl připraven po tom zeleném šaškovi skočit kdyby udělal jen náznak pohybu míření na mně. Měl jsem to nablízko, stihl bych to. Podotýkám že pes byl na vodítku a šli jsme po silničce.

terra-san 7.12.2007 14:46

Re: Re: Trochu mimo,

Ahoj, Medvídku:-) Taky rád nimrody na paprice s houskovým knedlíkem? Já taky... terra taky (jeho dědovi zastřelil jeden takový psa 100 m od stavení v doprovodu řečeného dědy). Sousta nás taky, pokud vím - a nehne s nimi nic.

Medvídek 7.12.2007 16:58

Re: Re: Re: Trochu mimo,

AHoj  terro-san.  Houskové  knedlíky  já  obecně  nerad  ale  nimrody ještě víc.                        

Lucka V. 7.12.2007 14:49

Re: Re: Trochu mimo,

Jo, nedávno jsem byla v dost podobné situaci, psi na vodítku, proti mě dva zelení mužíci hýřící sebevědomím a mávající flintičkami. Ve chvíli, kdy jeden z nich sundal flintu z ramene, měla jsem v ruce mobil a vytáčela 158, než stihl zamířit, byla jsem spojena a začala hlásit, že mě ohrožují dva neznámí ozbrojení muži. Pádili odtamtud jak blesk, chlapci zelení, operátorovi jsem vše vysvětlila a on mé jednání schválil - sama, na odlehlém místě, za šera přeci mám právo se bát.  

jiný Honza 7.12.2007 19:23

Re: Re: Trochu mimo,

Tak já ji chtěl jednou jednomu zelenému panáčkovi narvat do těla z opačné strany. A pak ještě stiskout spoušť. Zatím nejlepší byla reeakce jednoho známého. Vytáhl legálně drženou .38 se slovy. Vystřel, schválně, kdo bude rychlejší. Zelaný mužík prý uprchl. Je to asi to jediné, co na ně platí...

terra-san 7.12.2007 14:43

Re: Trochu mimo,

Mám dojem, že páni poslanci ten zákon vylepšili tak, že by se dal skoro zrušit 8-o. Kontaktní norování je obecně lumpárna a navíc rozumnější z té myslivecké chásky ve slabé chvíli i připustí, že pro kvalitu výcviku ten kontakt vůbec není nutný... Jenže - i v tom článku to je, PS našeho ctěného parlamentu je myslivci prošpikovaná takříkajíc "napříč politickým spektrem"... Pro mě je to od počátku o znehodnocení myšlenky myslivosti jako takové na pouhé bouchalství. Když slyším takového zeleného mužíčka mluvit o úctě ke zvěři a přitom vím, jak ta úcta v praxi vypadá (bažanti z odchovů, kteří se, pravda, stále nesmějí střílet na zemi, zvedaní za pokřiku Franto, nakopni ho, já ho střelím..., zhaslá a nikým nedohledaná zvěř po každém honu... brrr,fuj). Už jsem se zase naštvala.;-€

Lucka V. 7.12.2007 14:52

Re: Re: Trochu mimo,

Dobře, ale neexistuje něco, co by s nimi pohnulo? Stížnosti, petice, nějaké mezinárodní instituce snad taky existují, ne? Vědět kam, tak píšu jak divá. Nebo je to  opravdu tam nahoře jedno všem?

jiný Honza 7.12.2007 19:26

Re: Re: Re: Trochu mimo,

Velká část jsou myslivci a ostatní si to s nima přece nerozhází. :-/ To je jako omezení imunity nebo snížení náhrad. Jediné, co by mohlo zafungovat, by bylo každý hon tak 3-4x přerušit hlášením na PČR o alkoholu nebo nebezpečné střelbě. Jenže mezi policisty je taky dost myslivců. :-(

Jakub S. 7.12.2007 23:12

Teprve teď se teda ptám, od odpoledně mě to vrtá do hlavy:

v bažantnicích se skutečně zabíjí (jak jinak to říct) tímto stylem?!

A chcete říct, že po honech se nedohledávají raněné kusy? Nedělají to ani lesáci ani tzv. lidoví mysliví? Ani to nenapadne nikoho jiného? To mám opravdu ztratit poslední zbytky dobré představy o nich?

Jakub S. 7.12.2007 16:57

To není mimo, to řve do nebe, úděsný hnus a zvířeckost - promiňte, zvířata.

Ale já hlavně vůbec ani nechápu, a nejsu sám, že, podstatu tohohle vylepšení či úpravy. Může mi to někdo vysvětlit? T z v . kontaktní norování je svinstvo nakvadrát. A já jak slyším lidový myslivec, vidím rudě.

Btw: z legrace mířit na holku na procházce, nebo co - ?! Lucko - to přece nemůže projít,  člověk se zbraní jí  n e s m í  prostě na nikoho jen tak mířit! Nikdy, nikde! To je absolutní, musí být.  To  máme pořád komunismus, nebo co?!

Medvídek 7.12.2007 17:00

Re: To není mimo, to řve do nebe, úděsný hnus a zvířeckost - promiňte, zvířata.

On chtěl nejspíš mířit na Lucčiny psy, není vyloučeno že i na ni. Blbí , tupí a zlí jsou na to dost.:-/

Xerxová 7.12.2007 11:10

Myší sluníčka

To je dobře, že to dobře dopadlo. Alespoň tvoje šéfová nezhynula smrtí šanonovou, jak jsi vyhrožovala;-D.

Xerxová 7.12.2007 11:11

Re: Myší sluníčka

tak to mělo být pod Kačerem...

Kačer 7.12.2007 11:53

Re: Myší sluníčka

během večera jsem ji chystala různé léčky ;-D

Kačer 7.12.2007 10:59

Hlásání

Tak to dopadlo dobře, dostala jsem se odtamtud až po půlnoci, ještě jsem psala Myšce. Nebyla to klasická firemní besídka, to bysme tam byli jenom 3 :-) Přišlo nám nakonec 180 lidijů. Trpajzličích věciček se prodalo dost. Byla tam ještě tichá aukce jiných věcí, která bude pokračovat emailem a až to bude všechno hotovo tak se peníze rozdělí mezi organizaci Život 90 (to určitě znáte, je to pro seniory) a Trpajzlíčky. Takže to nebudou peníze jenom za prodej. Tak jsem ráda, že to tak dopadlo. Dokonce jedno sluníčko si koupil jeho excelence Norský velvyslanec. ;-D

TAKŽE VŠEM DĚKUJI ZA PALCODRŽENÍÍÍÍÍÍÍ A KRÁSNÝ PÁTEK VŠEM VŠEM VŠEM! VVVVVV